Zavrieť

Porady

Nárok na dovolenku

Dobrý!

Prosím o radu. Niekde som sa tu dočítala, že nárok na dovolenku po odpracovaní 15 rokov sa preukazuje zápočtovým listom. Ale ako je to napr.: študoval 2 roky na VŠ, vojna 2 roky, niekoľko rokov pracoval (nemá zápočtové listy) a teraz 10 rokov podnikal ako SZČO. Od septembra bude zamestnaný ako zamestnanec.
Nárok na dolovenku po odpracovaní 60 dní alikvót z 4 alebo 5 týždňov?
Vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak zamestnanec nevie preukázať odpracované roky, jeho nárok na D za KR bude iba základný- t.j. 4 týždne.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pre účely dovolenky sa započítava len doba úspešne ukončeného štúdia, teda započítaš mu len od 18. roku veku do maturity, vojenskú službu + dobu SZČO /potvrdenie prinesie zo soc.poist./. Pravdepodobne mu vznikne nárok len na 20 dní dovolenky /v r.2007 alikv.časť/, nakoľko nebude mať odpracovaných 15 rokov.

    ---------
    Veronika

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ešte ma napadlo, že aj chýbajúce zápočtové listy sa dajú dokladovať potvrdením o dobe zamestnania zo sociálnej poisťovne. Na registri mu dajú výpis poistenia, malo by to stačiť.

    --------
    Veronika

    IVEB je offline (nepripojený) IVEB

    IVEB
    Prosím pomôcť s výpočtom odpracovaných rokov k nároku na dovolenku 25 dní.
    <o:p> </o:p>
    Zamestnanec maturoval 26.5.1992 . Od 14.9.1992 do 19.1.1993 študoval na vysokej škole , ale tú prerušil toho 19.1.1993 . Chýba mi 41 dní , na to ,aby som mu mohla uznať 25 dní dovolenky a preto sa pýtam , čo s dňami medzi ukončením SŠ a nástupom na VS ? Nakoľko štúdium na VS prerušil , tak tieto dni mu nemôžem započítať do odpracovaných . Ostatné roky mám vydokladované.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Započítavame iba obdobie úspešne ukončeného štúdia po 18.roku, takže ak určité obdobie neštudoval, nezapočítame mu ho.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.