Zavrieť

Porady

Práčka a jej funkcie

Mam novu pracku Bosh a nie som si ista, ako mam prat biele pradlo. Ma funkcie ako farebne vyvarka, farebne, farebne eco, nekrcivé, mix (ale to je len na 30l vody), vlna, športové, jemné/hodváb, rýchle pranie. Mate niekto podobnu pracku? Na ktorom programe periete biele pradlo (vacsinou tielka, tricka bavlnene)? Vdaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    lavi Pozri príspevok
    Mam novu pracku Bosh a nie som si ista, ako mam prat biele pradlo. Ma funkcie ako farebne vyvarka, farebne, farebne eco, nekrcivé, mix (ale to je len na 30l vody), vlna, športové, jemné/hodváb, rýchle pranie. Mate niekto podobnu pracku? Na ktorom programe periete biele pradlo (vacsinou tielka, tricka bavlnene)? Vdaka.
    Jednoducho nastav dlhé pranie a teplotu na 90 st. C.

    Inak to "farebné vývarka" bude asi na bielu vývarku. Neviem, či sa dá farebné vyvárať... . Teda čo by ti z toho zostalo....

    lavi je offline (nepripojený) lavi

    lavi
    Vdaka,
    budem pouzivat asi programy na farebne, len teplotu nastavim, ja periem max. na 6O.
    Naposledy upravil lavi : 23.08.07 at 17:53

    fachman je offline (nepripojený) fachman

    fachman
    Zdravím Vás,chceme kúpiť práčku plnenú z vrchu,asi Elektrolux,čítal som rôzne technické informácie o jednotlivých typoch,porovnával z inými značkami.Poradte,ako je to s hlučnosťou, aqa stop,nie mechanické ale elektronické ovládanie,spotreba,odložený štart ,atď. čo kúpiť? Ďakujem.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    hm, aut. práčku nemám ,ani mi nechýba k šťastiu....ale viete mi povedať , ako je to myslené s tou vyvárkou? To slovo mi evokuje "var" (vyvárať v hrnci, mi je jasné, voda pekne buble). Práčka je také čudo , schopné dostať do varu vodu aj pri 90°C ? Ja veru ani zaspať niekedy nemôžem, tak veľmi o tom premýšľam

    Ale ten návod mi jasný je- veď aj biela je tiež farba

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Paula Pozri príspevok
    ...ale viete mi povedať , ako je to myslené s tou vyvárkou? To slovo mi evokuje "var" (vyvárať v hrnci, mi je jasné, voda pekne buble). Práčka je také čudo , schopné dostať do varu vodu aj pri 90°C ? Ja veru ani zaspať niekedy nemôžem, tak veľmi o tom premýšľam
    Take programy hadam iba vynimocne, pri malych detoch a pod. Tie agresivne pracie prasky inak vedia toho vela aj pri 60 st.

    lavi je offline (nepripojený) lavi

    lavi
    k pracke Elektrolux - tiez som dost citala na roznych forach skusenosti s prackami, kym som sa rozhodla pre kupu. Elektorlux patri k najlepsim prackam, takze by som nevahala. Odlozeny start je fajn najma pri tichej pracke, kedy sa da prat v noci (lacnejsi prud). V predajni by ti mali poradit podla toho, co od pracky ocakavas:-)
    Ja som potrebovala do nasej kupelne pracku plnenu spredu a este k tomu ani nie prilis objemnu, a + nase poziadavky - taku Elektrolux nemali, takze som sa rozhodla pre Bosh. Zatial som spokojna .

    Kazu je offline (nepripojený) Kazu

    Kazu
    Mám práčku Elektrolux plnenú zhora. Som s ňou spokojná. Akurát zážitok je počúvať ju ždímať pri 1200 otáčkach. Hviždí ako by jej išlo o život.

    judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

    judita1971
    Pred pol rokom som riešila tiež kúpu novej práčky - pri porovnávaní - vyhrala Elektrolux a neľutujem ani jeden deň, k hlučnosti žmýkania pri 1200 obrátkach - myslela som si že je hlučná, kým som asi pred dvoma týždňami nepočula inú práčku a keď som pri nej stála, lebo bola v kuchyni mala som pocit že ide vzlietnuť. S programami som spokojná, ak budeš vyberať opýtaj sa aj kde je najbližší servis, lebo pri niektorých servis na Slovensku nie je. ja som kúpila tú čo je na 6 kg.naozaj neľutujem, mám plnenie spredu. u mňa rozhodovalo aj to, aby sa nádobka na prášok dala vyberať a čistiť, niekto si pomyslí, zbytočnosť, ale ja som si pri starej práčke pri čistení nádobky užila svoje.

    lavi je offline (nepripojený) lavi

    lavi
    Judita, urcite ta nadobka vyberacia nie je zbytocnost, lebo pri pravidelnom umyvani predides vzniku plesni.ja ju mam tiez, aj ked pouzivam hlavne gelovy prasok a namiesto avivaze ocot.
    Co sa hlucnosti tyka, mam len 1000 otacok, takze je to v pohode a napln len 4,5 kg, lebo vacsia by nam robila problem v malej kupelni a zvrchu plnenu sme mat tiez nemohli. Ale co sa tyka chodu Boshky, som uuuuuplne spokojna.

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    Máte niekto skúsenosti s práčkou značky Candy? Vybrala som si typ G04 1064D. Vybrala som to preto , že je hlboká len 40cm a je na 6 kg(kôli priestoru).
    Ďakujem vopred za infoskúsenosti.
    Resp, pozná niekto iný typ hlboký do 45 a tak na 5 kg. (všetky tieto su jen na 4,5)

    Jajka7 je offline (nepripojený) Jajka7

    Jajka7
    Ja mam pracku Candy 21 rokov (spredu plnenu ale malu na 3 kg), cely ten cas funguje bez problemov. Mala iba jedinu poruchu ( pokazeny napustaci ventil - vtedy stal asi 200 korun), pricom bola niekolko rokov pouzivana naozaj intenzivne - aj 2-3 krat denne.
    Teraz uz jej asi odchadzaju loziska, lebo cudne cvrlika, ked zmyka pradlo. Ale uvazujem, ci si znova nemam kupit Candy.

    sicka je offline (nepripojený) sicka

    sicka
    to mas urcite Bosch, ja ju mam tiez a biele periem jednoducho na ECO, urcene na farebne...tiez som nechapala,preco je tam na farebne a na biele nic....
    pracku CANDY nekupujte. nespolahlive, kazive, same problemy, za 3r tolko investicii do oprav kolko stoji nova pracka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.