Zavrieť

Porady

popletený internet

neviete mi poradiť, čo mám urobiť s internetom ak mi nezobrazuje aktuálne informácie napr. keď otvorím stránku www.pravda.sk tak sa mi objaví vydanie denníka s dátumom z minulého týždňa. Keď tú istú stránku otvorím na vedľajšom počítači, ktoré sú na sieti, tak tam sa zobrazí aktuálne vydanie. To som uviedla len príklad, ale robí to pri dosť veľkom množstve stránok.
Prosím vyjadriť sa "po lopate", nakoľko nie je nejaká zvlášť veľká odborníčka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Socha je offline (nepripojený) Socha

    Socha
    Ani ja nie som nejaký expert, ale je to možno preto, lebo počítač si pamätá, čo si naposledy pozerala a vždy keď klikneš na tú adresu, vytiahne z pamäte, čo tam má. Myslím, že to závisí aj od verzie Internet Explorera. Skús keď tak kliknúť na ikonku "aktualizovať" v hornom riadku s ikonami. Potom by sa ti to malo zobraziť správne. Aspoň dúfam.

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    Hlinkovx
    Jani..a aký webový prehľadávač používaš??
    Silvi a čo je webový prehľadávač? Jeden chalan mi poradil, že v ponuke Nástroje - Možnosti siete internet - Zisťovať, či existuje novšia verzia uložených stránok - ja som tam mala zakliknuté automaticky, že mám si tam dať pri každej návšteve stránky. Ale nejde to ani tak. Na internet sa pripájame cez DSL od telecomu. Obidva počítače sú pripojené tak isto, na jednom stránky fungujú bez problémov, na mojom "ekonomickom" nefungujú.

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    Socha
    Ani ja nie som nejaký expert, ale je to možno preto, lebo počítač si pamätá, čo si naposledy pozerala a vždy keď klikneš na tú adresu, vytiahne z pamäte, čo tam má. Myslím, že to závisí aj od verzie Internet Explorera. Skús keď tak kliknúť na ikonku "aktualizovať" v hornom riadku s ikonami. Potom by sa ti to malo zobraziť správne. Aspoň dúfam.
    Socha, máš pravdu, keď kliknem na obnoviť na hornej lište, tak sa objaví aktuálne vydanie napr. novín. ale bez toho aby som tam klikla to nejde.

    Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

    ta som to ja :-) Hlinkovx
    janaGT
    Silvi a čo je webový prehľadávač?
    No..či si stránky otváraš cez Internet Explorer, Mozzilu, alebo čo ja viem čo??..neviem..aký máš operačný systém..ale skús nejaký update....

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    Hlinkovx
    No..či si stránky otváraš cez Internet Explorer, Mozzilu, alebo čo ja viem čo??..neviem..aký máš operačný systém..ale skús nejaký update....
    cez Internet Explorer

    Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

    ta som to ja :-) Hlinkovx
    Jani..a operačný systém windows xp, 98, 2000..aký ten používaš?

    Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

    ta som to ja :-) Hlinkovx
    janaGT
    windows xp
    Jani..tak cez ponuku štart.. si daj WINDOWS UPDATE....otvorí sa ti taká stránka
    máš tam na výber expresnú alebo vlastnú inštaláciu..tak si daj tú expresnú..a počkaj..než ti urobí update...môže to trvať dlhšie !

    juko je offline (nepripojený) juko

    štátny zamestnanec juko
    Ja by som najskôr skúsil vymazať cookies. Potom uvidíš. Update iba v najnutnejšom prípade!

    Klikni na nastavenie a nastavenie internetu. Zhruba v strede máš kolonky:
    odstrániť súbory "cookie". Klikni naň a potvrď. potom ukonči práce v exploreri , poprípade reštartni PC a už by to malo fungovať správne.

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    juko
    Ja by som najskôr skúsil vymazať cookies. Potom uvidíš. Update iba v najnutnejšom prípade!

    Klikni na nastavenie a nastavenie internetu. Zhruba v strede máš kolonky:
    odstrániť súbory "cookie". Klikni naň a potvrď. potom ukonči práce v exploreri , poprípade reštartni PC a už by to malo fungovať správne.
    urobila som to presne takto isto, vyzerá to zatiaľ že by to mohlo byť v poriadku. Najlepšie sa to podľa mňa dá zistiť na dennej tlači, že či je tam akutálne vydanie. Na www.narodnaobroda.sk mám vydanie 16.2. a na www.sme.sk je vydanie 17.2. Poprípade ešte poraďte nejakú stránku, kde by som to odskúšala. Inak všetkým ďakujem, ste super.

    Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

    ta som to ja :-) Hlinkovx
    juko
    Update iba v najnutnejšom prípade!
    Prečo?...
    vieš mala som problém aj s poradou..vypisovalo mi to chybné hlásenia a podobne..
    po update to prešlo..
    ja som s pravidelným updatovaním spokojná..

    Danuska je offline (nepripojený) Danuska

    obyčajný človek- žena Danuska
    janaGT
    neviete mi poradiť, čo mám urobiť s internetom ak mi nezobrazuje aktuálne informácie napr. keď otvorím stránku www.pravda.sk tak sa mi objaví vydanie denníka s dátumom z minulého týždňa. Keď tú istú stránku otvorím na vedľajšom počítači, ktoré sú na sieti, tak tam sa zobrazí aktuálne vydanie. To som uviedla len príklad, ale robí to pri dosť veľkom množstve stránok.
    Prosím vyjadriť sa "po lopate", nakoľko nie je nejaká zvlášť veľká odborníčka.
    1.tento počítač
    2.ovládacie panely
    3.možnosti siete internet
    4.obecné - dočasné súborysiete internet - nastavenie- zisťovanie existencie novších verzií stránok a zaklikneš pri každej návšteve stránky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.