Zavrieť

Porady

Oceňovacie rozdiely

An.u. 221xxx EUR ku koncu r.2004 som prepočítala kurzom NBS /38,796 Sk/.

Ale zároveň k 31.12.2004 zostatok na 221xxx chcem upraviť /oceniť podľa skutočnej skladovej ceny napr.k 31.12.2004 mi zostali EUR-á á 39.-Sk /.
Ako by som to mala zaúčtovať??? 221xxx/663 ???

Vie mi niekto prosím poradiť???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zlatica76 je offline (nepripojený) zlatica76

    zlatica76
    Na 221 sa uctuje vzdy podla NBS, ako ti tam moze vyjst skladova cena?? Nechapem...

    Plati ta prva veta, a zvysok ta nezaujima, jednoducho k 31.12. prepocitas stav na 221 v EUR kurzom NBS a zauctujes podla povahy na 563 alebo 663.

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    Lenže my obchodujeme s devíz. hodnotami, to je naša jediná činnosť. Čiže ja keď chcem niekomu niečo predať, tak predsa musím vedieť za čo to mám nakúpené.
    Nato si vediem sklad. evidenciu /sklad. cenu počítam váženým priemerom nákupných cien/.

    Stav k 31.12.2004 prepočítaný podľa NBS nie je verný obraz o našich skut. cenách. Vychádza nezmysel.
    Podľa mňa na začiatku r.2005 nemôžem vychádzať z kurzu NBS ako všetci ostatní, ktorí nemajú devízovú licenciu- ale zo skladovej ceny za akú mám CM nakúpenú.

    Laicky povedané , je to ako s topánkami , tiež sú v určitej cene a na konci roka si obchodník s topánkami prepočíta kusy x cena a vie v akej hodnote má tovar na sklade. Až na ten rozdiel, že je to v Sk.
    Naposledy upravil Lila : 17.02.05 at 13:10

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    Určite sa nenájde nikto, kto by bol v tom doma????Za každý nový príspevok vopred ďakujem

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Lila
    An.u. 221xxx EUR ku koncu r.2004 som prepočítala kurzom NBS /38,796 Sk/.

    Ale zároveň k 31.12.2004 zostatok na 221xxx chcem upraviť /oceniť podľa skutočnej skladovej ceny napr.k 31.12.2004 mi zostali EUR-á á 39.-Sk /.
    Ako by som to mala zaúčtovať??? 221xxx/663 ???

    Vie mi niekto prosím poradiť???
    Ja si myslím, že by to šlo tak, ako si to napísala.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.