Zavrieť

Porady

Knihy pre ZŠ

Čaute poraďáci,
Chcem vás všetkých poprosiť o radu, kde by som zohnala knihy pre 2.ročník ZŠ (Slovenský jazyk, Matematika,...). Môj syn dostal tieto knihy v hroznom stave, šalátové vydanie. V zozname používania žiakmi, boli vyradené pred 4-5 rokmi, a stále ich žiaci dostávajú a používajú. Tak si asi viete predstaviť, ako vyzerajú. Mrzí ma to, lebo vidím ako ho to odrádza, veď sa v nich nedá ani poriadne listovať. Viacej lepiacej pásky, ako strán. Už som o tom debatila aj s pani učiteľkou, či sa s tým nedá niečo robiť, či už ich vôbec neobjednávajú, ale tá mi nevedela pomôcť. Tak som sa rozhodla, že mu ich zoženiem, kúpim, a budú jeho. –To som ale netušila, že to bude taký problém... V kníhkupectvách (aspoň u nás v Bytči) ich vôbec nedržia, na nete som tiež hľadala podľa vydavateľstva - na stránke „elita.sk“ som našla knihy až od 3.ročníka. Na otázku, prečo je tomu tak, mi odpovedali, že Ministerstvo školstva neschválilo v roku 2007 vydávanie predmetných učebníc pre ZŠ, a z toho dôvodu ich majú komplet vypredané. Takže bieda.
Ešte ma napadlo, či niekto z vás nemá tieto učebnice zakúpené v predchádzajúcich rokoch a súhlasil by s ich odpredajom...
Prosím poraďte mi, veľmi mi na tom záleží .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

    Som, kto som... AlaNR
    Skús, viac som nenašla:

    http://www.spn.sk/index/podstranka.php?id=20
    http://www.martinus.sk/knihy/ucebnice-slovniky/
    http://knihy.bazos.sk/ucebnice/
    http://www.antikvariatshop.sk/inshop....asp?Level=111

    Prípadne skús zavolať: Kníhkupectvo Viera 037/ 7721388, 7728305 alebo 7728306 - dovolím si tvrdiť, že je to najlepšie kníhkupectvo v Nitre, a snáĎ by nebol problém zaslať tovar aj na dobierku.

    manus je offline (nepripojený) manus

    Som kto som :-) manus
    Nič, nič, nič...
    Na tom nete nič nie je a v kníhkupectvách som sa dozvedela, že učebnice nedržia.
    Aj tak ďakujem AlaNR

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    Skús to riešiť tak, ako som to riešila ja.Moja vnučka pre zmenu vôbec nedostala knihu Slovenský jazyk a nemala sa z čoho učiť.( Býva v Blave). Tak som išla za riaditeľom školy u nás a ten mi pre ňu tú knihu požičal. Skús ísť do školy a požiadať, nech Ti ich vymenia za lepšie. Ak nemajú, skús požičať na inej ZŠ.

    Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

    Meggi 1
    Navrhujem tiež ísť najskôr do školy, kde chodí syn a požiadať tam o výmenu učebníc. Na niektorých školách je problém s učebnicami, tak používajú aj také, ktoré by už mali byť dávno vyradené. Môže to byť v prípade, že ich idú prepracovať a chystá sa nové vydanie. Aj keby škola objednala ďalšie kusy zo starého vydania, nedodajú im, lebo čakajú na tie prepracované. Neviem, či je to aj tento prípad. V inom prípade keď škola objedná nejaké chýbajúce učebnice, mali by im dodať.
    Ak by teda na "synovej" škole nemali, je možné sa ísť opýtať na niektorú ďalšiu ZŠ v meste. Ak budú mať nejaké voľné, určite požičajú

    manus je offline (nepripojený) manus

    Som kto som :-) manus
    Dík za rady, určite sa na to v pondelok popýtam... Uvidíme, čo sa s tým bude dať robiť.
    Zistila som, že mu tam dokonca aj nejaké tie stránky chýbajú, takže ... Nie je o čom!
    Ďakujem

    Jurho je offline (nepripojený) Jurho

    Jurho
    Ja by som to prefotil......vzdy istejsie ako behat, zhanat.........nedavno som vysiel zo skoly - viem o com pisem. Knihy sa nevydavaju..........
    este mozno nejaky antikvariat , ale to pre 2 ZŠ asi nie..........
    >>> asi "poteším", ale čím vyšší ročník, tým menej kníh a väčšie problémy a o strednej ani nehovorim...<<<
    Aspoň doteraz to platilo, možno sa za par rokov niečo zmení, no pochybujem.
    Naposledy upravil Jurho : 03.09.07 at 10:30

    Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

    Meggi 1
    V každom prípade by som to skúsila na tých druhých ZŠ a keby to nešlo, v tom prípade prefotiť. Situácia s požičiavaním sa môže líšiť mesto od mesta.

    lienka06 je offline (nepripojený) lienka06

    lienka06
    S tými knihami by si mala zajsť za riaditeľkou keď to nerieši triedna učiteľka.,na každej škole je učiteľ ,ktorý ma na starosti sklad učebníc a určite ma knihy na výmenu,ale viem ,že žiak sa má ohlásiť hneď na konci šk. roka ked ma učebnice v zlom stave a hlavne ak je to dobrý žiak ,na škole majú určite na výmenu aj knihy v lepšom stave a nie je Tvojou povinnnosťou zakúpiť si knihy nové.Tieto v šalátovom vydaní sa mali už dávmo vyradiť.A ako rodič máš právo sa ohradiť.Iba ak by skutočne na sklade nemali žiadnu náhradnú čo neverím. Choď za riaditeľom.

    eevvaa je offline (nepripojený) eevvaa

    eevvaa
    Všetky učebnice neviem, ale Slovenský jazyk a Čítanku som kupovala na dobierku, že som zavolala do vydavateľstva OG-POĽANA, s.r.o. a oni mi ich poslali poštou a tak isto by som postupovala aj s ostatnými učebnicami, ktoré nedostať v obchode. Ja som matematiku dostala v Košiciach v bývylej ruskej knihe na rohu Mlynskej a Hlavnej.

    manus je offline (nepripojený) manus

    Som kto som :-) manus
    Vyriešené!
    Všetci dostali v utorok novučké knihy, teda ten Slovenský jazyk a k nemu pracovný zošit. Ešteže som tie knihy nezohnala, lebo som sa unáhlila, a chcela som mu ich kúpiť ešte kým som nevedela, či ´náhodou´ nedostanú na začiatku roka iné. Ale som poučená do budúcich rokov (to viete-prvé dieťa v škole... ).
    V horšom stave je ešte tá matematika, ale tam aspoň nechýbajú strany, takže to hádam aj vydržíme...
    Ďakujem vám všetkým za rady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.