Zavrieť

Porady

"bločky" z METRA do knihy faktur ??

doteraz som vzdy blocky z Metra pripinal k VPD do pokladnicnej knihy, pretoze som ich povazoval za doklad z ERP. ale teraz pozeram, ze na tom doklade je napisane ze FAKTURA. tak teraz co?
mam to brat ako fakturu a zadavat to do knihy faktur? co si potom pripnem k VPD ako doklad o zaplateni, ked "blocek" z metra je v knihe faktur?

ako to uctujete vy?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Arena je offline (nepripojený) Arena

    Arena
    Ja to beriem ako blocek s VPD, a mal som to odobrene z DU. Nebol s tym problem ani pri kontrole.

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Keď je faktúra zaplatená v hotovosti (v ten istý deň, ako vystavená faktúra), netreba ju evidovať v záväzkoch, ergo v knihe faktúr.

    AHA je offline (nepripojený) AHA

    AHA
    Podľa zákona o DPH § 71 tento zákon považuje každý doklad, ktorý má naležitosti podľa tohto § za faktúru čiže aj VPD ale ten nemusí byť evidevaný
    v knihe faktúr. A ak si chceš uplatniť odpočet dph tak každý doklad aj VPD
    musí obsahovať náležisti podľa § 71 zákona o dph.

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    duficek
    diky arena a ostatni
    Metro dávam do pokladne. Metro ale už umožňuje hradiť kartou tak ako v iných obchodoch.

    Ja mám zvyk a zároveň využívam funkciu účtovného softvéru tak, že všetky nákupy hradené kartou zapisujem do ostatných záväzkov. Robím stavebnú firmu, ktorá má do mesiaca takýchto nákupov cez 50 a to mi už zas lezie na nervy, tam doporučím klientovi, aby urobil zmluvu s nejakou spoločnosťou a PHM príde nA 1 JEDNEJ FAKTúRE v nejakom intervale.

    apo

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    duficek
    doteraz som vzdy blocky z Metra pripinal k VPD do pokladnicnej knihy, pretoze som ich povazoval za doklad z ERP. ale teraz pozeram, ze na tom doklade je napisane ze FAKTURA. tak teraz co?
    mam to brat ako fakturu a zadavat to do knihy faktur? co si potom pripnem k VPD ako doklad o zaplateni, ked "blocek" z metra je v knihe faktur?

    ako to uctujete vy?

    Na doklade z Metra je uvedený DKP, čiže je to doklad z ERP, aj keď sa volá faktúra

    "bločky" z METRA do knihy faktur ??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.