Zavrieť

Porady

prijemka vyrobku z vyroby na sklad

Prosim Vas, davame si novy SW program a mala som si nadefinovat vsetky sklady a na kazdom z nich vsetky mozne pohyby (prijem a vydaj)
Pri vyrobkovom sklade som sa pozastavila, lebo ked vyroba vyrobi vyrobok, tak ho odnesu do skladu - co je prijem do skladu... lenze neviem aky uctovny predpis by som tomuto pohybu mala dat. Neviete mi poradit?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Účtovný predpis:
    úbytok nedokončenej výroby: 611/121
    prírastok výrobkov : 123/613

    účet 613 ti vyjadruje zvýšenie, alebo zníženie stavu výrobkov v bežnom účtovnom období.

    brikina je offline (nepripojený) brikina

    brikina
    Danila Pozri príspevok
    Účtovný predpis:
    úbytok nedokončenej výroby: 611/121
    prírastok výrobkov : 123/613

    účet 613 ti vyjadruje zvýšenie, alebo zníženie stavu výrobkov v bežnom účtovnom období.
    Daniela, mozes mi pomoct aj pri tomto?

    na základe hlásenky výroby - zaúctujem ubytok nedok. vyroby
    na základe vydajky zo skladu materialu uctujem - 501 AE/112
    mzdy uctujem 521/331

    chcela by som sa spytat: ubytok nedok. vyroby sledujem a uctujem (vyssie uvedene), ako a na zaklade coho dostanem do rozpracovanosti material a mzdy spotrebovane na výrobu (ktora je dana v hlasenke vyroby)?

    mudroš je offline (nepripojený) mudroš

    mudroš
    je to zahrnuté v ocenení NV, ktorá sa oceňuje vo vlastných nákladoch (skutočných alebo podľa operatívnych plánových kalkulácií).

    mudroš je offline (nepripojený) mudroš

    mudroš
    Ak účtuješ prírastok nedokončenej výroby, ten je ocenený vo vlatných nákladoch.
    V nákladoch máš zaúčtované mzdy, spotrebu materiálu, atď a prípadne podiel režijných (nepriamych nákladov).
    Tým, že zaúčtuješ 121/611, vlastne eliminuješ (kompenzuješ výnosmi) z HV náklady na výrobu NV.
    Keď sa dokončí budeš účtovať 611/121 a 123/613.
    Až keď sa výrobyky predajú zaúčtuješ 311/601 a 613/123.
    Tým sa docieli to, aby výsledok hospodárenia ovplyvnol až konečný predaj výrobkov.

    Dudo je offline (nepripojený) Dudo

    snažím sa dohnať to, čo som počas štúdia zanedbával :) ...viac Dudo
    otazka na Mudrosa - Nemali by sa vyrobky pri prevode do vlastnej predajne zauctovat na 613/123 a nasledne na 132/621?

    prijemka vyrobku z vyroby na sklad

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.