Zavrieť

Porady

Intrakomunitárne nadobudnutie a následný predaj

Naša firma kúpila z Česka stroj od platiteľa DPH, takže 11a, daňová povinnosť a zároveň odpočítanie dane. Stroj bude predaný na území SR, vznikne mi daňová povinnosť, ale chýba mi odpočítanie, takto sa to javí, že budem odvádzať DPH z celej sumy, za ktorý stroj predám a nebude to rozdiel medzi nákupom a predajom. Kde robím chybu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Tina008 Pozri príspevok
    Naša firma kúpila z Česka stroj od platiteľa DPH, takže 11a, daňová povinnosť a zároveň odpočítanie dane. Stroj bude predaný na území SR, vznikne mi daňová povinnosť, ale chýba mi odpočítanie, takto sa to javí, že budem odvádzať DPH z celej sumy, za ktorý stroj predám a nebude to rozdiel medzi nákupom a predajom. Kde robím chybu?
    Chybu nerobíš, je to tak.
    Ide o samozdanenie pri dovoze pri nadobudnutí tovaru z IČŠ tovaru.
    Banálny príklad:
    Nakúpim tovar za 100,- Sk bez DPH od plátcu z ČR. Ja tiež som plátcom na Slovensku. Mám povinnosť samozdanenia. Teda vypočítam daň na výstupe (19,- Sk) a na vstupe (19,- Sk). Výsledný efekt je 0,- SK.
    Predám tovar za 150,- Sk + 28,50 Sk = 178,50 Sk s daňou. Štátu dám tých 28,50 Sk.

    P.S. Prečo §11a zákona o DPH, a prečo nie §11 Nadobudnutie tovaru v tuzemsku
    z iného členského štátu?
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 28.08.07 at 14:16
    Monika Kováčová
    smith Pozri príspevok
    Ide o samozdanenie pri dovoze tovaru.
    súhlasím okrem podčiarknutého : pri nadobudnutí tovaru z IČŠ.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    ermon Pozri príspevok
    súhlasím okrem podčiarknutého : pri nadobudnutí tovaru z IČŠ.
    Idem opraviť.

    Tina008 je offline (nepripojený) Tina008

    Tina008
    Sorry, malo to byť §11, nie 11a. ďakujem za potvrdenie, že to robím dobre a prajem všetkým DPH-kom pekný zvyšok dňa

    Intrakomunitárne nadobudnutie a následný predaj

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.