Zavrieť

Porady

odpisová skupina

Do ktorej odpisovej skupiny mám zaradiť REZAČKU DRÁŽOK? Neviem si poradiť, prosím o radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

    DušanČ
    larysa Pozri príspevok
    Do ktorej odpisovej skupiny mám zaradiť REZAČKU DRÁŽOK? Neviem si poradiť, prosím o radu.
    Nepíšeš bližšie určenie a použitie rezačky, teda aký materiál sa opracováva. Podľa všetkého ide o veľkú skupinu obrábacích strojov zaradených pod KP 29.40. Tieto sú zaradené v 2. odpisovej skupine.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Ak by išlo o ručnú rezačku, alebo rezačku so vstavaným motorom, potom je zaradená do 1.OS: 29.40.5

    adato je offline (nepripojený) adato

    adato
    Súhlasím s navrhovaným zaradením, ale chcem upozorniť na to, že tento kód produkcie bol zmenený. Pre ručné obrábacie stroje je kód: 29.41.11, ostatné obrábacie stroje majú kód začínajúci na 29.42.Stroje pre drážkovanie majú: 29.42.33 (číslicovo riadené majú 29.42.32). Vyhláška Štatistického úradu bola zmenená v r. 2002.

    larysa je offline (nepripojený) larysa

    larysa
    Ďakujem za rady, ale teraz neviem, či tú rezačku mám zaradiť do 1. alebo 2. odpisovej skupiny. Neviem tú vec bližšie špecifikovať, lebo mám len faktúru a nikto mi nevie k tomu nič povedať.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.