Zavrieť

Porady

internet

Ahojte,
aktivácia a zapojenie internetu stálo 4.200,- Sk. Mesačne poplatky činia 357,- Sk. Môžem si toto všetko zahrnúť do výdavkov v jednoduchom účtovníctve?
Iveta
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Ak je internet na podnikanie na dosahovanie príjmu, tak si výdavky môžeš uplatniť.

    evinka33 je offline (nepripojený) evinka33

    evinka33
    SZČO - neplatca DPH prevádzkuje malú trafiku. Môže si dať do VOZD faktúry od T-Mobilu za telefón (nemá však na faktúrach uvedené IČO), a zároveň chce do výdavkov aj faktúry od Orangu za internet + za kúpu nového telefónu kvôli internetu- na týchto fa už má svoje IČO. Môže si uplatňovať celé sumy na faktúrach?
    Ďakujem za rady.

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Ak internet pouziva preukazatelne na ucely svojho podnikania (vie si to obhajit pri danovej kontrole), tak ano. Ak ma vsak internet doma, zvazila by som len uplatnenie urcitej casti ako danovy vydavok. Podobne s mobilom. Ak si vie obhajit 100% vyuzivanie mobilu na podnikanie, tak budis. Ak nie, tak by som 100% do danovych vydavkov neodporucala uctovat.

    Faktury, o ktorych uctujes, musia mat vsetky nalezitosti, aj ICO. ICO nema, lebo telefon je vedeny u prevadzkovatela telefonnej siete na fyzicku osobu - obcana. Ak chce tento obcan vyuzivat sluzby ako podnikatel, musi urobit zmenu u prevadzkovatela telefonne siete, a potom bude mat faktury aj s ICO.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.