Zavrieť

Porady

Účet 343

Prosím o pomoc, uz neviem ci spravne rozmyslam. Moj problem je nasledovny: PS účtu 343 mam 922D,
KS účtu 343 mam 305D
Obraty mi súhlasia na danove priznanie,taktiez dorubky a vratky sledujem na úcte 343. Posledne daň.prizn. mam 1 202. Problem je v tom, ze auditor sa ma pytal ci mi je DU dlzný 600 ?. Som z toho zmetena. Aku robim chybu? A preco si mysli aditor ze DU mi je dlzny 600?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Konečný stav na 343 by sa mal zhodovať s vlastnou daňovou povinnosťou prípade nadmerným odpočtom.
    Niekde bude asi chyba.

    Resp. ja si túto povinnosť preúčtujem vždy na inú analytiku, aby sa mi tam neplietlo do obratov ďalšieho obdobia. A tam sledujem, či mi je DÚ dlžný alebo ja jemu.

    Fany je offline (nepripojený) Fany

    Fany
    Ja som si na tento účel vytvorila analyticku 343.500, kde si s dátumom posledného dńa príslušného mesiaca preúčtujem výsledok daňového priznania na DPH. Tým sa mi riadne DPH vyrovná a na 343.500 mi zostane dlžná suma, alebo nadm.odpočet. Keď to vyrovnám s DÚ, tak sa mi aj účet 343.500 vyrovná. Takto mi to vždy musí sadnúť a ak nie, ľahko nájdem chybu.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    anah Pozri príspevok
    Prosím o pomoc, uz neviem ci spravne rozmyslam. Moj problem je nasledovny: PS účtu 343 mam 922D,
    KS účtu 343 mam 305D
    Obraty mi súhlasia na danove priznanie,taktiez dorubky a vratky sledujem na úcte 343. Posledne daň.prizn. mam 1 202. Problem je v tom, ze auditor sa ma pytal ci mi je DU dlzný 600 ?. Som z toho zmetena. Aku robim chybu? A preco si mysli aditor ze DU mi je dlzny 600?
    Ke´dže si nevedieš analytiku a všetko účtuješ prostredníctvom syntetického účtu môže v určitom okamžiku zostatok na účte vykazovať napr. ešte nevrátený nadmerný odpočet z DÚ....

    Kathryn je offline (nepripojený) Kathryn

    Kathryn
    Prosím o radu, keď mi nesedí 343 a chyba sa stala niekde v minulých rokoch, keď som neviedla účtovníctvo v tejto firme, a teda neviem presne zistiť v čom je problém. Ako je možné účtovne opraviť, aby mi 343 sedela so skutočnosťou. Ďakujem.

    Kačena I. je offline (nepripojený) Kačena I.

    Kačena I.
    Keď sa jedná o nejakú malú čiastku, tak by som to dala cez náklad 548xx alebo 648xx ako pripočitateľnú položku. Keby to bola vyššia suma, tak by som hľadala rozdiel v min. rokoch. Aj keď si neviedla účtovníctvo, doklady by tam mali byť.

    anah je offline (nepripojený) anah

    anah
    Srdečne Vám všetkým dakujem.Analytiky si vediem, obraty kontrolujem na danove priznania a neviem preco mi ten zostatok nesedi. No budem sa musiet s tym este potrapit. Este raz Vam vsetkym dakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.