Zavrieť

Porady

Kozie mlieko

Má niekto skúsenosti s kozím mliekom fo forme tabliet Unimil ?
Usporiadat
hudko hudko

hudko je offline (nepripojený) hudko

ženatý, trojročná dcéra
Tie tabletky sa volajú UNIMILK. Výrobcom je kozia farma v Podvysokej Abel plus. Vyrábajú ich štyri druhy. Základom je sušené kozie mlieko a doplnené sú rôznymi druhmi vitamínov. Bližšie info je na stránke www.Biospotrebitel.sk Myslím že sa jedná len o doplnkovú výživu. Farma vyrába aj sušené kozie mlieko bez prísad. Jedná sa o super produkty. Ja keďže mám tú možnosť radšej zostávam verný čerstvému koziemu mlieku. Ale tím ktorí tú možnosť nemajú výrobky odporúčam.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

ja ich uzivam uz dlhsiu dobu, ale rovnako ako napriklad pri chlorelle, alebo zelenom jacmeni nemozem povedat, aky maju ucinok, pretoze je to vec, ktora by mala byt sucast stravy a nie nieco na kratkodobe uzivanie. ale napriklad uz par rokov som nebola chora a po operacii som bola - na pocudovanie lekarov , velmi skoro schopna "fungovat", takze je to nieco ako napriklad zelenina, ktoru clovek je, pretoze je zdrava. aj cenovo su celkom v pohode tie tabletky
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Má niekto skúsenosť s kozím mliekom pri cukrovke ?Napíšte prosím .
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Zitka, čo sa týka pri cukrovke - to si istá nie som, ale hlavne sa kozie mlieko vyznačuje vysokým obsahom tuku . Chcem však napísať, že na kozom mlieku mi vyrástla staršia dcéra- dávala som jej pomer 1:2 diel mlieka 2 diely vody a to od 2 týždňov - ako novorodencovi- veľmi dobre spala a aj prospievala. Musím dodať, že aj dnes v 15r. je to (musím si zaklopať) veľmi zdravé dieťa a naozaj všetci musíme byť už "polomŕtvy" kým ona obíde len s nádchou.
0 0
VikinaS VikinaS

VikinaS je offline (nepripojený) VikinaS

Pekný večer,

viete mi, prosím, poradiť, či aj pasterizované kozie mlieko má rovnaké pozitívne účinky ako nepasterizované, čerstvé? Tiež či prevarené kozie mlieko si zachováva všetky tie dobré látky...

Na jednej strane je asi nie veľmi bezpečné piť čerstvé mlieko bez prevarenia, príp. pasterizácie - napr. aj kvôli kliešťom a aj rôznym nežiaducim mikroorganizmom, hlavne keď neviete, ako čisto ho spracovávajú..., ale zaujíma ma, či po prevarení alebo pasterizácii nestráca svoj pozitívny účinok.

A ešte jedna prosba - poznáte, prosím, niekoho, kto v Košiciach predáva kvalitné, čisté. čerstvé kozie mliečko? Rada by som niekoho seriózneho, u koho sa dá spoľahnúť, že je mlieko naozaj čerstvé, čisté...

Ďakujem veľmi pekne.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Odborne otazky zodpovedat neviem, ale co sa tyka cistoty pri praci s mliekom, moja stara mama mala takuto zasadu: gazdina, ktora ma cisto v kuchyni, vie cisto robit aj s mliekom. Kupovavali sme kedysi mlieko, smotanu a maslo od gazdov. Od takych, ktori v kuchyni az tak cisto nemali, sme kupovali zemiaky.
3 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

VikinaS Pozri príspevok
Pekný večer,

viete mi, prosím, poradiť, či aj pasterizované kozie mlieko má rovnaké pozitívne účinky ako nepasterizované, čerstvé? Tiež či prevarené kozie mlieko si zachováva všetky tie dobré látky...

Na jednej strane je asi nie veľmi bezpečné piť čerstvé mlieko bez prevarenia, príp. pasterizácie - napr. aj kvôli kliešťom a aj rôznym nežiaducim mikroorganizmom, hlavne keď neviete, ako čisto ho spracovávajú..., ale zaujíma ma, či po prevarení alebo pasterizácii nestráca svoj pozitívny účinok.

A ešte jedna prosba - poznáte, prosím, niekoho, kto v Košiciach predáva kvalitné, čisté. čerstvé kozie mliečko? Rada by som niekoho seriózneho, u koho sa dá spoľahnúť, že je mlieko naozaj čerstvé, čisté...

Ďakujem veľmi pekne.
Tiež neviem odborne odpovedať, ale pôjdem tým smerom, že ako pasterizované kravské mlieko nemá toľko živín a dobrých látok ako nepasterizované (zvlášť čo sa týka vápnika, technológiou UHT je z neho už iba "kameň", ktorý nevie organizmus spracovať...)

Od svokry viem, že pokiaľ sa kozie mlieko pije liečebne, nemá sa prevárať, inak je dobré ho prevariť.

Čo sa týka chovu, kvalitného čistého mlieka, môžem odporučiť moju svokru, býva v Zemplínskej Teplici (nemajú tam kliešte), chová ich bio spôsobom - čiže spásajú trávu z dvora, prípadne seno od suseda z lúky a prikrmuje ich zrnom a "zvyškami" z kuchyne (rozumej šupy zo zeleniny ako napr. mrkva). Ale teraz kozy čakajú mladé, takže mlieko bude najskôr v novembri...
0 0
mamka Danka mamka Danka

mamka Danka je offline (nepripojený) mamka Danka

Vie niekto aký je rozdiel medzi bielkovinou kravského mlieka a bielkovinou kozieho mlieka?
Syn mojej známej má alergiu na bielkovinu kravského mlieka, ale kozie mlieko mu zdravotné problémi nespôsobuje. Do piatich rokov pil len kozie mlieko, mali kozu a až keď sa jej zbavili a začali kupovať kravské mlieko prišli mu na alergiu na kravské mlieko a tak si zadovážili ďalšiu kozu.
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Ide o to, že bielkovina kozieho mlieka je ľahšie stráviteľná, má iné zloženie, bielkovina kravského mlieka je veľmi kompaktná a ťažšie sa trávi... Bližšie povedať neviem.
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

tu je pár skúseností mamičiek http://forum.rodinka.sk/viewtopic.php?p=1068277

a ešte jeden link http://www.etelka.sk/chovatelstvo/kozymlieko.html
Naposledy upravil calawen : 21.07.10 at 15:20
0 0
lofr lofr

lofr je offline (nepripojený) lofr

Ja mam skusenosti s doma vyrobenym kefirom so suroveho kozieho mlieka, a nikdy nikdy za cely zivot, mi nic rychlejsie neupravilo situaciu v crevach, hnacku to riesi doslova za par hodin. Staci pit cely den kefir, tak 1,5-2 litre za den, a vodu, funguje to az neuveritelne dobre na vseliake problemy (este primiesat trochu kokosoveho oleja, a je to uz uplne dokonale).
0 0
VikinaS VikinaS

VikinaS je offline (nepripojený) VikinaS

Dakujem durisovad, calawen za reakcie. Aj ja som mala pocit, ze cerstve kozie mliecko je zdravsie, nie su znicene tie dobre latky... Skoda, ze sa nikde nepredava.

Na zaciatku tejto temy sa rozoberali tablety z kozieho mlieka. Lenze tam je tiez to mlieko spracované, dokonca susene..., takze neviem, ci to naozaj ma dobre liecebne ucinky, ak nejake. Pomohlo uz niekomu pri liecbe nejakych ochoreni, na posilnenie imunity.... ?

Calawen, dakujem za tip na mliecko od Vasej svokry. Vidim, ze ste z Kosic, tak ked budete mat cerstve mliecko na predaj, ozvala by som sa cez ss. Skoda, ze nie teraz, ked sa kozicky mozu past vonku. Ale aspon budete mat male kozliatka.

Vsetko dobre prajem.
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

VikinaS Pozri príspevok
Dakujem durisovad, calawen za reakcie. Aj ja som mala pocit, ze cerstve kozie mliecko je zdravsie, nie su znicene tie dobre latky... Skoda, ze sa nikde nepredava.

Na zaciatku tejto temy sa rozoberali tablety z kozieho mlieka. Lenze tam je tiez to mlieko spracované, dokonca susene..., takze neviem, ci to naozaj ma dobre liecebne ucinky, ak nejake. Pomohlo uz niekomu pri liecbe nejakych ochoreni, na posilnenie imunity.... ?

Calawen, dakujem za tip na mliecko od Vasej svokry. Vidim, ze ste z Kosic, tak ked budete mat cerstve mliecko na predaj, ozvala by som sa cez ss. Skoda, ze nie teraz, ked sa kozicky mozu past vonku. Ale aspon budete mat male kozliatka.

Vsetko dobre prajem.
Našťastie sa pomery trošku zmenili, svokra prikúpila ďalšiu dojacu kozu, takže konečne má mlieka dosť, aj syry a jogurty konečne môže robiť...
0 0
VikinaS VikinaS

VikinaS je offline (nepripojený) VikinaS

Milý/á lofr,

ako rada by som si taký kefír urobila. Len kde zohnať čisté, kvalitné, čerstvé kozie mliečko? Nie a nie sa dopátrať. Už len si kúpiť kozičku a chovať ju na blakóne.
0 0
Aankaa Aankaa

Aankaa je offline (nepripojený) Aankaa

lofr Pozri príspevok
Ja mam skusenosti s doma vyrobenym kefirom so suroveho kozieho mlieka, a nikdy nikdy za cely zivot, mi nic rychlejsie neupravilo situaciu v crevach, hnacku to riesi doslova za par hodin. Staci pit cely den kefir, tak 1,5-2 litre za den, a vodu, funguje to az neuveritelne dobre na vseliake problemy (este primiesat trochu kokosoveho oleja, a je to uz uplne dokonale).
... súhlasím a ešte pridám skutočnosť, že takýto kefír domáci je najlepším
prostriedkom na vyrovnanie vysokého tlaku, obzvlášť v tých horúčavách čo boli....
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Kozy treba kontrolovať čo žerú, lebo sú veľmi pažravé a preto sa aj priväzujú na kolík. Sú to veľmi múdre zvieratá, nedajú sa len tak hocikomu podojiť koho nepoznajú. Už podľa kroku poznajú gazdu a známych, podľa mekotu sa dá rozoznať či sa radujú alebo sa niečoho zľakli. Pre istotu kozie mlieko piť len prevarené. Keď si človek na kozie mlieko a jeho chuť zvykne, nemôže ani cítiť mlieko ktoré sa predáva v obchodoch ako "kravské mlieko". Okrem syrov aj tvaroh, bryndza, smotana pri varení, proti smädu studená žinčica..... mňam !
Škoda že sa nevyužíva neobrábaná pôda na chov kôz, nemuseli by byť výrobky potom až tak drahé a už vôbec sa mi nepáčia výrobky vo forme tabliet, veď to musí byť samá chemikália !!!!

Škoda že koza keď ochorie, alebo sa zraní - len veľmi ťažko sa vylieči, častokrát nepomôže ani zverolekár. Vidno jej na smutných očiach že zomiera, ale koza nebojuje.........
1 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Zita5 Pozri príspevok
Má niekto skúsenosť s kozím mliekom pri cukrovke ?Napíšte prosím .

Mala som známeho, od 26 rokov veku mal cukrovku, striedavo choval, potom nejaký čas aj nechoval kozy, ale zasa sa k nim na dôchodku vrátil a vyrábal z kozieho mlieka všetky výrobky. Dožil sa 73 rokov, bol bez diabetickej nohy, mal výborný tlak, vyzeral mlado fyzicky aj psychicky. Myslím že prirodzený pohyb okolo chovu dvoch kôz mu tiež k tomu dopomohol. Aj si privyrobil, lebo ľudia k nemu chodili po mlieko a výrobky zo širokého okolia. Zomrel na srdiečko.
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

hubatá Pozri príspevok
Kozy treba kontrolovať čo žerú, lebo sú veľmi pažravé a preto sa aj priväzujú na kolík. Sú to veľmi múdre zvieratá, nedajú sa len tak hocikomu podojiť koho nepoznajú. Už podľa kroku poznajú gazdu a známych, podľa mekotu sa dá rozoznať či sa radujú alebo sa niečoho zľakli. Pre istotu kozie mlieko piť len prevarené. Keď si človek na kozie mlieko a jeho chuť zvykne, nemôže ani cítiť mlieko ktoré sa predáva v obchodoch ako "kravské mlieko". Okrem syrov aj tvaroh, bryndza, smotana pri varení, proti smädu studená žinčica..... mňam !
Škoda že sa nevyužíva neobrábaná pôda na chov kôz, nemuseli by byť výrobky potom až tak drahé a už vôbec sa mi nepáčia výrobky vo forme tabliet, veď to musí byť samá chemikália !!!!

Škoda že koza keď ochorie, alebo sa zraní - len veľmi ťažko sa vylieči, častokrát nepomôže ani zverolekár. Vidno jej na smutných očiach že zomiera, ale koza nebojuje.........
Áno, koza je pažravá, ale zas nezožerie čokoľvek ako ovca, vyberá si rastliny, ktoré zožerie.
Mne osobne kozie mlieko veľmi nechutí a dávam ho keď tak iba do palaciniek, ale po prevarení je znesiteľnejšie...
svokra mala raz kozu chorú, napadol ju streptokok a úspešne ju vyliečila s pomocou homeopatie...
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
hubatá Pozri príspevok
Mala som známeho, od 26 rokov veku mal cukrovku, striedavo choval, potom nejaký čas aj nechoval kozy, ale zasa sa k nim na dôchodku vrátil a vyrábal z kozieho mlieka všetky výrobky. Dožil sa 73 rokov, bol bez diabetickej nohy, mal výborný tlak, vyzeral mlado fyzicky aj psychicky. Myslím že prirodzený pohyb okolo chovu dvoch kôz mu tiež k tomu dopomohol. Aj si privyrobil, lebo ľudia k nemu chodili po mlieko a výrobky zo širokého okolia. Zomrel na srdiečko.
...som poškrabok viacdetnej rodiny... ...nedaavno sme tak hodili spoločnú úvahu, aké máme ozaj šťastie... že nás zdravotné záseky obchádzajú... a zvažovali sme, čím to asi je... ...genetika isto má prvotné slovo... ale vyrastali sme na kozom mlieku (s bielymi fúzami som do kuchyne odnášala čerstvo nadojené mlieko so značnou stratou) ...a mäsová lahôdka, okrem "zajačiny" bola mladá kozľacina k Veľkej noci... (hoci sme v dedine boli za tých "chudobnejších" čo nemali kravu... bilancia po rokoch je jednoznačne v náš prospech...) ...s radosťou mapujem, že pozitívim i na naše dietky sa úspešne prenáša... čo viac, než zdravie si človek môže priať... ...
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Mne ten môj známy poradil bielu kávu z kozieho mlieka pre deti a veru chladenú ju v lete milovali.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať