Zavrieť

Porady

Kozie mlieko

Má niekto skúsenosti s kozím mliekom fo forme tabliet Unimil ?
Usporiadat
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
hubatá Pozri príspevok
Mne ten môj známy poradil bielu kávu z kozieho mlieka pre deti a veru chladenú ju v lete milovali.
...na svojskú chuť kozieho mlieka si ozaj treba zvyknúť... som bola vo výhode, že to pre mňa bola samozrejmosť od mlada... zato odkedy prestali predávať fľaškové plnotučné s červeným uzáverom som sa s chuti mlieka nenapila... ...kvótu mám asi doživotne splnenú... ...
P.S... biela káva s klasickou meltou je naozaj mňamková spomienka... mávali sme ju ako v "Dalase" fuuurt navarenú... ...
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Tu si ?
Veru..... dalo sa skysnúť a upiekli sa k nemu zemiačky a bola dobrá zdravá večera.
Od čias "červeného uzáveru" som kyslé kravské mlieko už nejedla ..... lebo toto sa jedlo lyžicou a nie pilo.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Mám možnosť kupovať kozie mlieko aj kozí syr. Je nutné ho prevárať?
Ak budem robiť acidko, či jogurt, tam sa mlieko ohrieva na 70°C, potom sa ochladí na 42°C, zamieša sa jogurtová kultúra a postupuje sa ako pri kravskom mlieku. Predpokladám.
Prvé mlieko, čo som mala, som pila neprevarené, keď začalo byť nabrzlé, primiešala som kravské acidko a nechala vykvasiť. Bolo vynikajúce.
Aj keď domáci tvrdia, že ich kozy sú zdravé a domáca pani pije surové, bojím sa, lebo kliešťov bolo neúrekom.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Ja tiež pijem kozie mlieko neprevarené. Ale ich kozy sa nepasú, takže možnosť kliešťa je snáď menšia. Inak som zaočkovaná aspoň proti kliešťovej encefalitíde(dúfam že som to dobre napísala). Mlieko kupujem dva krát do týždňa v utorok večer a v piatok večer. Mám ho v chladničke a ešte som ho nemala nábrzlé. Syr robievam z kravského mlieko - vozia k nám z družstva v mliekomate. Mlieko zohrievam asi na 35 stupňov.
1 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

wagner Pozri príspevok
Ja tiež pijem kozie mlieko neprevarené. Ale ich kozy sa nepasú, takže možnosť kliešťa je snáď menšia. Inak som zaočkovaná aspoň proti kliešťovej encefalitíde(dúfam že som to dobre napísala). Mlieko kupujem dva krát do týždňa v utorok večer a v piatok večer. Mám ho v chladničke a ešte som ho nemala nábrzlé. Syr robievam z kravského mlieko - vozia k nám z družstva v mliekomate. Mlieko zohrievam asi na 35 stupňov.
Ďakujem ti za odpoveď. Ja kupujem v dvojlitrovej fľaši, mala som ho už piaty deň, keď začalo byť nabrzlé. Preto teraz zmrazujem v menších dávkach, pijem tak 3 dc denne. Pijem ho iba ja, mužovi to nešmakuje. Ale ten syr je vynikajúci, tiež som zamrazila po 200 g. Chcem ho nabudúce odložiť inak, zaliaty v olivovom oleji, našla som nejaké recepty. Nie som očkovaná ako ty, bojím sa toho. Tam, kde ja kupujem mlieko, sa kozy pasú na oplotenom pozemku domácich pri dome.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Kvaka Pozri príspevok
Ďakujem ti za odpoveď. Ja kupujem v dvojlitrovej fľaši, mala som ho už piaty deň, keď začalo byť nabrzlé. Preto teraz zmrazujem v menších dávkach, pijem tak 3 dc denne. Pijem ho iba ja, mužovi to nešmakuje. Ale ten syr je vynikajúci, tiež som zamrazila po 200 g. Chcem ho nabudúce odložiť inak, zaliaty v olivovom oleji, našla som nejaké recepty. Nie som očkovaná ako ty, bojím sa toho. Tam, kde ja kupujem mlieko, sa kozy pasú na oplotenom pozemku domácich pri dome.
Môžeš iba dúfať, že tam kliešť nebude. Lebo kliešte sú svine, mne sa chytil v decembri, lebo mrazy ešte neboli. A to bolo obdobie slabej aktivity. Preto som sa dala zaočkovať.
Inak kozie mlieko je zdravé, určite nebudeš banovať že ho piješ. Ja ho pijem od mája, ešte bude asi do pol novembra. Potom zase až na rok.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

wagner Pozri príspevok
Môžeš iba dúfať, že tam kliešť nebude. Lebo kliešte sú svine, mne sa chytil v decembri, lebo mrazy ešte neboli. A to bolo obdobie slabej aktivity. Preto som sa dala zaočkovať.
Inak kozie mlieko je zdravé, určite nebudeš banovať že ho piješ. Ja ho pijem od mája, ešte bude asi do pol novembra. Potom zase až na rok.
K tým kliešťom, no nedalo mi, dnes som hľadala nejaké info o tom, ale že kliešte by museli byť infikované. To by asi bolo známe, lebo určite by niekoho nakazili. Na tom ich pozemku sa kliešte ani nemajú kde držať lebo kozičky sa starajú o nízky porast. Nákaze z kliešťov sa dá vyhnúť prevarením alebo pasterizovaním kozieho mlieka.
Takže asi budem mlieko prevárať, očkovať sa nedám.
Našla som na blogu jedneho veterinára, že "tvrdenia o znehodnocujúcom účinku pasterizácie sú nepodložené a odborne spochybniteľné, preto vzhľadom k spomínaným rizikám, je preváranie čerstvého mlieka, či už z farmy alebo mliečneho automatu, jedinou účinnou prevenciou možných ochorení".
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Kto by sa štítil kozieho mlieka kvôli jeho chuti, tak inú chuť kozieho mlieka spôsobuje prítomnosť capa pri koziach.
Ak sú kozy izolované, mlieko má normálnu chuť. Ešte viem, že chuť mlieka sa líši od potravy (bylín), ktorú v daný deň koza spásla.
Ja si kupujem jogurty, kefír a syr, žervé. Buď malé jogurty z Rakúska, alebo z Čiech syr žervé, jogurty, kefír. Žervé bez príchute.
Cena je takmer rovnaká. Rakúsky je úplne bez príchute, český má niekedy veľmi miernu príchuť.
Mala som aj zdroj jogurtu aj priamo z farmy z Rakúska, vraj alpský, trojlitrové balenie, odoberala som si z neho každodennú dávku, vydržal nepokazený v chladničke 3 týždne.
Výborný, tiež úplne bez príchute.

Kto má záujem o kozie výrobky vrátane mlieka, skúšajte, aby ste sa zbytočne neochudobňovali.
2 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Kvaka Pozri príspevok
K tým kliešťom, no nedalo mi, dnes som hľadala nejaké info o tom, ale že kliešte by museli byť infikované. To by asi bolo známe, lebo určite by niekoho nakazili. Na tom ich pozemku sa kliešte ani nemajú kde držať lebo kozičky sa starajú o nízky porast. Nákaze z kliešťov sa dá vyhnúť prevarením alebo pasterizovaním kozieho mlieka.
Takže asi budem mlieko prevárať, očkovať sa nedám.
Našla som na blogu jedneho veterinára, že "tvrdenia o znehodnocujúcom účinku pasterizácie sú nepodložené a odborne spochybniteľné, preto vzhľadom k spomínaným rizikám, je preváranie čerstvého mlieka, či už z farmy alebo mliečneho automatu, jedinou účinnou prevenciou možných ochorení".
Rozhodne by som kozie mlieko nechala pasterizovať - kratšie, či dlhšie, to je už na každom.
http://www.syridlo-predaj.sk/index.p...im-syrarom-a20
Pokiaľ sú kozy chované doma v koterci a nechodia sa pásť, je menšie riziko nákazy, ale pokiaľ sa denne pasú, určite každá z nich má kliešťa.... kliešťov. Navyše pasterizáciou sa odstránia aj iné miktoorganizmy.
http://www.stuba.sk/sk/diani-na-stu/...l?page_id=4191
http://www.mlieko.sk/mikro_m.php
3 0
milo2 milo2

milo2 je offline (nepripojený) milo2

Man
Zita5
Má niekto skúsenosť s kozím mliekom pri cukrovke ?Napíšte prosím .
kozie mlieko je vyborný ak mate cukrovku, zvlašt vhodné piť, zlepší vám výsledky.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

kozie mlieko....proti rakovine?!...alebo prevencia.....otec mojej kolegyni....vlastné kozy ....mlieko pravidelne roky rokúce....rakovina kože....
0 0
milo2 milo2

milo2 je offline (nepripojený) milo2

Man
Kvaka
Mám možnosť kupovať kozie mlieko aj kozí syr. Je nutné ho prevárať?
Ak budem robiť acidko, či jogurt, tam sa mlieko ohrieva na 70°C, potom sa ochladí na 42°C, zamieša sa jogurtová kultúra a postupuje sa ako pri kravskom mlieku. Predpokladám.
Prvé mlieko, čo som mala, som pila neprevarené, keď začalo byť nabrzlé, primiešala som kravské acidko a nechala vykvasiť. Bolo vynikajúce.
Aj keď domáci tvrdia, že ich kozy sú zdravé a domáca pani pije surové, bojím sa, lebo kliešťov bolo neúrekom.
kozie mlieko neradím prevárať, zničíte to dobré čo v mlieku je. Ak teda viete odkial pochadza a o kozu sa staraju ako o vlastného člena rodiny.
Nikde som napr. nečítal, že by sa na liečbu chorôb a rakoviny používalo trvanlivé mlieko, naopak, na liečbu chorôb sa používa výhradne surové kozie alebo aj kravské mlieko, sú tam všetky látky enzýmy bielkoviny v prirodzenom vitálnom stave. Trvanlivé má presne opačné účinky, spôsobuje alergie, zahlienenie, choroby.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať