Zavrieť

Porady

stravovanie-kombináciou dodávateľov?

Ahojte, mohli by ste mi, prosím vás, poradiť, či spoločnosť – a.s. môže zabezpečovať stravovanie pre svojich zamestnancov kombináciou 2 (alebo viacerých) externých dodávateľov stravy? Na každého dodávateľa by bola samostatne vypracovaná kalkulácia. Pravdepodobne s rovnakou výslednou sumou na zaplatenie pre zamestnanca, ale možno nie.

Existuje nejaké ustanovenie v našich zákonoch, ktoré nejakým spôsobom obmedzuje takéto rozhodnutia firiem alebo ich vylučuje?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    No keďže si to zaradila do porady pre dani z príjmov, myslím, že tu problém nie je.

    Ale ak si náhodou , mylsím, že tiež to nie je proti ZP. Ten udáva iba povinnosť zabezpečiť stravovanie. Akou formou, to už neurčuje. (Hoci určuje minimálnu hodnotu gastrolístkov.)
    Logicky: keď nemôžete zabezpečiť stravovanie vo svojom zariadení, je možnosť poskytovať gastrolístky. A ďalej nie je určené, kde ich treba použiť. Dokonca niektorý (aj ja ) kupujú za ne potraviny, ako keby si kúpili obed. Takže z tohto hľadiska nevidím problém mať dvoch alebo aj viacerých dodávateľov stravy.
    Jedine ak cena stravy by bola rôzna a vy by ste prikazovali určitej skupine ZCov chodiť do jedného alebo do druhého bez možnosti výberu. To by som už nepokladala za etické a neviem, či aj legálne.

    Karolína je offline (nepripojený) Karolína

    Karolína
    vďaka za odpoved a uistenie, Gabi03. Inak, nevedela som presne, kam inde by som zaradila otazku, tak preto som sem skusila.

    stravovanie-kombináciou dodávateľov?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.