Zavrieť

Porady

oplati sa este podnikat?

bbke bbke

bbke je offline (nepripojený) bbke

jeden z mnoha
Dobry den.Chcela by som Vas vsetkych poprosit o radu.Chcela by som zacat podnikat a otvorit si malu krcmu,stacilo by aby mi vyrobila jeden cisty mesacny prijem,mam nejake info ako na to ale je to vsetko len z pocutia.Neviem ako je to teraz u nas a preto by som vas chcela poziadat ak by ste mi mohli napisat co je potrebne pre takyto start a ak uz niekto zacal s niecim podobnym kolko financii cca potrebujem.Velmi pekne dakujem za kazdu odpoved.S pozdravom bbke
Usporiadat
CarminaBurana CarminaBurana

CarminaBurana je offline (nepripojený) CarminaBurana

Krcmu?
Ja si myslim, ze slovaci su postupne narocnejsi a otvorit si krcmu je ako kupovat ojazdenu skodovku z 1995.
0 0
bbke bbke

bbke je offline (nepripojený) bbke

jeden z mnoha
Hm,zaujímavé.Ale ďakujem.No neviem ja si myslím že ešte vždy sa nájdu ľudia ktorý si radi posedia pri "krigly".A v čom sa dnes oplatí podnikať?
A čo tak tý menej "náročný"?
S pozdravom BBKE
Ďakujem za ochotu odpovedať
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
bbke Pozri príspevok
Hm,zaujímavé.Ale ďakujem.No neviem ja si myslím že ešte vždy sa nájdu ľudia ktorý si radi posedia pri "krigly".A v čom sa dnes oplatí podnikať?
A čo tak tý menej "náročný"?
S pozdravom BBKE
Ďakujem za ochotu odpovedať
Tí menej nároční majú radi točené pivko v dedinskej krčme aj dnes. Nedaj sa odradiť.......
0 0
CarminaBurana CarminaBurana

CarminaBurana je offline (nepripojený) CarminaBurana

Alebo druha moznost by bola otvorit nejaku "krcmu" v oldtime style, kde by som si aj rada sadla pri pohari pivka . Podmienkou by ale boli vzdy ciste stoly, vzdy prazdne popolniky, mile casnicky alebo casnici(pekny) , klimatizacia atd... Ale atmosferu "krcmi" by to stale malo! Pochopitelne by si mohla aj ceny prisposobit smerom hore.
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

To, či sa ti oplatí otvoriť živnosť ti nikto konkrétne neodpovie.Ale najprv si musíš vybaviť živnostenský list,registrovať sa na DÚ,prihlásiť sa ako samoplatca na zdravot.poisť.Nájsť priestory,kde chceš vykonávať svoju živnosť,ohlásiť otvorenie prevádzky na živ.úrade,povolenie od hygieny,oznámenie mestu alebo obci o otvorení prevádzky,to je tak na začiatok.Financie závisia od tvojej náročnosti na vybavenie napr.tej krčmičky,potrebuješ nakúpiť tovar,neskôr budeš musieť aj zamestnávať,takže mzdové náklady,atď.
0 0
bbke bbke

bbke je offline (nepripojený) bbke

jeden z mnoha
Ďakujem za reakcie.Tak to Vás všetkých priaznivcou pivča pozývam,len mi vlastne ešte nikto neodpovedal na moju prvú otázku.Ale inak vďaka.
0 0
CarminaBurana CarminaBurana

CarminaBurana je offline (nepripojený) CarminaBurana

To urcite zalezi od narocnosti prevadzky, kolko musis investovat. Kde to ma byt, najomne atd... Ale tusim na Slovensku davaju aj nejaku pomoc zacinajucim podnikatelom? Ci sa mylim?
A stratova urcite nebudes, ked sa vzdy budes usmievat pridu ti aj ludia
0 0
bbke bbke

bbke je offline (nepripojený) bbke

jeden z mnoha
VIKINKA.Ďakujem.Aspoň na začiatok,aspoň sa nebidem nudiť až s tým začnem.A nevieš mi náhodou poradiť?dá sa niečo z toho vybaviť aj po nete?a nevieš koľko stojí každá táto sranda? s pozdravom bbke
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
bbke Pozri príspevok
Ďakujem za reakcie.Tak to Vás všetkých priaznivcou pivča pozývam,len mi vlastne ešte nikto neodpovedal na moju prvú otázku.Ale inak vďaka.
Myslíš otázku o financiách?. Nóóóóó, to je závislé od toho, kde bude krčma, čia bude krčma, koľko v nej bude stolov a stoličiek, koľko sudov pivča a koľko utopencov. Pre začiatok. A to nie je až taká ťažká matematika...
0 0
bbke bbke

bbke je offline (nepripojený) bbke

jeden z mnoha
CarminaBurana.
Ďakujem.No možno by sa dalo niečo vybaviť a získať nejaké plus od štátu ale zase len ďalšie vybavovanie a po pravde neviem aké veľké šance sú že ti ich vôbec dajú-požičajú.BBKE
0 0
bbke bbke

bbke je offline (nepripojený) bbke

jeden z mnoha
Danila.
No ja som skôr mala na mysli čo všetko mi treba povybavovať ak by som chcela začať.Samozrejmosťou je ŽL
A čo ďalej?
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Zatiaľ u nás z toho čo som napísala nevybavíš po nete nič,všetko treba osobne alebo poštou.Vybavenie živnosti-1 000,-sk kolok,zatiaľ do 30.09.2007,potomod 1.10.2007 platí novela zákona,100,-sk za jeden druh živnosti.Mesačne platiť zo zákona 1 064,-zdrav.poistenie,sociálne poistenie zo zákona nemusíš,až po podaní daň.priznania za rok 2007 podľa výšky príjmu.Na živ.úrade je to myslím 50,-alebo 100,-kolok,neviem presne.Hygiena tuším 500,-tieto sumy sú len informatívne,ale určite to nebude žiadna veľká suma.Ešte doplním,že k vybav.živnost.listu potrebuješ výpis z registra trestov a to je 100,-sk kolok.
0 0
CarminaBurana CarminaBurana

CarminaBurana je offline (nepripojený) CarminaBurana

Ja by som sa na tvojom mieste najprv poinformovala na urade prace, zivnost. atd... Zisti si podmienky ako daju, nakolko, za kolko atd... A musis mat presny podnikatelsky plan, kde zrejme musis uviest ake mas startovne naklady na otvorenie prevadzky. Ale za opytanie nic nedas .
0 0
Lion Topoľčany Lion Topoľčany

Lion Topoľčany je offline (nepripojený) Lion Topoľčany

bbke, podľa všetkého momentálne pracuješ v Írsku, čo takto si otvoriť krčmu-áno súhlasím, ale, čo keby bola v írskom štýle-"obkukaj" vonku, čo sa dá, je to ohromná a nevyčísliteľná devíza, všímaj si interiéry, spôsob obsluhy a všetky tie "ňuansy", čo to obnáša...Urob Tvoj podnik atraktívnym-zjavom, ale
zachovaj "ľudové ceny". Podnik tohto druhu musí mať jednoducho "dušu".
Otázne, aká a kedy bude návratnosť. V prípade rozbiehania vlastného biznisu
je to jednoducho tak. S tým treba rátať.
0 0
bbke bbke

bbke je offline (nepripojený) bbke

jeden z mnoha
Vikinka
Jeee ďakujem.Tak to vyzerá zaujímavo.No mám v pláne mať len jednu činnosť ale uvažovala som nad tým že by som podavala aj nejakú tu "klobásku" teoreticky niečo pod zub a to sa už ráta ako ďalší druh činnosti?
Takže ak to zrátam vyjde mi cca 5000 skk len na papiere?
0 0
bbke bbke

bbke je offline (nepripojený) bbke

jeden z mnoha
LION
Ďakujem aj za takúto odpoveď.Ale ver že až by som obkukala len s polovice z toho čo je tu tak by som zákazníkom musela platiť ja aby vôbec prišli.Ale nie predstavi by boli len mám "malinký" strach začať aby som potom náhodou nespadla na nos.BBKE
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

No 5 000,-určite nie,za jednu živnosť to bude 100,-sk,Ak budeš mať tri živnosti tak to bude 300,-
0 0
CarminaBurana CarminaBurana

CarminaBurana je offline (nepripojený) CarminaBurana

Za zivnostensky sa plati kolok 1.000 SKK
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

CarminaBurana Pozri príspevok
Za zivnostensky sa plati kolok 1.000 SKK
Áno,ale od 1.10.2007 je novela zákona,podmienky sa menia.
0 0
bbke bbke

bbke je offline (nepripojený) bbke

jeden z mnoha
No ale za cca všetky papiere by to malo byť nejako tak,či nie? a ešte otázočka,je tu niekto podnikajúci?ak áno bolo to na začiatku ťažké???
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať