Zavrieť

Porady

ZŤP - odvody

Dobrý večer....som tu nová, rada by som bola, keby sa ma tu občas niekto ujal a pomohol mi
Môj prvý klient je ZŤP, začal podnikať od 01.07.2007...viem, že odvody na sociálku má odpustené (všetky?)...a ako je to so zdravotkou?
ďakujem vopred
Monika
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    26e Pozri príspevok
    Dobrý večer....som tu nová, rada by som bola, keby sa ma tu občas niekto ujal a pomohol mi
    Môj prvý klient je ZŤP, začal podnikať od 01.07.2007...viem, že odvody na sociálku má odpustené (všetky?)...a ako je to so zdravotkou?
    ďakujem vopred
    Monika
    Pozor odvody do SP nie odpustené, ale nie je povinný platiť v prvom roku podnikania, teda do 30.06.2008. Po tomto dátume to závisí od jeho obratu za rok 2007, ak prekročí limit 12x minimálnej mzdy, teda 12x8100 tak bude musieť sa prihlásiť aj do SP ako povinne poistená osoba. To, že ktoré zložky poistenia bude mať odpustené záleží od toho akú mieru postihnutia (invalidity) má priznanú.

    26e je offline (nepripojený) 26e

    26e
    Vrelá vďaka...dúfam, že sa tu čo najrýchlejšie "rozpozerám" a udomácnim, budem to neraz potrebovať:-)))))) je super,že niečo také existuje :-)))

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.