Zavrieť

Porady

ročné zúčtovanie

Ak má zamestnanec na ročnom zúčtovaní preplatok alebo nedoplatok do 100.-vôbec sa s tým nemám zaoberať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    anka je offline (nepripojený) anka

    anka
    Podla mna ho treba vyplatit zamesnancovi, danovy úrad v § 46 minim.vyska dane je napisane, že dan sa neplati a nevracia ak nepresiahne 500.-, ale to neplati v pripade § 33, § 43, § 44, § 35-co je dan zo zavislej cinnosti

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    valientova
    Ak má zamestnanec na ročnom zúčtovaní preplatok alebo nedoplatok do 100.-vôbec sa s tým nemám zaoberať?
    1. ak máte ročné zúčtovanie zamestnanca, ktorý u vás ešte pracuje, tak výška preplatku, resp. nedoplatku na dani by vás mala zaujímať a to na základe § 38 ods. 6,7.

    2. ak u vás zamestnanec už nepracuje, tak potom sa riadite § 40 ods. 5

    ... tie paragrafy sú zo zákona o dani z príjmov (ak by nebolo niekomu jasné)

    alena123 je offline (nepripojený) alena123

    alena123
    Dievčence môžem mať jednu otázku?
    Nerada čítam v zákonoch, lebo sa tam stále odvolávajú na iné paragrafy a potom sa mi to všetko popletie a neviem čia som. Radšej mám, ak mi to niekto vysvetlí po lopate.
    Jožko Mrkvička bol evidovaný nezamestnaný. V apríli 2004 sa zamestnal na polovičný úväzok. Podáva mu daňové priznanie zamestnávateľ, alebo on?
    Snažila som sa v tom zákone predsa len niečo vyčítať, ale neviem či som to dobre pochopila. Ak ho podáva zamestnávateľ a Jožko si nedá do 15.2. žiadosť tak si ho podáva sám?Ď

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    alenka, tvoj Jožko Mrkvička prepásol termín podania žiadosti ... daňové priznanie si podáva sám
    ... ak ti môžem poradiť, tak si daj vyhľadávanie na Porade, témy ročné zúčtovanie a aj podávanie daňového priznania už boli rozoberané ... po prečítaní tém ti už zákon bude trošku jasnejší
    Pekný deň

    Oxana je offline (nepripojený) Oxana

    Oxana
    vladan
    1. ak máte ročné zúčtovanie zamestnanca, ktorý u vás ešte pracuje, tak výška preplatku, resp. nedoplatku na dani by vás mala zaujímať a to na základe § 38 ods. 6,7.

    2. ak u vás zamestnanec už nepracuje, tak potom sa riadite § 40 ods. 5

    ... tie paragrafy sú zo zákona o dani z príjmov (ak by nebolo niekomu jasné)
    Môžete mi prosím stručne odpovedať - poslať 5-7 korunové nedoplatky na DU či neposlať? Už som z toho všetkého pekne popletená.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    Oxana
    Môžete mi prosím stručne odpovedať - poslať 5-7 korunové nedoplatky na DU či neposlať? Už som z toho všetkého pekne popletená.
    Oxana, sú to nedoplatky z ročného zúčtovania dane? ... zamestnanci sú ešte vašimi zamestnancami alebo nie?

    TOKY je offline (nepripojený) TOKY

    TOKY
    Mám takýto problém: SZČO zamestnal 2 pracovníkov do 31.12.2004. Od 1.1.2004 týchto pracovníkov zamestnáva s.r.o, kde je jediným spoločníkom SZČO. Ktorý zamestnávateľ má spraviť ročné zúčtovanie pre týchto pracovníkov? Ináč im vychádza nedoplatok na dani 7 a 8 korún.

    Oxana je offline (nepripojený) Oxana

    Oxana
    vladan
    Oxana, sú to nedoplatky z ročného zúčtovania dane? ... zamestnanci sú ešte vašimi zamestnancami alebo nie?
    Áno, sú to nedoplatky z ročného zúčtovania a dĺžnici už nie sú našimi zamestnancami. A ak treba podklady u takýchto dĺžnikoch zaslať na DÚ - čo všetko sa musí zasielať? Ďakujem - skrz poradu neupadám do zúfalstva

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    Oxana
    Áno, sú to nedoplatky z ročného zúčtovania a dĺžnici už nie sú našimi zamestnancami. A ak treba podklady u takýchto dĺžnikoch zaslať na DÚ - čo všetko sa musí zasielať?
    Oxana, čiže sa budeš riadiť § 40 ods. 5, teda pošleš na DÚ "všetky potrebné doklady". Podľa mňa je "všetkým potrebným dokladom":
    - žiadosť o vykonanie ročného zúčtovania dane (kópia)
    - všetky potvrdenie, ktoré sú súčasťou žiadosti o vykonanie ročného zúčtovania dane (kópia)
    - ročné zúčtovanie dane (ktoré hovorí o tom, že XY má nedoplatok na dani z príjmu zo závislej činnosti) - kópia
    Pekný deň

    Aluša je offline (nepripojený) Aluša

    unavená účtovníčka Aluša
    Súhlasím s Ankou. Zo závislej činnosti je jedno aká je výška preplatku, či nedoplatku.
    Treba to vyrovnať a vypísať v ročnom hlásení na DU, ten Ťa nepustí.

    silvia je offline (nepripojený) silvia

    silvia
    vladan
    Oxana, čiže sa budeš riadiť § 40 ods. 5, teda pošleš na DÚ "všetky potrebné doklady". Podľa mňa je "všetkým potrebným dokladom":
    - žiadosť o vykonanie ročného zúčtovania dane (kópia)
    - všetky potvrdenie, ktoré sú súčasťou žiadosti o vykonanie ročného zúčtovania dane (kópia)
    - ročné zúčtovanie dane (ktoré hovorí o tom, že XY má nedoplatok na dani z príjmu zo závislej činnosti) - kópia
    Pekný deň
    Ak nedoplatok bývalého zamestnanca bol 7,- Sk, podla par.40 ods.5 netreba na DU posielat nic, takze nedoplatok zostane nevysporiadaný?
    A ak bývalému zamestnancovi vznikol preplatok, ten mu normálne pošlem na účet, však?
    Ja mám k tomuto ešte jednu otázku.Vypracovala som zamestnancom ročné zúčtovanie dane , ktoré som im teraz zohľadnila v mzde za 2/2005.
    Kto vlastne všetko dostane ten doklad ROČNÉ ZÚČTOVANIE DANE ZA ROK 2004
    Zostávajú tieto RZD, len vo firme kde sú zamestnaní zamestnanci alebo ich dostávajú aj zamestnanci a čo DÚ tam ide len hlásenie za rok 2004 alebo sa prikladajú aj RZD.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    silvia
    Ak nedoplatok bývalého zamestnanca bol 7,- Sk, podla par.40 ods.5 netreba na DU posielat nic, takze nedoplatok zostane nevysporiadaný?
    A ak bývalému zamestnancovi vznikol preplatok, ten mu normálne pošlem na účet, však?
    silvi, v mojom príspevku č. 12 ohľadom zasielania dokumentov (čítaj aj s citáciou) si myslím niečo iné ... čo sa týka preplatku - pošleš na účet ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.