Zavrieť

Porady

zľavy,bonusy

Je nastaven bonus ve vázaných produktech s typem ceny "finanční bonus". Po úpravě nebude na faktuře sleva v plné výši, ale bude taková, aby po odečtení slevy byla cena bonusu 0,1 Sk (tato hodnota se dá nastavit v parametrech). Ke slevě se bude počítat i DPH.
O čo ide: vyskladnené 2 ks po 129,37
Zľava 2 ks po - 129,27
Rozdiel 0,10 – základ pre výpočet DPH
0,019 – žiadna DPH

Alebo musí byť základ DPH 1 Sk, aby bola DPH 0,19 t.j. 0,2 hal?
Resp. 0,1 hal pri 10%?

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    myslíš to vážne? moja odpoved:
    ak s tou zľavou je to všetko v poriadku, DPH sa počíta z ceny po zľave.
    teda počet kusov krát cena po zľave = základ DPH a z toho 19%
    ak predáš 1 ks a vyjde nulová DPH tak je to v poriadku.

    jana kov je offline (nepripojený) jana kov

    jana kov
    Ja si myslím toto a to si aj overujem : radšej za 1 Sk a odviesť DPH, lebo ak sa tento spôsob vyskladnenia tovaru považuje za dar, tak aj dary sú predmetom DPH a tovar nie je označený logom. Toto však asi neobstojí lebo, medzi firmami to funguje tak /mám to od softverákov/, že vyskladňujú tovar interne s odvodom DPH – z plnej ceny /bezodplatné zdaniteľné plnenie/ a zákazníkovi vystavia finančný bonus v sume načítaných položiek a urobí sa dohoda o neučtovaní DPH - § 26 ods.6.

    emgeton je offline (nepripojený) emgeton

    emgeton
    jana kov Pozri príspevok
    Ja si myslím toto a to si aj overujem : radšej za 1 Sk a odviesť DPH, lebo ak sa tento spôsob vyskladnenia tovaru považuje za dar, tak aj dary sú predmetom DPH a tovar nie je označený logom. Toto však asi neobstojí lebo, medzi firmami to funguje tak /mám to od softverákov/, že vyskladňujú tovar interne s odvodom DPH – z plnej ceny /bezodplatné zdaniteľné plnenie/ a zákazníkovi vystavia finančný bonus v sume načítaných položiek a urobí sa dohoda o neučtovaní DPH - § 26 ods.6.
    §26 má iba 4 ods a hovorí o úplne inom.

    Snáď majú na mysli §25/6 ale tento je možné uplatniť iba medzi dvoma platiteľmi DPH. Bolo by vhodné poriadne popísať problém, aby sa dalo na otázku jednoznačne odpovedať.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.