Zavrieť

Porady

analytické členenie 2 pokladníc

Dobrý deň.
Prosím Vás o radu:

účtujem s.r.o., ktorá má v obchode 2 pokladnice.moj softvér mi však nedovolí viesť 2 pokladne oddelene v evidencii,tak ich vediem v 1 evidencii a striedam úhrady,raz z 1 pokladnice, raz z 2.pokladnice.

Asi takto:
na konci každého mesiaca zaúčtujem príjem do príslušnej pokladne, tzn. každý mesiac mám 2 príjm.pokl.doklady, tzn. 1 príjm.PD v každej pokladni.
Výdavkové pokl.doklady striedam,tzn. január celý platím z pokladnice č.1, február z pokl. č.2, marec z pokl. č.1 atd..
výdavkové aj príjmové PD si číslujem,akoby každú pokladňu samostatne,tzn. P-001, P-002, V-001, V-002
P-101, P-202, V-101, V-102


Lenže som si až teraz uvedomila,že nevediem analytické členenie
všetko vediem na účte 211001 aj pokladnicu č.1 aj pokl.č.2
od januára až do augusta..

neviem,myslíte si,že by som to mala preúčtovať? naspočítať pokladnicu č.2 a preúčtovať na účet 211002?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    [moj softvér mi však nedovolí viesť 2 pokladne oddelene v evidencii,tak ich vediem v 1 evidencii a striedam úhrady,raz z 1 pokladnice, raz z 2.pokladnice.

    V prvom rade rýchlo porozmýšľaj nad novým SW. Ak máš 2 pokladne, musíš ich členiť analitycky.
    JarkaL Pozri príspevok
    [moj softvér mi však nedovolí viesť 2 pokladne oddelene v evidencii,tak ich vediem v 1 evidencii a striedam úhrady,raz z 1 pokladnice, raz z 2.pokladnice.

    V prvom rade rýchlo porozmýšľaj nad novým SW. Ak máš 2 pokladne, musíš ich členiť analitycky.
    takže si myslíš,že by som mala preúčtovať druhú pokladňu na 211002?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Zuzana Boháčová Pozri príspevok
    takže si myslíš,že by som mala preúčtovať druhú pokladňu na 211002?
    Keď ti soft dovolil vytvoriť analytiku 211001, určite dovolí aj 211002. Takže rozúčtovať tie pohyby. PV-001... bude 211001, a PV-101... bude 211002

    analytické členenie 2 pokladníc

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.