Zavrieť

Porady

Uznanie pedagogickej praxe RŠ

Uznanie pedagogickej praxe RŠ
Pri spracovávaní miezd bol na mňa od novovymenovaného riaditeľa školy vyvíjaný psychický nátlak ohľadom uznania a započítania pedagogickej praxe na účely zaradenia do vyššieho platového stupňa podľa odpracovaných rokov. Nový RŠ podľa zápočtových listov od predchádzajúcich zamestnávateľov dosiahol ku dňu prijatia, teda k 20.8.2007 pedagogickú prax 4 roky a 361 dní. Pred nástupom do zamestnania k nám pracoval ešte niekoľko mesiacov (181 dní) v zahraničí, na čo však nemal žiadny doklad. Pán riaditeľ mi nariadil (ústne), že mu mám započítať aj prácu v zahraničí, čo vraj konzultoval aj so zriaďovateľom, ktorý mu povedal, že keď nemá doklad, má vystaviť „čestné prehlásenie“, aby som mu to mohla započítať 2/3, nakoľko to nebola pedagogická činnosť. Mne sa to vôbec nepáčilo, no pod psychickým tlakom som mu tú prácu v zahraničí na základe „čestného prehlásenia“ nakoniec započítala 2/3, čím dosiahol prax spolu ku dňu nástupu 5 rokov a 116 dní. Pred vystavením platového dekrétu mi starosta povedal, do akej platovej triedy mám zaradiť riaditeľa, koľko percent príplatku za riadenie a osobného príplatku mu mám dať. Na základe započítanej praxe (aj v zahraničí) a na základe pokynov starostu som mu určila tarifný plat a zvýšenie tarifného platu za 5 plných rokov (k 1.7.2007) a z toho sa odvíjajúce príplatky.
Po ukončení spracovania miezd prišiel za mnou starosta obce – zriaďovateľ, a kázal mi, aby som na platový dekrét riaditeľa školy napísala, že ja zodpovedám za správnosť, čo som nikdy predtým na žiadny platový dekrét nerobila a nerobilo sa to ani za bývalého odboru školstva. Ale nakoniec som to urobila, i keď sa mi to vôbec nepozdávalo a až potom sa starosta na to podpísal.
Z tohto dôvodu vidím nekalé alibistické úmysly zriaďovateľa v tom, aby ja som bola plne zodpovedná za prípadné nesprávne zaradenie riaditeľa školy a on aby bol krytý.
Prosím, poraďte, čo mám robiť, ako mám ďalej postupovať, keďže sama neviem, či som urobila správne, keď som uposlúchla riaditeľa i zriaďovateľa a či som riaditeľa správne zaradila. Mám tušenie, že asi nie je všetko s kostolným poriadkom a mám obavy, že ak sa časom zistí jeho prípadné nesprávne zaradenie, budú schopní dať mi to k náhrade.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    polka je offline (nepripojený) polka

    polka
    polka Pozri príspevok
    Uznanie pedagogickej praxe RŠ
    Pri spracovávaní miezd bol na mňa od novovymenovaného riaditeľa školy vyvíjaný psychický nátlak ohľadom uznania a započítania pedagogickej praxe na účely zaradenia do vyššieho platového stupňa podľa odpracovaných rokov. Nový RŠ podľa zápočtových listov od predchádzajúcich zamestnávateľov dosiahol ku dňu prijatia, teda k 20.8.2007 pedagogickú prax 4 roky a 361 dní. Pred nástupom do zamestnania k nám pracoval ešte niekoľko mesiacov (181 dní) v zahraničí, na čo však nemal žiadny doklad. Pán riaditeľ mi nariadil (ústne), že mu mám započítať aj prácu v zahraničí, čo vraj konzultoval aj so zriaďovateľom, ktorý mu povedal, že keď nemá doklad, má vystaviť „čestné prehlásenie“, aby som mu to mohla započítať 2/3, nakoľko to nebola pedagogická činnosť. Mne sa to vôbec nepáčilo, no pod psychickým tlakom som mu tú prácu v zahraničí na základe „čestného prehlásenia“ nakoniec započítala 2/3, čím dosiahol prax spolu ku dňu nástupu 5 rokov a 116 dní. Pred vystavením platového dekrétu mi starosta povedal, do akej platovej triedy mám zaradiť riaditeľa, koľko percent príplatku za riadenie a osobného príplatku mu mám dať. Na základe započítanej praxe (aj v zahraničí) a na základe pokynov starostu som mu určila tarifný plat a zvýšenie tarifného platu za 5 plných rokov (k 1.7.2007) a z toho sa odvíjajúce príplatky.
    Po ukončení spracovania miezd prišiel za mnou starosta obce – zriaďovateľ, a kázal mi, aby som na platový dekrét riaditeľa školy napísala, že ja zodpovedám za správnosť, čo som nikdy predtým na žiadny platový dekrét nerobila a nerobilo sa to ani za bývalého odboru školstva. Ale nakoniec som to urobila, i keď sa mi to vôbec nepozdávalo a až potom sa starosta na to podpísal.
    Z tohto dôvodu vidím nekalé alibistické úmysly zriaďovateľa v tom, aby ja som bola plne zodpovedná za prípadné nesprávne zaradenie riaditeľa školy a on aby bol krytý.
    Prosím, poraďte, čo mám robiť, ako mám ďalej postupovať, keďže sama neviem, či som urobila správne, keď som uposlúchla riaditeľa i zriaďovateľa a či som riaditeľa správne zaradila. Mám tušenie, že asi nie je všetko s kostolným poriadkom a mám obavy, že ak sa časom zistí jeho prípadné nesprávne zaradenie, budú schopní dať mi to k náhrade.
    Prosím, nevie mi naozaj nikto poradiť?

    007gituska je offline (nepripojený) 007gituska

    007gituska
    s kostolným poriadkom to nie je. ty si vypracovala návrh. plat riaditeľovi určuje jeho zriaďovateľ, v tvojom prípade starosta. platový dekrét musí byť podpísaný starostom. ty, ako účtovníčka, nemôžeš podpísať platový dekrét a ani podľa neho vyplácať mzdu - prekročila si svoje právomoci. pozri si zákon o obecnom zriadení. pokiaľ dekrét nepodpíše starosta nemáš podklad pre výpočet mesačnej mzdy. nech to potom naháňa riaditeľ školy.
    a ešte otázočky:
    pre zápočet praxe máte stanovené pravidlá?
    ak nie, nech na prehľad praxe starosta vyznačí koľko praxe sa má započítať a tento doklad aj parafuje.
    nedaj sa, v prípade kontroly budeš mať problémy ty a prípadné odvody budeš znášať ty - pozri zákon o rozpočtových pravidlách

    polka je offline (nepripojený) polka

    polka
    007gituska Pozri príspevok
    s kostolným poriadkom to nie je. ty si vypracovala návrh. plat riaditeľovi určuje jeho zriaďovateľ, v tvojom prípade starosta. platový dekrét musí byť podpísaný starostom. ty, ako účtovníčka, nemôžeš podpísať platový dekrét a ani podľa neho vyplácať mzdu - prekročila si svoje právomoci. pozri si zákon o obecnom zriadení. pokiaľ dekrét nepodpíše starosta nemáš podklad pre výpočet mesačnej mzdy. nech to potom naháňa riaditeľ školy.
    a ešte otázočky:
    pre zápočet praxe máte stanovené pravidlá?
    ak nie, nech na prehľad praxe starosta vyznačí koľko praxe sa má započítať a tento doklad aj parafuje.
    nedaj sa, v prípade kontroly budeš mať problémy ty a prípadné odvody budeš znášať ty - pozri zákon o rozpočtových pravidlách
    Ten platový dekrét riaditeľovi podpísal aj starosta, ale až keď mňa "dotlačil" k tomu, aby som sa na ten dekrét podpísala, že zodpovedám za správnosť. Z tohto dôvodu cítim akýsi alibizmus starostu obce, aby bol krytý, ak by to náhodou bolo nesprávne. Jedná sa mi o to čestné prehlásenie na prácu v zahraničí, ktoré neviem či môže slúžiť ako hodnoverný doklad na započítanie praxe.
    Zápočet rokov určujeme podľa kritérií, ktoré ešte platili na bývalých odboroch školstva, teda pedagogickú prax započítavame plnú a inú, nepedagogickú prax 2/3.
    Už je to urobené, aj plat už išiel podľa tohto dekrétu, preto sa pýtam, aké kroky mám ďalej podniknúť.

    007gituska je offline (nepripojený) 007gituska

    007gituska
    všeobecne záväzný právny predpis neurčuje akým spôsobom sa má prax preukazovať. pokiaľ iný spôsob preukazovania praxe nemáte určené vnútorným predpisom, postačuje aj čestné vyhlásenie. dĺžka započítanej praxe je plne v kompetencii zamestnávateľa. je to v súlade aj so zákonom o službách vo verejnom záujme. v tomto smere môžeš byť kľudná. over si však, či riaditeľ má kvalifikačné skúšky = I. a hlavne II. kvalifikačnú skúšku.
    držím palce

    pochemi je offline (nepripojený) pochemi

    mám rada bezkonfliktných ľudí ...viac pochemi
    Myslím si, že v konečnom dôsledku zriaďovateľ kontroluje a svojim podpisom odsúhlasuje mzdu riaditeľa. Ale, že je to alibizmus starostu o tom nepochybuj.
    Pracujem v školstve dlhé roky a na škole celý rok počúvame ako n anás učiteľov nie sú peniaze, odmeny sme nevideli celé roky , ale v január zavolá starosta a povie aby sa riaditeľovi vyplatila odmena x korún, to je tiež alibizmus a odmena asi za to, že sa postaral o to že mi celé roky držíme ústa.

    Uznanie pedagogickej praxe RŠ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.