Zavrieť

Porady

Ako účtovať spotrebu pohonných hmôt

Dobrý deň.
Prosím poraďte mi ako účtovať spotrebu pohonných hmôt. Môj manžel je živnostník, svoje súkromné auto využíva na podnikanie. Vediem mu jednoduché účtovníctvo a neviem ako mám účtovať výdavky na benzín. Prosím o nejaký postup v účtovaní.
Za rady ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Gabika B. je offline (nepripojený) Gabika B.

    Gabika B.
    Ďakujem veľmi pekne.
    Ešte by som sa chcela opýtať ak môžem, pretože som si prečítala aj veľa iných príspevkov na túto tému, nie je mi jasné kde a kedy mám zaúčtovať túto spotrebu v jednoduchom účtovníctve. Robí sa to raz mesačne? To sú asi trochu divné otátky, ale nechápem.... Ďakujem

    (Cena PHM x priemerná spotreba) : 100 = koeficient
    (Koeficient + paušál 6,20) x najazdené km = suma výdavku

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Gabika B. Pozri príspevok
    Ďakujem veľmi pekne.
    Ešte by som sa chcela opýtať ak môžem, pretože som si prečítala aj veľa iných príspevkov na túto tému, nie je mi jasné kde a kedy mám zaúčtovať túto spotrebu v jednoduchom účtovníctve. Robí sa to raz mesačne? To sú asi trochu divné otátky, ale nechápem.... Ďakujem

    (Cena PHM x priemerná spotreba) : 100 = koeficient
    (Koeficient + paušál 6,20) x najazdené km = suma výdavku
    Väčšinou a to vyúčtováva mesačne.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Gabika B. Pozri príspevok
    Ďakujem,
    a útujem to ako výdavok ovplyvňujúci zákla dane???
    Áno je to daňovo uznateľný náklad szčo.
    Gabika B. Pozri príspevok
    Dobrý deň.
    Prosím poraďte mi ako účtovať spotrebu pohonných hmôt. Môj manžel je živnostník, svoje súkromné auto využíva na podnikanie. Vediem mu jednoduché účtovníctvo a neviem ako mám účtovať výdavky na benzín. Prosím o nejaký postup v účtovaní.
    Za rady ďakujem
    Zaujíma ma ako sa to účtuje

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Vedies knihy jazd, za kazdy ubehnuty km na slusobne ucely zauctujes pausal 5,50 Sk a k tomu pripocitas PHM - na ubehnute km podla spotreby uvedenej v technickom preukaze a cenu podla dokladu o nakupe PHM.
    Priklad - za mesiac je ubehnutych 100 km pri spotrebe 6 lt na 100 km a cene 38 Sk za liter benzinu.
    Nahrada - pausal 550,-
    PHM 6 lt. po 38 Sk 228,-
    spolu 778,-
    Toto je regularne danovy naklad.

    Ako účtovať spotrebu pohonných hmôt

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.