Zavrieť

Porady

zarucna doba

Dobry den prajem.
Som zacinajuci podnikatel a mam jeden problem ohladom zarucnej doby. Ak nakupim tovar z velkoobchodu, ktory chcem potom predavat v mojom maloobchode, ako je to so zarucnou dobou? Ja ked predam konecnemu spotrebitelovi, od datumu predaja zacina plynut 2 rocne zarucne obdobie. Ako je to ale medzi mnou a velkoskladom? Kupim povedzme 01.01.2008 z velkoskladu telku ale predam ju len 01.05.2008. Od velkoskladu dostanem zaruku do 31.12.2009, ale ja musim dat do 30.04.2010, kedze som to predal o 4 mesiace neskor. Ako to je???

Vopred dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

    luigi72
    Nikto mi nevie poradiť?
    Niekde som čítal, že veľkosklady dávajú dlhšiu záruku, napr. 3 až 5 rokov. Môžem ja túto záruku potom znížiť pre konečného spotrebiteľa na 2 roky? potom by som bol krytý, lebo do 1 roka ten tovar určite predám...

    TinkiDinki je offline (nepripojený) TinkiDinki

    TinkiDinki
    Ty musíš dať spotrebiteľovi záruku 2 roky od dátumu predaja o tom niet pochýb.

    Či ti uzná tvoj veľkosklad že doba predaja môže byť u teba napr. v tomto prípade 1/2 roka je otázne.
    - išiel by som sa ich najskôr spýtať
    - argumentoval by som tým, že aj ty to berieš za účelom ďalšieho predaja
    - záleží na nich ako ti odpovedia
    - ak ti uznajú tvoj dátum predaja niet čo riešiť
    - ak ti to neuznajú máš ešte možnosť osloviť výrobcu (v EU) alebo dovozcu (do EU)
    - výrobca, alebo dovozca by mal uznať tvoj dátum predaja
    - ak ti to nikto neuzná nepredávaj taký tovar kde ideš do takéhoto druhu rizika
    - ak sa nevieš vzdať tochto tovaru, považuješ ho za kľúčový atď...
    daj si tam väčší rabat, ktorý ti zmierni riziko

    Na takéto problémi treba myslieť včas tuto sa môžeš inšpirovať:

    http://www.porada.sk/549629-post12.html

    Kto sa bráni takýmto zmluvám vopred, určite sa s tebou nebude baviť keď nastanú problémi.

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    Pozri tému:


    Reklamácie - veľkoobchod

    neviem napísať tému tak, aby sa dalo na to kliknúť - prosím poradte.
    Naposledy upravil VladoaKatka : 22.10.07 at 10:53

    TinkiDinki je offline (nepripojený) TinkiDinki

    TinkiDinki
    VladoaKatka Pozri príspevok
    Pozri tému:


    Reklamácie - veľkoobchod

    neviem napísať tému tak, aby sa dalo na to kliknúť - prosím poradte.
    Ja to robím takto:
    Nastavím sa na tú tému, ktorú chcem pridať ako odkaz
    skopírujem riadok "ADRESA" Označím ho a <CTRL> + <C>

    V texte ktorý píšem kliknem na ikonu "insert link"
    a tam vložím <STRL> + <V>

    http://www.porada.sk/t38329-reklamacie-velkoobchod.html

    Hypertextový odkaz sám zmodrie alebo sa podčiarkne

    solikoo je offline (nepripojený) solikoo

    viem co chcem solikoo
    Dobry den,
    rad by som naviazal na zarucnu dobu. Mam internetovy obchod s oblecenim a dodavatela(vyrobcu) z ciech. Dodavatel mi poskytuje zaruku na tovar 12 mesiacov ale ja podla zakona musim poskytovat zaruku 24 mesiacov. Tak ako je to vlastne?

    A mam este jednu otazku. Nasiel som dodavatela na oblecenie zo slovenska ktory ma v obchodnych podmienkych toto - citumen:
    "Záručná doba všetkým osobám, používajúcim výrobok pre účel podnikania alebo obchodu s daným výrobkom, nie je stanovená Občianskym zákonníkom a stanovuje ju konkrétny dovozca či výrobca."
    Tak aka je vlastne zaruka, ktoru dostanem ja a ktoru mam poskytovat? 24 mesiacov podla sk zakona, alebo sa mam riadit podla obchodnych podmienok dodavatelov?

    Prosim necitujte zakony. Dakujem za odpoved.

    akina je offline (nepripojený) akina

    akina
    Vo vzťahu k spotrebiteľovi je vždy záručná doba 24 mesiacov odo dňa predaja. Vzťahy medzi podnikateľmi sa pri predaji riadia Obchodným zákonníkom. Čiže ak Vám Váš dodávateľ poskytne záruku na 12 mesiacov / máte to v zmluve /, Vy stále vo vzťahu k spotrebiteľovi musíte dodržiavať 2 ročnú záručnú lehotu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.