Zavrieť

Porady

Zdravím vás všetkých

Počul som, že živnostník nemôže pracovať pre inú firmu, lepšie povedané nemôže byt zamestnaný v s.r.o. – čke. Vie niekto čí je to pravda alebo len zlý poplach!
Naposledy upravil markox : 09.09.07 at 16:04 Dôvod: nazov
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    markox je offline (nepripojený) markox

    markox
    Ano ale ja myslim ci sa mozem zamestnat ako zivnostnik,(pracovat pre inu firmu ako zivnostnik).

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Ak pre inú firmu vykonávate prácu, ktorá vykazuje všetky znaky závislej práce podľa nového Zákonníka práce, § 1 ods.2, tak túto prácu môžete vykonávať len na pracovnú zmluvu, prípadne na dohodu o pracovnej činnosti.

    Ak pre inú firmu vykonávate prácu, ktorá nevykazuje čo len jeden znak závislej práce podľa nového Zákonníka práce, § 1 ods.2, - stačí, aby ste vedeli vyargumentovať že nevykazuje čo len jediný z uvedených znakov - potom nejde o závislú prácu a môžete ju vykonávať v obchodnom vzťahu - teda na živnosť.

    danielko je offline (nepripojený) danielko

    danielko
    Ja som dnes dostala odpoveď na moju otázku ohľadom článku v jednom odbornom mesačníku istej štátnej inštitúcie, kde sa práve vysvetľuje závislá práca a splnenie všetkých alebo len niektorých znakov závislej práce.
    Pani právnička mi odpovedala: ( cit. z emailu)

    "Na upresnenie pre čitateľku uvádzam, že podľa stanoviska Min. práce, soc. vecí a rodiny nemusia byť vykázané všetky znaky definície závislej práce, aby sa určitá práca považovala za závislú a ztoho dôvodu má byť vykonávaná v pracovnoprávnom vzťahu. ( koniec cit.)

    Ak som správne pochopila, na "závislú prácu" stačí spĺňať len niekoľko znakov ( otázka je koľko, stačí 1, 2 alebo 3 ?), aby sa považovala za závislú prácu.

    Tak ako to teda je ?

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Medzi podmienkami závislej práce nie je spojka "alebo", ale čiarka a na konci spojka "a". Spojka "a" znamená, že podmienky majú byť splnené súčasne. Tiež nikde ďalej nie je uvedené, že stačí aby bolo splnených x z uvedených podmienok.

    markox je offline (nepripojený) markox

    markox
    Ďakujem Vám za vašé rady ale vydim to tak, ze si budeme musieť počkať do 1.oktobra a potom bude všetko jasnejšie. Jasne to nebude ale jasnejšie možno!

    Zdravím vás všetkých

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.