Zavrieť

Porady

Čistenie škridiel

Ahojte,
máme na dome starú asi tridsaťročnú škridlu.
Bohužiaľ momentálne nie sú prostriedky na jej výmenu ale počula som o nejakom prípravku, ktorý by vyčistil zo škridiel mach a iné nečistoty a tým škridla vyzerá ako nová.
Nepoznáte to niekto?
Alebo by ste mi nevedeli poradiť, ako na to?

Ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    V prvom rade ich treba dobre vyčistiť drôtenou kefou a potom namočiť do zmesi vápna s protiplesňovým prípravkom a glazúry.

    borob je offline (nepripojený) borob

    borob
    Stare a dobre je vino kamarat a madarska salama- vvšetko ostatne je lepšie nové. Moj nazor je taky že sa narobíš ako otrok a efekt bude chabý- v konečnom dosledku prerobíš!pokladka bez čistenia ta vide viac ako 100sk/m2 a to už máš polovičnu cenu lacnejšej skridle. A to nieje len škridla to treba aj hreben narožia okapy a žlaby... Ak to nieje na stodolu tak to nerob.
    borob

    AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

    Som, kto som... AlaNR
    Veď som si to po tej Braňovej odpovedi aj spočítala aj predstavila. No neviem, koho by som na to nahovorila...
    Radsej vydržím a došetrím.

    lefty je offline (nepripojený) lefty

    lefty
    Ja som čistil 10 ročnú škridlu a robil som to "vapkou"(silným tlakom vody) s dobrou násadou priamo na streche. Úspech bol dobrý bol som spokojný, mach aj usadeniny zišli. Pozor, myslím, že pri veľmi starej škridle, by to mohlo znamenať viac škody ako úžitku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.