Zavrieť

Porady

Dańové vyrovnanie

Dobrý deń!
Dcéra má pracovnú zmluvu v zahraničí-EÚ, idú jej tam aj odvody. Chcela by som vedieť, či je povinné podávať dańové vyrovnanie na Slovensku, lebo viem ,že veľa ľudí pracuje v zahraničí a nepodávajú daňové vyrovnanie. Prosím poraďte a ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Hanušovská Mária Pozri príspevok
    Dobrý deń!
    Dcéra má pracovnú zmluvu v zahraničí-EÚ, idú jej tam aj odvody. Chcela by som vedieť, či je povinné podávať dańové vyrovnanie na Slovensku, lebo viem ,že veľa ľudí pracuje v zahraničí a nepodávajú daňové vyrovnanie. Prosím poraďte a ďakujem.
    Kde má trvalý pobyt?

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Nie je celkom jedno:
    1. akú zmluvu má SR s predmetným štátom
    2. v ktorom štáte strávi prevažnú časť roka
    3. v ktorom štáte je stredisko životných záujmov
    4. preukázanie ubytovania, platenia daní v EU

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    - o ktorej krajine sa bavíme,
    - má okrem príjmov zo závislej činnosti t.j. zamestnania v zahraničí aj iné príjmy plynúce zo SR, resp. ak sa jedná o zdaňovacie obdobie roka 2007, mala príjmy v roku 2007 aj v SR ?
    Má preručené štúdium na VŠ a zmluvu má od 8.9.2007 vo Veľkej Británií.Neviem aké zmluvy sú možné, ale odvody sa jej odvádzajú vo Veľkej Británií.Bude stačiť ak pošle iba pracovnú zmluvu, alebo treba k tomu ešte potvrdenie o ubytovaní a platení dane.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Hanušovská Mária Pozri príspevok
    Má preručené štúdium na VŠ a zmluvu má od 8.9.2007 vo Veľkej Británií.Neviem aké zmluvy sú možné, ale odvody sa jej odvádzajú vo Veľkej Británií.Bude stačiť ak pošle iba pracovnú zmluvu, alebo treba k tomu ešte potvrdenie o ubytovaní a platení dane.
    Za rok 2007 podáva DP tu na Slovensku v termíne do 31.3.2008, alebo požiada o odklad z dôvodu práce v zahraničí, vtedy podáva DP do 30.9.2008.
    Bude potrebovať doklad o výške príjmu a o zaplatení dane v zahraničí. To všetko za rok 2007.

    Džudi je offline (nepripojený) Džudi

    Džudi
    Mám taký zaujmavý názor, keď som tento rok robila DP doktorovi, ktorý pracuje v ČR na prac. zmluvu, vyšiel mu preplatok okolo 4000,/ sk ale mal príjem len z ČR a tak som mu oznámila že tu si požiada o DB ten mu DÚ SR vyplatí ale preplatok odvedený do českého rozpočtu mal požiadať v ČR buď cez RZ alebo DP. On mi nato, že nie som asi znalá problematiky, lebo jeho kolegovia , ktorí pracujú tak ako on v ČR a iné prjmy u nás nemajú a preplatky si žiadajú tu na SR. Máte takú skúsenosť, že by to fakt náš DÚ vyplácal také preplatky z DP veď ani tlačivo A mu to neumožnuje zapísať?
    Nebolo by pre ňu výhodnejšie, ak by bola na Slovensku dobrovoľne nezamestnaná, platila by odvody do zdr.poisťovne a nemusela by platiť daň na Slovensku.Koľko by jej asi vyšla daň z minimálnej mzdy v Anglicku za 4 mesiace.Veď ako študent si ide zarobiť a na Slovensku má za to ešte zaplatiť daň ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.