Zavrieť

Porady

Dohoda o vzájomnom započítani pohľadávok

Dobrý den prajem, chcela by som sa opýtať ako mám zaúčtovať Dohodu o vzájomnom započítaní pohľadávok, dobropis už naúčtovaný mám iba neviem ako zaúčtovať dohodu cez 395?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Dodavateľ:
    Pohľadávka: 311/604,343
    Zápočet závazku z dobropisu s pohľadávkou 325/311
    uhrada zvyšku FA: 221/311

    Odberateľ:
    Závazok: 132,343/321
    Zápočet: 321/315
    Uhrada: 321/221

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    ak sa to týka pohľadávok, zaúčtuješ to 395/311, 395/-311
    ak sa to týka záväzkov, zaúčtuješ 321/395, -321/395
    ak by sa jednalo o kombináciu pohľadávok a záväzkov, tak zaúčtuješ 321/395, 395/311
    vždy sa ti musí účet 395 rovnať nule

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    babenko1 Pozri príspevok
    ak sa to týka pohľadávok, zaúčtuješ to 395/311, 395/-311
    ak sa to týka záväzkov, zaúčtuješ 321/395, -321/395
    ak by sa jednalo o kombináciu pohľadávok a záväzkov, tak zaúčtuješ 321/395, 395/311
    vždy sa ti musí účet 395 rovnať nule
    Súhlasím, toto je účtovanie medzi vnútornými útvarmi UJ. Ak má Uj zložitú orgnizačnú štruktúru. Tu je účtovníctvo vedené vo viacerých účtovných okruhoch. Potom previazanosť sa robí cez 395.

    Ak sa jedná o dohodu o vzájomnom započítaní pohľadávok a závazkov, predpokladám, že ide o externé vzťahy, použila by som účtovanie v mojom príspevku.

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Záleží aj od toho v akom programe sa vedie účtovníctvo. Ak by sa to učtovalo v programe napr. MRP tak tam asi musí použiť aj účet 395, lebo v riadku sa dá použiť iba jeden symbol , buď pre pohľadávku alebo pre závazok. Aspoň ja som to tak niekedy oddeľovala.

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    betka Pozri príspevok
    Súhlasím, toto je účtovanie medzi vnútornými útvarmi UJ. Ak má Uj zložitú orgnizačnú štruktúru. Tu je účtovníctvo vedené vo viacerých účtovných okruhoch. Potom previazanosť sa robí cez 395.

    Ak sa jedná o dohodu o vzájomnom započítaní pohľadávok a závazkov, predpokladám, že ide o externé vzťahy, použila by som účtovanie v mojom príspevku.
    Prečo iba medzi vnútornými útvarmi UJ?
    Môže byť aj podľa tvojho účtovania, len tam musíš ešte vyrovnať účty 315, 325... a to bude další ID.. zbytočne veľa papiera...:-)

    Dohoda o vzájomnom započítani pohľadávok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.