Zavrieť

Porady

Studňa

Dobrý deň.
Chem si dať vyvrtať studňu, ako ďaleko by mali byť od domu 1m stačí? Nakoľko čerpadlo chcem dať do pivnice a vodu používať. nenastanú nejaké problémy ked bude vrtana studna tak blízko pri dome? Prosím o odpoveď. Ďakujem
Usporiadat
borob borob

borob je offline (nepripojený) borob

1m od domu nenavrtaš je to technicky takmer nemožné -vrtari sa tam proste s tou vežou nezmestia!
Čerpadlo možeš dať iba ak medzi hladinou a čerpadlom nebude výškový rozdiel viac ako 6m inak Ti to nenasaje ,alebo budu obrovske problemy.
SKOR AKO BUDES VRTAT ZISTI U SUSEDOV AKY VYDATNY JE PRITOK!!!!
Daj radšej ponorku alebo ak máš rad starosti tak si kup čerpodlo.
V ZIADNOM PRIPADE DO VRTU NEDAVAJ VYBRACNE CERPADLO (mališ alobo rondela - proste nič čo sa trase)
Ak chceš vedieť viac 0903 150 937
Boro
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
wildo wildo

wildo je offline (nepripojený) wildo

borob Pozri príspevok
1m od domu nenavrtaš je to technicky takmer nemožné -vrtari sa tam proste s tou vežou nezmestia!
Čerpadlo možeš dať iba ak medzi hladinou a čerpadlom nebude výškový rozdiel viac ako 6m inak Ti to nenasaje ,alebo budu obrovske problemy.
SKOR AKO BUDES VRTAT ZISTI U SUSEDOV AKY VYDATNY JE PRITOK!!!!
Daj radšej ponorku alebo ak máš rad starosti tak si kup čerpodlo.
V ZIADNOM PRIPADE DO VRTU NEDAVAJ VYBRACNE CERPADLO (mališ alobo rondela - proste nič čo sa trase)
Ak chceš vedieť viac 0903 150 937
Boro
U nas v meste vrtaju studne ručne nie s vrtacou vežou, ja som len chcel vedieť či je možne dať vyvrtať studňu pri dome či to neuskodi domu?
0 0
borob borob

borob je offline (nepripojený) borob

V studni je 100% vlhkosť a stalych 12stupnov. asi by som sa bal stupajucej pary hlavne v zime.
POZOR NA AMATEROV!!!
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
Je vela starych domov, ktore maju studnu priamo v dome. Poznam pripad novej stavby, kde majitel po vybudovani domu kopal rucne studnu v pivnici do hlbky asi 10 metrov. Ak to nie je problem vyvrtat, domu to neublizi, ved vrt sa osadi rurou. Ak je ale moznost umiestnit ju dalej od domu, asi by to bol lepsie. Ked nebude prilis hlboka, cerpadlo potiahne vodu aj z vacsej vzdialenosti, len nie hlbky.
0 0
duricajan duricajan

duricajan je offline (nepripojený) duricajan

chcem sa opytat stoji spominane rucne vrtanie, pripadne kontaktne udaje, pripadne ci neviete nejaku firmu v okoli BB
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
borob Pozri príspevok
Čerpadlo možeš dať iba ak medzi hladinou a čerpadlom nebude výškový rozdiel viac ako 6m inak Ti to nenasaje ,alebo budu obrovske problemy.
Tak, tak, fyziku neoklameme. Vodny stlpec sa pretrhne teoreticky nad 9 metrami ale prax je ina.
0 0
stantheman76 stantheman76

stantheman76 je offline (nepripojený) stantheman76

My sme si dali vŕtať studňu pred nedávnom.Je umiestnená cca 3,5 m za domom so šachtou v terase (budúcej).Hlboká je 15 m a priemer 200 mm.Celá nás stála aj s rúrou 30 tis.Sk. Voda je vynikajúca a pán majster studniar ju vŕtal 5 dní.

Pri umiestňovaní studní treba mať na zreteli aj budúce prečisťovanie a teda aj prístup pre vŕtaciu vežu atď.Ďalej,nepodceňujte "hľadačov vody" s virguľou,nie všade sa dá naraziť na dobré žriedlo.My sme služby takého "šarlatána" využili a sme spokojní.

Počul som už od viacerých ľudí,že studňu treba z času na čas dať prečistiť.(Myslím,že spomínali časový horizont 5-10 rokov.)Avšak záleží to od podložia, v akom sa vrt nachádza.
0 0
evef evef

evef je offline (nepripojený) evef

Dobrý deň, môžem poprosiť kontakt na pana majstra studniara, tiež si chceme dať vyvrtať studňu v okoli Pezinka. Vopred ďakujem pekne za odpoveď
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
borob Pozri príspevok
1m od domu nenavrtaš je to technicky takmer nemožné -vrtari sa tam proste s tou vežou nezmestia!
Čerpadlo možeš dať iba ak medzi hladinou a čerpadlom nebude výškový rozdiel viac ako 6m inak Ti to nenasaje ,alebo budu obrovske problemy.
SKOR AKO BUDES VRTAT ZISTI U SUSEDOV AKY VYDATNY JE PRITOK!!!!
Daj radšej ponorku alebo ak máš rad starosti tak si kup čerpodlo.
V ZIADNOM PRIPADE DO VRTU NEDAVAJ VYBRACNE CERPADLO (mališ alobo rondela - proste nič čo sa trase)
Ak chceš vedieť viac 0903 150 937
Boro
Boro,
nuž my sme cca pred 2 rokmi vŕtali studňu a my sme práveže museli najprv dať vybračné čerpadlo (máme tekuté piesky a najprv sa musela vytvoriť kapsa) takže sme to museli stále čerpať. Závisí určite aj na type podložia, tam kde majú aj výdatné prítoky a spodné vody, určite nemusia čistenie riešiť vybračným čerpadlom.
0 0
vavro1111 vavro1111

vavro1111 je offline (nepripojený) vavro1111

Ahojte Všetci studniari. Tak si tu čítam tie názory na studne a učím sa. V lete by som chcel na svojom pozemku kopať ručne studňu, ktorú by som chcel v budúcnosti využiť pri samotnej výstavbe domu a neskôr na napojeneie vody do domu. Záleží aká kvalitná bude, no skôr uvažujem len o WC a užitkovom využívaní.
Celé by sa to malo diať v Podzámčoku pri Zvolene. No stále sa neviem rozhodnúť nad druhom studňe. A hladám tu v okolí nejaké firmy, resp. sondujem ceny a podmienky.
Ozaj ako je to z legislatívou na Slovensku, tereba to hlásiť alebo radšej černota.
Ak máte niekto nejaké užitočné info, resp. firmu, ktoré by mohli pomôc, tak by som vás veľmi pekne poprosil.
A prajem pekný deň.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Studňa je drobná stavba, pokiaľ uvedieš používanie iba na polievanie a pod. Pokiaľ v žiadosti uvedieš aj na pitné účely, tak je to vodoprávne konanie. Vybav si drobnú stavbu a ako to budeš v budúcnosti používať, je už Tvoja vec. Toto je rýchlejšie a lacnejšie. Na Obecnom úrade dajú tlačivo, k tomu LV, 2x náčrtok, stavebný dozor. A obec vydá súhlas.
0 0
vavro1111 vavro1111

vavro1111 je offline (nepripojený) vavro1111

wagner Pozri príspevok
Studňa je drobná stavba, pokiaľ uvedieš používanie iba na polievanie a pod. Pokiaľ v žiadosti uvedieš aj na pitné účely, tak je to vodoprávne konanie. Vybav si drobnú stavbu a ako to budeš v budúcnosti používať, je už Tvoja vec. Toto je rýchlejšie a lacnejšie. Na Obecnom úrade dajú tlačivo, k tomu LV, 2x náčrtok, stavebný dozor. A obec vydá súhlas.
Ďakujem a za radu. Určite ju využijem.
0 0
vavro1111 vavro1111

vavro1111 je offline (nepripojený) vavro1111

Nepoznáte niekto nejaké firmy v okolí Zvolena resp. BB, čo sa zaoberajú studniarstvom?
0 0
mengel mengel

mengel je offline (nepripojený) mengel

Odborníci, prosím poraďte mi.
Potebujem na prevádzke studňu - ideálne by bolo, keby to mohla byť narazená cca 6m dlhá tyč do zeme. S týmto nie je problém, dkážem si to urobiť sám. Problém však nastáva pri prevádzke studne. Profík vodár mi povedal, že musím mať nainštalovanú pumpu (ručné čerpadlo) a k tomu až môžem pripojiť malú vodáreň. Naozaj to bez tej pumpy nejde? Moja predstava je taká, že by som mal na tej tyči IBA vodáreň a pumpa by mi nešpatila priestor.
Ak to bez nej nepôjde, budem musieť kopať klasickú studňu, čo budú nezrovnateľne vyššie náklady a veľmi sa mi do toho nechce.
Ďakujem za rady.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
mne povedal studniar,že stačí,ked si priamo pripojím vodáreň a pred ním bude ešte filter. Pumpa je vraj na to, aby - ked voda "spadne", tak tou pumpou sa to "opraví". Som absolútny laik, zapájam sa len preto, že to ešte nemám doriešené a uvítam každú radu.
Takže ak tam tá pumpa nebude, a voda spadne, tak budem musieť naliať vodu kamsi, aby čerpadlo naskočilo. (mám predstavu, niečo podbné sme maliv starom dome pred rekonštrukciou). Nebýva s tým problém, pokiaľ je všetko v poriadku, tesnenia a tak, stačí trocha vody a už to pojde. Tiež neuvažujem s ručnou pumpou.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
my máme čerpadlo v studni a potrubím vedenú vodu do domu do tlakovej nádoby, v ktorej je zásoba vody a udržiava stály tlak vody v potrubí v dome.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
hej, ja vlastne chcem mať tú vodárničku v šachte, teda dúfam chápem správne, že to bude čarpadlo aj s nádobou-zásobníkom. Šachta je veľká a hlboká. Vodu budeme používať na WC a na polievanie s tým, že do domu už ide iba potrubie.
Naposledy upravil KEJKA : 09.06.09 at 14:01
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
sú vodárne- ak studňa nie je príliš hlboká a tie vlastne majú funkciu čerpadla.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
S narážanou studňou mám dobré skúsenosti. Teraz som si vymyslela túto kombináciu:
Na pozemku so starým neobývaným domom, kde nemáme ani elektrinu, je kopaná studňa - skruže, ale je plytká, voda nie je pitná. Keby som túto studnu využila a nechala do nej naraziť rúru povedzme dalsích 12 m do hlbky, de facto by z kopanej sa stala studňa narážaná....... môžeme to takto spraviť? Namontovali by sme ručnú pumpu, aby sme mali aspoň vodu, teraz si ju nosíme v bandaskách.
Je to riešenie? Neskôr by sme kopanú studnu okolo rúry zasypali.
Naposledy upravil KEJKA : 10.06.09 at 21:39 Dôvod: preklepy
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
posúvam....................
KEJKA Pozri príspevok
S narážanou studňou mám dobré skúsenosti. Teraz som si vymyslela túto kombináciu:
Na pozemku so starým neobývaným domom, kde nemáme ani elektrinu, je kopaná studňa - skruže, ale je plytká, voda nie je pitná. Keby som túto studnu využila a nechala do nej naraziť rúru povedzme dalsích 12 m do hlbky, de facto by z kopanej sa stala studňa narážaná....... môžeme to takto spraviť? Namontovali by sme ručnú pumpu, aby sme mali aspoň vodu, teraz si ju nosíme v bandaskách.
Je to riešenie? Neskôr by sme kopanú studnu okolo rúry zasypali.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať