Zavrieť

Porady

Paušálne vydavky a DPH

Dobry den, prosim o radu. Vediem JU a za rok 2007 by som si rad odpisal pausalne vydavky 40%. Cital som, ze to nie je mozne, ak som platcom DPH. Bolo by to mozne, ak by som sa ku koncu tohto (tretieho) kvartalu odhlasil z platenia DPH? Dakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    emgeton je offline (nepripojený) emgeton

    emgeton
    Mikul Pozri príspevok
    Dobry den, prosim o radu. Vediem JU a za rok 2007 by som si rad odpisal pausalne vydavky 40%. Cital som, ze to nie je mozne, ak som platcom DPH. Bolo by to mozne, ak by som sa ku koncu tohto (tretieho) kvartalu odhlasil z platenia DPH? Dakujem za radu.
    Ak subjekt je platiteľom DPH len časť roka, môže si uplatniť paušálne výdavky.

    otázka je offline (nepripojený) otázka

    účtovníčka otázka
    Pokiaľ Ste platcom DPH zo zákona, odhlásiť sa je možné, len ak spĺňate podmienku na zrušenie registrácie k tejto dani a Váš obrat nepresiahol za posledných 12 kalend.po sebe nasl. mesiacov obrat 1 500 000 Sk.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Mikul Pozri príspevok
    Dobry den, prosim o radu. Vediem JU a za rok 2007 by som si rad odpisal pausalne vydavky 40%. Cital som, ze to nie je mozne, ak som platcom DPH. Bolo by to mozne, ak by som sa ku koncu tohto (tretieho) kvartalu odhlasil z platenia DPH? Dakujem za radu.
    Len upozorním na § 81 Zákona o DPH
    (5) Daňový úrad pri zrušení registrácie pre daň určí platiteľovi posledné zdaňovacie obdobie. Skončením posledného zdaňovacieho obdobia platiteľ prestáva byť platiteľom a zaniká platnosť jeho osvedčenia o registrácii pre daň a platnosť identifikačného čísla pre daň. Platiteľ je povinný do desiatich dní od skončenia posledného zdaňovacieho obdobia odovzdať daňovému úradu osvedčenie o registrácii.

    ... tzn,že o tom kedy prestaneš byť platiteľom DPH rozhoduje daňový úrad .

    Mikul je offline (nepripojený) Mikul

    Mikul
    Dakujem vsetkym za rychle odpovede. Uz som sa aj vratil z DU - dufam, ze mi to vybavia do konca tohto kvartalu.

    Paušálne vydavky a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.