Zavrieť

Porady

dovolenka konateľa

Dobrý deň,

chcela by som poprosiť o radu respekt. paragraf v ktorom sa píše o nároku konateľa o zvýšenom nároku na dovolenku /6-týždnov/. Prešla som celý zákonník práce a nič podobné som tam nenašla.

Ďakujem veľmi pekne za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    miskas Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    chcela by som poprosiť o radu respekt. paragraf v ktorom sa píše o nároku konateľa o zvýšenom nároku na dovolenku /6-týždnov/. Prešla som celý zákonník práce a nič podobné som tam nenašla.

    Ďakujem veľmi pekne za pomoc
    Prečo by mal mať konateľ nárok na dovolenku 6 týždňov? Kde si to zobrala?

    Konateľ je považovaný v pracovnoprávnych vzťahoch za zamestnanca firmy a preto má rovnaké práva ohľadne dovolenky ako každý iný zamestnanec.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Konateľ - pokiaľ nemá aj pracovnú zmluvu na výkon inej funkcie ako výkon činnosti konateľa je so spoločnosťou v obchodnoprávnom vzťahu, a preto nemá nárok na dovolenku.

    Robina je offline (nepripojený) Robina

    niekedy ani sama neviem Robina
    Pokiaľ má riadne uzatvorenú pracovnú zmluvu - je prihlásený v poisťovniach - tak sa na neho vzťahujú rovnaké predpisy, ako na zamestnancov či už pri PN alebo dovolenke. Neviem o tom, že by mal mať 6 týždňov.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Ak má pracovný pomer, môže si dať aj 6 týždňovú dovolenku, ale náklady s tým spojené nebudú daňovo uznateľné. Nemajú oporu v zákone.

    Peterka je offline (nepripojený) Peterka

    Peterka
    Sa si myslím že už dávno platí:

    "1.Konateľ má nárok na dovolenku v rozsahu v akom si stanoví.
    2.Účtovník -čka musí zabezpečiť a je zodpovedná aby to bolo správne a v súlade so zákonmi.
    3.Samozrejme v žiadnom prípade to nesmie byť nedaňový náklad, ak to tak je potom je účtovník-čka nechopný-á"

    Ja sa už nad tým dávno nevzrušujem.

    Samozrejme súhlasím, konateľ má mandátnu zmluvu - platí obchodný zíkonník

    Ak je konateľ náhodou aj ako zamestnanec, potom ako na zamestnanca (rovnocený pred zákonom s ostatnými zamestnancami) sa vzťahuje Zákonník práce.

    emily 2 je offline (nepripojený) emily 2

    účtovnik amater emily 2
    Konatel mal podla zmluvy o vykone funkcie konatela narok na dovolenku 28 prac.dni. Oficialne si nevycerpal nic.
    Od 01.06. je normalnym zamestnancom. Kolko ma narok na dovolenku ?/mal uz 33 rokov/

    Je prihlaseny do SP aj ZP na zaklade zmluvy o vykone konatela (prav. mes.prijem). Obedy mu budeme preplacat ako ostatnym zamestnancom. Treba este nieco ohladom tejto zmeny/ vykon funkcie konatela - zamestnanec/?

    dakujem
    emily2

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    emily 2 Pozri príspevok
    Konatel mal podla zmluvy o vykone funkcie konatela narok na dovolenku 28 prac.dni. Oficialne si nevycerpal nic.
    Od 01.06. je normalnym zamestnancom. Kolko ma narok na dovolenku ?/mal uz 33 rokov/

    Je prihlaseny do SP aj ZP na zaklade zmluvy o vykone konatela (prav. mes.prijem). Obedy mu budeme preplacat ako ostatnym zamestnancom. Treba este nieco ohladom tejto zmeny/ vykon funkcie konatela - zamestnanec/?

    dakujem
    emily2
    Ak je zamestnancom od 1.6., jeho PČ dovolenky je 25/12x7, t.j. 14,5 dňa, samozrejme ak bude pracovať do konca roka, bez príp. dôvodov na krátenie..

    emily 2 je offline (nepripojený) emily 2

    účtovnik amater emily 2
    dakujem.

    Ale myslela som hlavne ten cas co bol konatelom 01-05/2012 - alikv. cast z tych 28 dni - to asi prepadne, resp sa musi dohodnut s majitelmi a nejake volno si este moze cerpat -ale neoficialne?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    emily 2 Pozri príspevok
    dakujem.

    Ale myslela som hlavne ten cas co bol konatelom 01-05/2012 - alikv. cast z tych 28 dni - to asi prepadne, resp sa musi dohodnut s majitelmi a nejake volno si este moze cerpat -ale neoficialne?
    Nárok na D je len u zamestnanca v PP a on zamestnancom nebol.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    emily 2 Pozri príspevok
    dakujem.

    Ale myslela som hlavne ten cas co bol konatelom 01-05/2012 - alikv. cast z tych 28 dni - to asi prepadne, resp sa musi dohodnut s majitelmi a nejake volno si este moze cerpat -ale neoficialne?
    Na základe čoho má nárok 28 dní "dovolenky" ako konatel ? Akú zmluvu mal s firmou uzatvorenú ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.