Zavrieť

Porady

Vyhlásenie na zdanenie príjmov

Dobrý deň,
prosím o radu, zamestnanec má podpísané Vyhlásenie na zdanenie príjmov fyz,osôb zo záv.činnosti na rok 2007. Keďže v roku 2007 jeho základ dane bude vyšší ako 880 464,- Sk, požiadal aby som mu od 1.9.07 neuplatňovala nezdaniteľnú časť základu dane /7968,-Sk mesačne/. Môže o to požiadať v priebehu roka a do ktorého bodu vo Vyhlásení ... má túto zmenu uviesť. /III. alebo IV./
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    áno, môže. tak či tak, nebude mať nárok vôbec na nezdaniteľnú čiastku za rok 2007.

    Slavena je offline (nepripojený) Slavena

    Bojovníčka Slavena
    Zamestnávateľ zamestnával do 15. septembra na dohodu človeka, ktorý si uplatňoval nezd. časť /mal podpísané vyhlásenie/. Od 16. septembra s týmto človekom uzatvoril pracovnú zmluvu na dobu neurčitú. Ako zamestnanec si chce tento človek uplatniť nezd. časť. Dá sa to nejako rozdeliť? Môže podpísať vyhlásenie v tom istom mesiaci u jedného zamestnávateľa ako dohodár do 15. a ako zamestnanec od 16. septembra? Alebo si ho uplatní v tom pracovnom vzťahu, v ktorom sa mu to vyplatí? V tomto prípade by sa mu to určite vyplatilo už ako zamestnancovi. Poraďte mi prosíííím.

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA
    Ak podpíše v septembri vyhlásenie, že si chce uplatňovať nezdaniteľnú časť, môže. Podľa mňa sa mu to bude vzťahovať na príjmy i zo zamestnania i z dohody. Veď predsa ide o toho istého daňovníka, a keď raz má vyhlásenie u mňa podpísané, tak mu všetky príjmy u mňa zdaňujem podľa toho.

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    Slavena Pozri príspevok
    Zamestnávateľ zamestnával do 15. septembra na dohodu človeka, ktorý si uplatňoval nezd. časť /mal podpísané vyhlásenie/. Od 16. septembra s týmto človekom uzatvoril pracovnú zmluvu na dobu neurčitú. Ako zamestnanec si chce tento človek uplatniť nezd. časť. Dá sa to nejako rozdeliť? Môže podpísať vyhlásenie v tom istom mesiaci u jedného zamestnávateľa ako dohodár do 15. a ako zamestnanec od 16. septembra? Alebo si ho uplatní v tom pracovnom vzťahu, v ktorom sa mu to vyplatí? V tomto prípade by sa mu to určite vyplatilo už ako zamestnancovi. Poraďte mi prosíííím.
    nezdaniteľná čiastka sa rozdelovať nemôže (bude sa uvadzať len v jednej výplatnej páske- bud ako zamestnancovi alebo dohodárovi). uplatnite mu ju teda zo zamestnania, ak sa mu to vyplatí viac. Nezabudnite zapísať zmenu do Vyhlásenia.

    azuz je offline (nepripojený) azuz

    azuz
    ZDENIELA Pozri príspevok
    Ak podpíše v septembri vyhlásenie, že si chce uplatňovať nezdaniteľnú časť, môže. Podľa mňa sa mu to bude vzťahovať na príjmy i zo zamestnania i z dohody. Veď predsa ide o toho istého daňovníka, a keď raz má vyhlásenie u mňa podpísané, tak mu všetky príjmy u mňa zdaňujem podľa toho.
    Súhlasím a upozorním, že všetky príjmy zo závislej činnosti, ktoré sú vyplatené u jedného platiteľa v jednom mesiaci sa zdaňujú spolu (§35 ods.1 zákona o dani z príjmov). Takže treba spočítať príjem z dohody a príjem z pracovného pomeru, odpočítať poistné, odpočítať nezdaniteľnú čiastku a zdaniť.
    Naposledy upravil azuz : 19.09.07 at 05:09 Dôvod: doplnenie §

    Lubinka01 je offline (nepripojený) Lubinka01

    Lubinka01
    Ahojte, ja sa chcem opýtať, že keď sme od 8.8. zmenili názov spoločnosti, všetky ostatné údaje ostávajú nezmené, ako mám postupovať? Mám urobiť do každého vyhlásenia dodatok o zmene názvu a každému zamestnancovi to dať podpísať, alebo stačí, že v každom vyhlásení názov opravím len ručne s odvolávkou "opravil, dňa" alebo mám urobiť úplné nové vyhlásenia? Momentálne máme cca 190 zamestnancov.
    Ďakujem za skorú odpoveď :-)

    detektív je offline (nepripojený) detektív

    detektív
    Pripajam sa k tejto teme ale s inym problemom.
    Chcem sa spytat ohladom vyplnenia tlačiva a to časti III., a IV. a VI.
    Zamestnanec nastupil 25.7.2007 a ukoncil pracovny pomer 10.9.2007.

    Cast III: Vyhlasujem, že v skutočnostiach uvedených vo vyhlásení.....
    Na zdaňovacie obdobie: 2007 Dátum: 25.7.07???? Podpis daňovníka:



    Cast IV:zmena nastala dňa 10.9.07, poslednýkrát si uplatnujem nezdaniteLnu cast a danovy bonus za mesiac september roku 2007.

    VI: podpíše, že mu bolo vydané potvrdenie o zdaniteľnej mzde
    a vprípade že neukončil pracovný pomer a robí mu zamestnávateľ ročné zúčtovanie tak podpíše jeho prevzatie???? /našla som to v jednej téme/???

    ďakujem

    Vyhlásenie na zdanenie príjmov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.