Zavrieť

Porady

učtovania ZI v novovzniknutej s.r.o.

Dobrý deň,

mam takuto otazočku. Ako zaúčtovať otvorenie učtov v novej sr.o., ak ZI 200 tis. nebolo vložené na BU v banke, ale podľa spoločenskej zmluvy ho spoločníci dali správcovi vkladov. Ten ale toto fyzicky nikdy nevložil na BU., Zapisana firma v OR už je.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    syamlee je offline (nepripojený) syamlee

    syamlee
    sisas
    Dobrý deň,

    mam takuto otazočku. Ako zaúčtovať otvorenie učtov v novej sr.o., ak ZI 200 tis. nebolo vložené na BU v banke, ale podľa spoločenskej zmluvy ho spoločníci dali správcovi vkladov. Ten ale toto fyzicky nikdy nevložil na BU., Zapisana firma v OR už je.
    Tejto problematike sa tu už venovalo viacero diskusii..... stači trošku pohľadať....

    enad je offline (nepripojený) enad

    enad
    syamlee
    Tejto problematike sa tu už venovalo viacero diskusii..... stači trošku pohľadať....
    žial, nenašla som nič. Tu stranku, ktoru ste mi ponukli, vôbec sa na nej nehovori, ako učtovať vklad ak je u spravcu, nie v banke. Oni ho splatili celý, le nevložili na BU a to je rozdiel.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Ak nebol vklad vyplatený cez banku, treba ho potom previesť cez pokladňu, aby figuroval v účtovníctve.

    enad je offline (nepripojený) enad

    enad
    lenkak
    Ak nebol vklad vyplatený cez banku, treba ho potom previesť cez pokladňu, aby figuroval v účtovníctve.
    ĎAkuje, tak som to učtovala. Len som si to chcela overiť so spoluúčtovníkmi. PORADA JE SUPER!!!

    ESTER je offline (nepripojený) ESTER

    ESTER
    Ak bol vklad daný správcovi vkladu, postupuje sa takto:

    V otváracej súvahe má byt pociatocny stav na úcte 378. Po otvorení úctu na meno firmy, ked spravca vkladu prevedie peniaze na zriadeny ucet, preuctujes
    1. 211/378
    2. 261/211
    3. 221/261

    mosat1 je offline (nepripojený) mosat1

    podnikateľ - s.r.o. mosat1
    Som v podobnej situácii. Je možné, aby peniaze zostali u správcu vkladu dlhší čas? A ďalší problém je v tom, že neviem, kde mám evidovať zvyšné ZI. Ako zvyšok sa vložilo osobné súkromné auto spoločníkov, ale nie je prepísané na firmu. Kde ho evidovať?

    učtovania ZI v novovzniknutej s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.