Zavrieť

Porady

Prenájom bytu

Chcela by som sa spýtať čo je pre mňa výhodnejšie. chcela by som prenajímať byt a nebytový priestor - garáž. Bolo by výhodnejšie začať podnikať ako živnostník alebo ako súkromná osoba iba zaregistrovať sa?
Ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Ako FO, podľa 6/3. Bez živnosti a ako holý prenájom.
    Ak nemáš živnosť, je potrená registrácia na DU, že začínaš prenajímať.
    A ak už máš živnosť na nejaké iné činnosti, nie prenájom, je potrebné ohlásiť DU, že prenajímaš...

    joevi je offline (nepripojený) joevi

    joevi
    dobry den

    mohli by ste mi poradit prosim????
    som slovak pracujuci a zijuci v irsku vysse 3 rokov,mam na slovensku 2 byty ktore som dal do prenajmu.............a pocul som ze teraz vysiel daky novy zakon o dani z prenajimania bytov alebo nehnutelnosti.........
    jedna znama mi hovorila,ze ak byty boli kupene na prenajom,alebo su zatazene hypotekarnym uverom,tak su oslobodene od dane????
    nemam prehlad od kedy ten zakon plati a ani vysku dane....co vsetko si mozem odpocitat z nakladov atd....
    konkretne som v severnom irsku-cize v uk.danove priznanie podavam kazdy rok,ale dane neplatim,lebo SK ma dohodu s UK o zamedzeni dvojiteho zdanenia,ale keby som na slovensku zarobil colen 1 korunu tak musim platit dan z prijmu a aj z toho co by som zarobil v UK.......???
    nepoznate nahodou znenie toho zakona,alebo co by som mal spravit v mojej situacii???

    prosim poradte

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.