Zavrieť

Porady

Môže ísť do nákladov?

Môže si dať živnostník do nákladov novú kuchyňu ktorú kúpil 9.000 Sk? Ak áno ako je správne zaučtovať v JU.? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    karpis je offline (nepripojený) karpis

    karpis
    Podľa toho či túto kuchyňu bude využívať pri podnikaní a bude to vedieť zdôvodniť pri kontrole DU. Ak túto kuchyňu kúpil preto, lebo tá čo má doma mu už doslúžila tak bohužiaľ do nákladov nie

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Jana 55 Pozri príspevok
    Môže si dať živnostník do nákladov novú kuchyňu ktorú kúpil 9.000 Sk? Ak áno ako je správne zaučtovať v JU.? Ďakujem
    § 2 Zákona o dani z príjmov
    i) daňovým výdavkom výdavok (náklad) na dosiahnutie, zabezpečenie a udržanie príjmov preukázateľne vynaložený daňovníkom, zaúčtovaný v účtovníctve1) daňovníka alebo zaevidovaný v evidencii daňovníka podľa § 6 ods. 11, ak tento zákon neustanovuje inak,
    .....

    Jana 55 je offline (nepripojený) Jana 55

    Jana 55
    AHA Pozri príspevok
    Nepíšete v čom dotyčný podniká, či má zamestnancov a to je dosť dôležité.
    Zamestnacov má aj zopár na DoVP, kuchyňu potrebuje keď niekedy treba zohriať niečo, alebo uvariť.

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Jana 55 Pozri príspevok
    Zamestnacov má aj zopár na DoVP, kuchyňu potrebuje keď niekedy treba zohriať niečo, alebo uvariť.
    Je to absolútne štandardná súčasť pracoviska. A nepochybne obhájiteľná. Vo faktúre to nazvali kuchyňa. Nábytok, ako každý druhý. Aj chladničku, aj varič, aj umývadlo treba niekde umiestniť. A celkom určite to nemusí byť v rokovacej miestnosti šéfa.

    Tomáško je offline (nepripojený) Tomáško

    Tomáško
    A čo krovinorez? Potrebujeme ho na úpravu okolia firmy,kedže veľká časť pozemku je zarastená trávou? Môže ísť do nákladov?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Tomáško Pozri príspevok
    A čo krovinorez? Potrebujeme ho na úpravu okolia firmy,kedže veľká časť pozemku je zarastená trávou? Môže ísť do nákladov?
    Áno, môže. Ja mám napr. zahrnutý do majetku zavlahový systém, ktorý polieva parčík na dvore firmy.

    berry je offline (nepripojený) berry

    berry
    A čo štvorkolka? Dalo by sa to obhájiť, napríklad , že cez zimu s ňou odhrňam sneh? Samozrejme ak má zakúpený ten odhňač alebo ako sa tomu povie.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    berry Pozri príspevok
    A čo štvorkolka? Dalo by sa to obhájiť, napríklad , že cez zimu s ňou odhrňam sneh? Samozrejme ak má zakúpený ten odhňač alebo ako sa tomu povie.
    Ak máš pluh na odhrňovanie snehu, tak by sa to dalo.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    berry Pozri príspevok
    A čo štvorkolka? Dalo by sa to obhájiť, napríklad , že cez zimu s ňou odhrňam sneh? Samozrejme ak má zakúpený ten odhňač alebo ako sa tomu povie.
    http://www.porada.sk/t60426-stvorkolka.html
    maminka už krásnych dvoch detičiek opäť začínajúca v novej práci, teraz už na druhom konci Slovenska :-) ...viac evka-janekova
    Ja by som sa spytala k tomu krovinorezu:
    Zivnostnik ma predmet podnikania uprava zelene. Môze si dat do nákladov aj spotrebu benzínu toho krovinorezu? Informáciu o spotrebe sme nenašli. Da sa niekde najst nejaká všeobecná informácia o spotrebe?
    Diky

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    evka-janekova Pozri príspevok
    Ja by som sa spytala k tomu krovinorezu:
    Zivnostnik ma predmet podnikania uprava zelene. Môze si dat do nákladov aj spotrebu benzínu toho krovinorezu? Informáciu o spotrebe sme nenašli. Da sa niekde najst nejaká všeobecná informácia o spotrebe?
    Diky
    Áno, môže, benzín používa v súvislosti s podnikaním.
    maminka už krásnych dvoch detičiek opäť začínajúca v novej práci, teraz už na druhom konci Slovenska :-) ...viac evka-janekova
    no ja viem, ide mi o odpisovanie benzinu do krovinorezu

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    evka-janekova Pozri príspevok
    no ja viem, ide mi o odpisovanie benzinu do krovinorezu
    Nemá krovinorez udané v návode, koľko napr. hodín sa dá urobiť s naplnenou nádržou?
    Ak taký údaj nie je, doporučujem internú smernicu , v ktorej bude stanovená norma spotreby.
    Preukázaná spotreba benzínu je výdavok, ovplyvňujúci základ dane.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.