Zavrieť

Porady

reklamácia

Prosím o radu
ked sa reklamuje časť nábytku, napr. kreslo so sedacej súpravy, a reklamácia trva viac ako 30 dní (naviac +10dní so súhlasom zákazníka) spolu 40 dní, može sa na 41.den odstúpiť od zmluvy? Nemá niekto vzor takého tlačiva? Musia vrátiť sumu za celú súpravu?
ďakujem vopred za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    http://portal.gov.sk/Portal/sk/Defau...ID=39&aid=1652

    http://www.pravaspotrebitela.sk/inde...hures&itemid=9
    Naposledy upravil Zita5 : 17.09.07 at 19:29

    Esmacka je offline (nepripojený) Esmacka

    Esmacka
    ďakujem za rýchlu reakciu, strávila som už nejakú hodinku hľadaním, chcem sa uistiť - myslím že môžem odstúpiť, a že by si predajca na svoje náklady mal odvieť aj zbytok súpravy. Nenašla som však nejaké tlačivo o odstúpení
    no nič idem ešte študovať
    dík
    prajem pekný večer

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Esmacka Pozri príspevok
    ďakujem za rýchlu reakciu, strávila som už nejakú hodinku hľadaním, chcem sa uistiť - myslím že môžem odstúpiť, a že by si predajca na svoje náklady mal odvieť aj zbytok súpravy. Nenašla som však nejaké tlačivo o odstúpení
    no nič idem ešte študovať
    dík
    prajem pekný večer
    Akú zmluvu máte podpísanú na kúpu sedacej súpravy ?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ešte Vám tu prikladám link

    http://www.porada.sk/t34281-vratenie-tovaru.html

    Esmacka je offline (nepripojený) Esmacka

    Esmacka
    ďakujem
    Link - vrátenie tovaru - som pozerala, tam som nenašla môj problem
    neviem či som sa zrozumiteľne vyjadrila, už som z toho zmagorená
    Ď
    Tak som si niečo popozerala. Ale stále neviem ako sa konkrétne ukonči reklamačne konanie zo strany zakaznika, keď to nestihli v zákonnej dobe.
    Ď
    Naposledy upravil Esmacka : 18.09.07 at 06:23

    malalulu je offline (nepripojený) malalulu

    malalulu
    Chcem sa spýtať, kúpili sme si pred vyše 1/2 rokom chladničku. Rúčka na dvierkach nám v mieste šróbiku, ktorým je uchytená ku dvierkam, praskla a vlastne už dvierka nechytáme za rúčku, ale za bok dvierok, aby nám to už celkom neodpadlo. Chcela som to reklamovať, ale povedali mi, že na mechanické poškodenie je záruka len 6 mesiacov (tú sme už prešvihli). V záručných podmienkach som to ale nikde nenašla, veď predsa podľa zákona je na všetok tovar minimálne 24 mesačná záruka, či nie? Nemáte s tým niekto podobnú skúsenosť? Je to síce mechanické poškodenie, ale dvierka sú na to, aby sa otvárali a že treba dosť potiahnuť, aby sa dali otvoriť, za to predsa nemôžem. Poradíte mi?
    Naposledy upravil malalulu : 20.09.07 at 13:37

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.