Zavrieť

Porady

nárok na dovolenku

Pracovník na PN od 01.01.2007 do 31.08.2007, ako mu mám počítať nárok na dovolenku
Dňom 01.09.2007 uznaný na pracovníka so zníženou pracovnou schopnosťou na 45 %.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    maria- je offline (nepripojený) maria-

    maria-
    Pracovník na PN od 01.01.2007 do 31.08.2007 aký má nárok na dovolenku?
    Nastúpil do zamestnania dňa 01.09.2007 , zároveň týmto dňom uznaný soc.poisťovňou za zamestnanca so zníženou pracovnou schopnosťou 45 %.
    Ako postupovať s dovolenkou ?

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    maria- Pozri príspevok
    Pracovník na PN od 01.01.2007 do 31.08.2007, ako mu mám počítať nárok na dovolenku
    Dňom 01.09.2007 uznaný na pracovníka so zníženou pracovnou schopnosťou na 45 %.
    Treba spočítať koľko bolo spolu pracovných dní od 1.1-31.8.07, a ak je predpoklad, že od 1.9.2007 - 31.12.2007 bude zamestnancom vašej firmy, tak celková výmera dovolenky, napr.20 dní - skrátenie dovolenky podľa počtu dní PN, a síce za prvých 100 neodpracovaných dní z dôvodu PN sa kráti o 1/12, a za ďaľších 22 dní o ďaľšiu 1/12, atď.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    maria- Pozri príspevok
    Pracovník na PN od 01.01.2007 do 31.08.2007, ako mu mám počítať nárok na dovolenku
    Dňom 01.09.2007 uznaný na pracovníka so zníženou pracovnou schopnosťou na 45 %.
    Tento rok ešte neodpracoval 60 dni, tak podľa mňa nárok bude 4/12 z výmeru dovolenky.

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    Dodám ešte, že samozrejme je podmienkou aby dokonca roka odpracoval aspoň tých 60 dní, potom platí čo som napísala v príspevku vyššie.

    infoziadatel je offline (nepripojený) infoziadatel

    infoziadatel
    Ahojte, prosím Vás, materská+ rodičovská dovolenka sa započítava do výpočtu do základnej výmery dovolenky podľa zák.práce §103. To znamená, že robím od 18 roka života, budem 6 rokov na materskej(rodičovskej) dovolenke, tak v 33 rokoch života budem mať nárok na 5 táždňov dovolenky? Čiže akoby som odpracovala celých 15 rokov.

    ďakujem za radu

    zdfo je offline (nepripojený) zdfo

    zdfo
    Za prvých 100 neodpracovaných dnů z důvodu PN se kráti o 1/12, a za dalších 21 dní o další 1/12. Od 1. 9.2007 se 1/12 započítává po odpracování již 21 dnů a ne 22.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.