Zavrieť

Porady

Preregistrácia štvrťročného paltcu na mesačného.

Nevie mi niekto poradiť, či je potrebne sa pri určitom obrate preregistrovať sa zo štvrťročného platcu na mesačného??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Po ukončení kal.roku ak obrat presiahol 10 000 000,-Sk sa stáva mesačným platcom § 77 zák.o DPH.Od 1.1. nasled.roku sa zo zákona stáva mesačným platcom,pošle na DÚ oznámenie,žiadna registrácia ne je potrebná.

    ormika je offline (nepripojený) ormika

    ormika
    Daduľa Pozri príspevok
    Nevie mi niekto poradiť, či je potrebne sa pri určitom obrate preregistrovať sa zo štvrťročného platcu na mesačného??
    Ak obrat spoločnosti za rok 2007 presiahne 10 mil., tak sa stávaš mesačným platcom DPH, daňový úrad o tom informuješ listom.

    ata111 je offline (nepripojený) ata111

    ata111
    Súhlas, ale na DÚ nepožadovali žiadne oznámenie o zmene, aj tak som ho pre istotu poslala.

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    ata111 Pozri príspevok
    Súhlas, ale na DÚ nepožadovali žiadne oznámenie o zmene, aj tak som ho pre istotu poslala.
    Ako na ktorom DÚ,nie je to povinnosť zo zákona,ale radšej pre istotu áno,poslať.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Povinným mesačným platiteľom DPH sa staneš, ak tvoj obrat za predchádzajúci kal. rok presiahne 10 mil. SK.
    Ak chceš byť dobrovolne mesačným platcom DPH /tvoj obrat nepresiahol 10 mil.sk/, zmenu môžeš vykonať od prvého mesiaca po uplynutí kal. štvrťroka a takto zvolené zdaňovacie obdobie platí do konca kal. roka.
    Zmena sa nahlasuje písomne na DU - nie je na to predpísané tlačivo.

    --------
    Veronika

    Preregistrácia štvrťročného paltcu na mesačného.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.