Zavrieť

Porady

ročné zúčtovanie

Čo v takomto prípade? Pán X bol zamestnaný od januára do septembra. Od októbra je na úrade práce a dostáva podporu v nezamestnanosti, požiadal o ročné zúčtovanie dane. Uvádza v RZ aj príjmy z podpory od štátu, alebo treba nejako preukazovať aj tieto príjmy?
Ď
Naposledy upravil osina : 22.02.05 at 13:03
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

    Katarína STR
    osina
    Čo v takomto prípade? Pán X bol zamestnaný od januára do septembra. Od októbra je na úrade práce a dostáva podporu v nezamestnanosti, požiadal o ročné zúčtovanie dane. Uvádza v RZ aj príjmy z podpory od štátu, alebo treba nejako preukazovať aj tieto príjmy?
    Ď

    Na ročné zúčtovanie dane je potrebné doložiť celý rok. To znamená, že do firmy, kde pracoval od januára do septembra doloží potvrdenie z úradu práce a potom mu zamestnávateľ /bývalý/ urobí ročné zúčtovanie dane.

    Podpora v nezamestnanosti sa započítava do jeho príjmu.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    Katarína STR
    Na ročné zúčtovanie dane je potrebné doložiť celý rok. To znamená, že do firmy, kde pracoval od januára do septembra doloží potvrdenie z úradu práce a potom mu zamestnávateľ /bývalý/ urobí ročné zúčtovanie dane.
    Podpora v nezamestnanosti sa započítava do jeho príjmu.
    Podpora v nezamestnanosti sa pre účely ročného zúčtovania dane NEZAPOČÍTAVA do príjmu zamestnanca, ak zamestnávateľ urobí ročné zúčtovanie dane výška podpory v nezamestnanosti ho vôbec nezaujíma. Podpora v nezamestnanosti je predsa príjem oslobodený od dane a to podľa § 9 ods. 2 zákona o dani z príjmov

    Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

    Katarína STR
    Nie vladan, už sa o tom tu na porade hovorilo, že podpora v nezamestnanosti sa započítava do príjmu. Skúsim to nájsť.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    Katka, stavím sa že nie ... nemusíš hľadať ... sú dva pojmy "podpora v nezamestnanosti" a "podpora v nezamestnanosti" ... táto otázka sa týka tej prvej podpory v nezamestnanosti

    Evaman je offline (nepripojený) Evaman

    Evaman
    Súhlasím s Vladkou.Podpora by sa do príjmu započítavala , iba ak by si daňovník chcela/chcel uplatniť nezdaniteľnú časť na manžela/manželku 80 832 resp. len rozdiel tejto sumy a úhrn vlastných príjmov.

    Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

    Katarína STR
    No už som ticho. Asi to už mám pomýlené. Díííík.

    Takže podpora v nezamestnanosti sa započítava do príjmu manželky, len ak ide o posúdenie úľavy na ňu. teda 80.832 mínus jej príjem vrátane podpory v nezamestnanosti.

    Inak sa podpora ako príjem nezdaňuje.

    Takže sorry OSINA : odpovedala som ti na h...

    To bude asi tá nádcha. Nemôžem dýchať. Sorry. Idem si fuknúť do nošteka MUCONASAL, ten mi prečístí zrazk aj sluch.
    Naposledy upravil Katarína STR : 22.02.05 at 08:10

    osina je offline (nepripojený) osina

    účtovníčka a mzdárka bažiaca o aktuálnych informáciách ...viac osina
    Všetko OK Katarínka.
    Vyvolala som menšie diskusné fórum. Tak či tak ďakujem za Vaše pestré názory.

    Ingrid G. je offline (nepripojený) Ingrid G.

    Ingrid G.
    Vladka má pravdu. Podpora nie je príjem zo závislej činnosti, čiže zamestnancovi sa nezarátava do úhrnu príjmov zo závislej činnosti. Iné je, ak by si chcela naňho uplatniť odpočet jeho manželka, vtedy sa podpora ráta do príjmu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.