Zavrieť

Porady

TPP + dohoda u jedného zamestnavateľa

Ahojte poradaci.Dnes pri spracovaní miezd som narazila na takyto problem.Mam zamestnanca, ktorý ma TPP na polovičný uvazok a dohodu s prijmom mesačne 500 Sk.Doteraz v MRP DOS bolo možné zadať len jeden pracovný pomer v ktorom bola aj dohoda.Z dovodu ,že zamestnanec má podpisané vyhlasenie nevyšlo mu platiť daň.Teraz však SP požaduje vyznačiť vo výkaze dva pracovné vzťahy , tak z dohody mi vyjde, že má platiť zrážkovú daň hoci má podpísané vyhlásenie.Myslím si však ,že je to nesprávne a nemal by ani z dohody odviesť daň.Prosím opravte ma , alebo potvrdte moju uvahu.Vopred dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    azuz je offline (nepripojený) azuz

    azuz
    To ako žiada SP vykazovanie zamestnancov nemá nič spoločné s tým, ako sa počíta daň. Takže aj naďalej zdaňuješ vyššie uvedené príjmy tak ako doteraz - teda spočítaš zdaniteľné príjmy zamestnanca, odpočítaš poistné, nezdaniteľnú časť a potom zdaníš..
    uctovnicka Koreniny Macek
    Zamestnanec ma dve vyplatne pasky a na vyplate pri dohode program vypočita daň . ked ju zrušim na vyplatnej paske zostane ZD pre zrazkovu dan 500 sk a potom mám odvod nižši o tych 95 Sk . Co s tým?
    Suhlasim s tym co napisal azuz ,ale v mzdovom programe musis mat dva pracovné pomery a kazdy musis zvlast pocitat, aby si vo vykaze SP mal obidva prac. pomery zvlast.Na papieri sa to da spocitat , ale vo vyplate TPP je odpocitatelná položka a v dohode uz nie je odpoč.pol. a tak Ti zadá zrazkovu dan,lebo prijem je len 500Sk.Aj ked daň vymazes zostane ti zaklad danový.V jednom pracovnom pomere by to vyšlo bez dane ale takto bude z dohody vypočitaná daň.Ak viete ako na to , aby to bolo spravne prosím poradte.

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    Dohoda sa dá zapísať aj na jednu výplatnú pásku z TPP - videla som to u jednej veľkej firmy - a.s., kde to dali na jednu výplatnú pásku a posudzovali to ako 1 príjem, ktorý bol zdanený len raz - a je to správne. V tomto prípade by som si zadala v mzdovom číselníku položku, ktorá vstupuje do Vz na výpočet garančného a úrazového poistenia, a do zdaniteľnej mzdy, a túto sumu dohody by som počítala v rámci mzdy za TPP.
    Doteraz som to tak robila , ale od 01.09.07 vo vykaze pre SP musis mat zvlast uvedeny kazdy PP, je to uvedené v príkladoch.

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    Katarína Horváthová Pozri príspevok
    Doteraz som to tak robila , ale od 01.09.07 vo vykaze pre SP musis mat zvlast uvedeny kazdy PP, je to uvedené v príkladoch.
    V tom prípade by som to posudzovala osobitne len pre účely SP. Ako posielate výkazy, elektronicky alebo osobne?

    TPP + dohoda u jedného zamestnavateľa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.