Zavrieť

Porady

Zamestnanec

Som živnostníčka. Zatiaľ nemám zamestnancov, ale plánujem od roku 2008 zamestnať jedného. Rada by som ho zamestnala tak, aby som mu mohla dať najnižší možný plat, môže byť zamestnaný aj na skrátená pracovný pomer, t.j. VPP. Nerada by som za neho platila vysoké odvody.
Takže ako zamestnať aby to bolo čo najlacnejšie.
Viem mi niekto poradiť a vypočítať, koľko by som odvádzala za neho odvody?
Ďakujem
Usporiadat
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

nextone Pozri príspevok
Som živnostníčka. Zatiaľ nemám zamestnancov, ale plánujem od roku 2008 zamestnať jedného. Rada by som ho zamestnala tak, aby som mu mohla dať najnižší možný plat, môže byť zamestnaný aj na skrátená pracovný pomer, t.j. VPP. Nerada by som za neho platila vysoké odvody.
Takže ako zamestnať aby to bolo čo najlacnejšie.
Viem mi niekto poradiť a vypočítať, koľko by som odvádzala za neho odvody?
Ďakujem


Tolik štěstí, tolik štěstí....pre budúceho zamestnanca
0 0
nextone nextone

nextone je offline (nepripojený) nextone

Paula Pozri príspevok
Tolik štěstí, tolik štěstí....pre budúceho zamestnanca
Je to priateľ, takže spoločná peňaženka a spoločná posteľ )

Poradí niekto?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
nextone Pozri príspevok
Je to priateľ, takže spoločná peňaženka a spoločná posteľ )

Poradí niekto?
Je aj z iného titulu poistený (má aj iné zamestnanie), ak áno postačuje aj dohoda o pracovnej činnosti. Z toho sa platí iba do SP (úrazové a garančné poistenie) a dane. Ak nemá iné poistenie tak pracovný pomer na kratší pracovný čas. V tomto prípade sa platia všetky odvody, ale vymeriavací základ môže byť aj nižši ako minimálny.
Naposledy upravil Zoltán Kovács : 20.09.07 at 16:37 Dôvod: Pravopis
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
VPP - vedlajší pracovný pomer, aspoň si myslím.
Naposledy upravil Zoltán Kovács : 20.09.07 at 16:38
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
nextone Pozri príspevok
Je to priateľ, takže spoločná peňaženka a spoločná posteľ )

Poradí niekto?
Dokedy???
Videl som takéto vzťahy, kde práve táto situácia rozvrátila dovtedy pevný vzťah.
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

nextone Pozri príspevok
Je to priateľ, takže spoločná peňaženka a spoločná posteľ )

Poradí niekto?
Vezmite sa.
( a bude môcť pracovať zadarmo.)
0 0
nextone nextone

nextone je offline (nepripojený) nextone

Vidim, ze sa to normalnej odpovede nedockam (
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
endrju Pozri príspevok
Chceš platiť najnižšie odvody v absolútnom alebo percentuálnom vyjadrení?

Ak v absolútnom, zamestnaj zamestnanca na dohodu o pracovnej činnosti s mesačnou odmenou v sume 1 koruna. Zaplatíš 2 koruny odvodov (1 koruna na ÚP a 1 koruna na GP).

Ak v percentuálnom, zamestnávanie v pracovnom pomere je ten najhorší spôsob optimalizácie odvodového zaťaženia.
Miera zaťaženia odvodmi je u zamestnancov v pracovnom pomere najvyššia.
Najnižšia miera zaťaženia odvodmi je u spolumajiteľov právnickych osôb.

Na záver otázka:
Čo znamená skratka VPP?
A toto je čo?
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

nextone Pozri príspevok
Vidim, ze sa to normalnej odpovede nedockam (
Aká otázka taká odpoveď. čo sa čuduješ, veď by si mohla vedieť, že koľko je minimálna mzda - koľko % sú odvody, a ten tvôj vyžije z minimálnej mzdy??? alebo bude brať sociálne dávky???
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

nextone Pozri príspevok
Vidim, ze sa to normalnej odpovede nedockam (
Endrju, smith, JankaO Ti nedali "normálne" odpovede? Tebe je radosť odpovedať ako vidím. Si veľmi "vďačná". Čo takto vyhľadávať a nezakladať stále nové témy? Prečítaj si Etiketu porady. Najskôr skús odpoveď na svoj problém vyhľadať, ak nenájdeš odpoveď zadaj svoju otázku do príbuznej témy. Ak nenájdeš ani príbuznú tému až potom založ novú tému.
Ohľadom odvodov tu je veľa tém. Napr.: http://www.porada.sk/t58718-dohoda-o...-9-2007-a.html
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

choď na stránku www.financnik.sk, tam sú všelijaké výpočty a aj to, čo potrebuješ ty.
Aby si sa k nim dostala, treba sa zaregistrovať.
0 0
nextone nextone

nextone je offline (nepripojený) nextone

VladoaKatka Pozri príspevok
Aká otázka taká odpoveď. čo sa čuduješ, veď by si mohla vedieť, že koľko je minimálna mzda - koľko % sú odvody, a ten tvôj vyžije z minimálnej mzdy??? alebo bude brať sociálne dávky???
To je snáď jedno čo bude a čo nie!
chcela som len rýchlu radu o nič iné mi nešlo, ale asi má niekto potrebu sa tu hádať.
Je tu veľa takých, ktorí radšej založia tému, ako by mali hľadať v tom množstve informácii.
Ďakujem ale tým, čo ma aspoň navigovali, tým, čo písali po Vás.
Pekný deň
0 0
nextone nextone

nextone je offline (nepripojený) nextone

kukučka Pozri príspevok
choď na stránku www.financnik.sk, tam sú všelijaké výpočty a aj to, čo potrebuješ ty.
Aby si sa k nim dostala, treba sa zaregistrovať.
Ďakujem
0 0
nextone nextone

nextone je offline (nepripojený) nextone

endrju Pozri príspevok
Chceš platiť najnižšie odvody v absolútnom alebo percentuálnom vyjadrení?

Ak v absolútnom, zamestnaj zamestnanca na dohodu o pracovnej činnosti s mesačnou odmenou v sume 1 koruna. Zaplatíš 2 koruny odvodov (1 koruna na ÚP a 1 koruna na GP).

Ak v percentuálnom, zamestnávanie v pracovnom pomere je ten najhorší spôsob optimalizácie odvodového zaťaženia.
Miera zaťaženia odvodmi je u zamestnancov v pracovnom pomere najvyššia.
Najnižšia miera zaťaženia odvodmi je u spolumajiteľov právnickych osôb.

Na záver otázka:
Čo znamená skratka VPP?
Teba sa to netykalo!
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Nextone - prepáč, ale nemám potrebu sa hádať. Mám zamestnancov už 16 rokov. Väčšina robí u mňa už viac ako 13 rokov, vedeli by Ti povedať či sa hádam. Ale zamestnávala som aj "rodinu" - sesternicu, ku koncu už mi rozkazovala. Vtedy som si povedala, že rodinu "nikdy". A zásadne zamestnancom Vykám.
V tomto smere Ti dobre poradil smith.
Naposledy upravil VladoaKatka : 25.09.07 at 06:20
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

nextone Pozri príspevok
Vidim, ze sa to normalnej odpovede nedockam (
Najskôr som ani nechcela reagovať...
Len čiste pragmaticky v duchu zákona.
Všetci znalí zákona 82/2005 O nelegálnej práci a nelegálnom zamestnávaní, vedia a neznalí sa to môžu dočítať, že v § 2a je definované, že ak prácu vykonáva rodinný príslušník, nejedná sa o nelegálnu prácu a nelegálne zamestnávanie.
Takže, ak pracuje takýto príslušník bez zmluvy (podľa Zákonníka práce), nemusí byť za ňu ani odmeňovaný - t.j. žiadne odvody sa neplatia = 100% úspora na odvodoch. A aká bola otázka?
0 0
tori tori

tori je offline (nepripojený) tori

Chcela by som sa poradiť. Jenda živnostníčka ma v dni kedy chodí na tovar mimo mesta náhradu za seba v predajni. Je to jej sestra. Takže je to pomoc rodinného príslušníka. Chcem sa len spýtať, keďže nedostáva žiaden príjem nedávam žiadnu pracovnú zmluvu ani dohodu o vykonaní práce....prípadne iné. Ale keby prišla kontrola a bola by na predajni sestra ako sa preukáže, že je rodinný príslušník??? Netreba mať nejaku zmluvu medzi sestrami???

Ďakujem pekne všetkým vopred.
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

Chcela by som sa poradiť. Jenda živnostníčka ma v dni kedy chodí na tovar mimo mesta náhradu za seba v predajni. Je to jej sestra. Takže je to pomoc rodinného príslušníka. Chcem sa len spýtať, keďže nedostáva žiaden príjem nedávam žiadnu pracovnú zmluvu ani dohodu o vykonaní práce....prípadne iné. Ale keby prišla kontrola a bola by na predajni sestra ako sa preukáže, že je rodinný príslušník??? Netreba mať nejaku zmluvu medzi sestrami???

Ďakujem pekne všetkým vopred.

Dosť mi to ponáhľa, pprosím pomôžte.
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

toria Pozri príspevok
Chcela by som sa poradiť. Jenda živnostníčka ma v dni kedy chodí na tovar mimo mesta náhradu za seba v predajni. Je to jej sestra. Takže je to pomoc rodinného príslušníka. Chcem sa len spýtať, keďže nedostáva žiaden príjem nedávam žiadnu pracovnú zmluvu ani dohodu o vykonaní práce....prípadne iné. Ale keby prišla kontrola a bola by na predajni sestra ako sa preukáže, že je rodinný príslušník??? Netreba mať nejaku zmluvu medzi sestrami???

Ďakujem pekne všetkým vopred.

Dosť mi to ponáhľa, pprosím pomôžte.

Zmluvu nepotrebuje a preukáže sa OP.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať