Zavrieť

Porady

odpočítanie dane § 55 - registrácia

Prosím Vás akým spôsobom zaúčtujem DPH pri odpočítaní dane podľa § 55 pri podaní prvého DP v Pohode. Neviem v členení DPH nájsť v SW príslušný typ, jedine mi vychádza ručná oprava DP. Urobila som to nasledovne: preúčtovala som odpočítavanú DPH interným dokladom z dal 042, 501... na má dať 343 anal. s členením DPH nezahrňovať do DP a v daňovom priznaní som ručne zadala do r. 21 - odpočítanie dane pri reg. podľa § 55 príslušnú sumu.
Naposledy upravil Asmína : 20.09.07 at 21:45
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kája. je offline (nepripojený) Kája.

    Kája.
    Do DPH tlačiva to dostaneš len cez ručné úpravy a v PU by som to riešila cez interné doklady, preúčtovaním z príslušných účtov na 343 a typ členenia nezahrňovať do DPH.

    Asmína je offline (nepripojený) Asmína

    Asmína
    Ešte by som sa chcela spýtať na zaokrúhľovanie DP DPH v Pohode, určite aj Vám vždy nesedí, že r. 2 sa rovná r.1 x 19% a zaokrúhlené na koruny hore. Niekedy mám rozdiel 1 Sk. Ručne to opraviť nejde. Je to preto, že SW ťahá údaje z podkladov, tie sčíta a následne zaokrúhli a teda neprepočítavá daň vynásobením r.1. Niekedy to opravím a ručne vypíšem celé priznanie, inokedy to nechám tak. Zatiaľ ma z DÚ nevolali na opravu daňového priznania, ale iný kraj iný mrav. Teraz idem prvý krát podať DP na iný daňový úrad a neviem či to mám prepísať, alebo nie. Ručné prepisovanie zdržuje, chcem sa opýtať na Vaše názory a skúsenosti s uvedeným rozdielom. Opravujete to, alebo necháte tak.

    odpočítanie dane § 55 - registrácia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.