Zavrieť

Porady

dotaz ohladne materskej

Dobrý deň,

po prelúskaní všetkých odpovedí na tému materská sa chcem opýtať na dve veci:

1. Sestra ostala tehotná - za posledné 2 roky bola 210 dní nemocensky poistená - momentálne je nezamestnaná,čiže nárok na materské zatiaľ nemá, ale rozmýšla o dobrovoľnom pripoistení v sociálnej poistení. Moja otázka znie:

Predpokladaný dátum pôrodu má medzi 28.3-3.4.2008. Ak by sa teraz ešte dobrovoľne pripoistila - bude materskú dostávať? Ak jej mesačný vymeriavací základ za tých 210 dní bol 10 000 ( čiže HM bola 10 000) a teraz by sa doborovolne pripoistila z maxima - 28 142 Sk ako by sa jej počítala materská?

2. otázka - Ja plánujem dieťa tiež. Momentálny vymeriavací základ mám 22 500 Sk (som viac ako 270 dní nemocensky poistená) Ja rozmýšlam tiež o dobrovoľnom pripoistení - z maxima. Otázka znie: v tomto prípade sa vymeriavacie základy sčítajú - pokiaľ budú oba dlhšie ako 270 dní? Teda materskú by som potom poberala z VZ 50 642 Sk?

Prosím poradťe ako si prilepšiť na materskej

ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    dotaz ohladne materskej

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.