Zavrieť

Porady

dohoda o vykonaní práce

Dobrý deň. Chcem sa spýtať, či je nejako stanovená výška mzdy pri dohode o vykonaní práce. Viem, že je stanovený počet odpracovaných hodín, potrebovala by som ale vedieť, či je nejaká horná, alebo dolná hranica miezd pri dohode o vykonaní práce. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    aivanova je offline (nepripojený) aivanova

    aivanova
    dobrý deň. potrebovala by som vedieť, či je nejaká horná, alebo dolná hranica pri mzde, ak robím na dohodu o vykonaní práce. ďakujem.

    Maňaska je offline (nepripojený) Maňaska

    Polyhistor-diletant Maňaska
    Horná ani dolná hranica odmeny za dohodu o vykonaní práce nie je nikde stanovená. V súvislosti so zamestnávaním študentov a dôchodcov na dohodu treba poznamenať, že úhrnná výška odmeny za rok má vplyv na zúčtovanie zdravotného poistenia.

    aivanova je offline (nepripojený) aivanova

    aivanova
    Dobré ránko. vie mi niekto prosím poradiť, podľa akého zákona je možná výpoveď bez udania dôvodu v skúšobnej dobe? ďakujem

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    aivanova Pozri príspevok
    Dobré ránko. vie mi niekto prosím poradiť, podľa akého zákona je možná výpoveď bez udania dôvodu v skúšobnej dobe? ďakujem
    Ukončiť pracovný pomer v skúš.dobe je podľa par. 72 ZP. Nejedná sa o výpoveď.

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    Ahojte, mala by som otazočku. Môže sa dohodarovi vyplacat odmena alebo priplatok nejaky? Myslim to tak, že mu vypočítam mzdu a k tomu mu nieco pridame ako odmenu? Lebo v programe mam na dohodara len kolonku Dohoda o vykonani prace a tam davam sumu, cize neudavama ani hodiny. Hodiny su potom v dochadzke rozpisane. Môžem este k tej sume priratat odmenu a nahodit to do tej zlozky Dohoda o VP?

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    nikulik Pozri príspevok
    Ahojte, mala by som otazočku. Môže sa dohodarovi vyplacat odmena alebo priplatok nejaky? Myslim to tak, že mu vypočítam mzdu a k tomu mu nieco pridame ako odmenu? Lebo v programe mam na dohodara len kolonku Dohoda o vykonani prace a tam davam sumu, cize neudavama ani hodiny. Hodiny su potom v dochadzke rozpisane. Môžem este k tej sume priratat odmenu a nahodit to do tej zlozky Dohoda o VP?
    Pri dohode o vykonaní práce je to neobvyklé, lebo odmena bola určená za splnenie úlohy.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Odmena na dohody je vecou dohody. Ak sa zamestnávateľ rozhodne oceniť prácu dohodára dodatočne nejakou odmenou, nie je to nič neobvyklé a samozrejme nič protizákonné. Podotýkam, že odmena na dohodu nemusí byť určená formou akejsi hodinovej mzdy, takže je len vecou možností zadania v mzdovom programe, ako túto dodatočnú odmenu do programu nahodiť. Určite poradia na hotline dodávateľa software.

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    Volala som do firmy z ktorej mame software, a povedali mi, ze to moze ist do jednej zlozky kde sa pise suma za dohodu o VP.
    Ďakujem pekne.

    dohoda o vykonaní práce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.