Zavrieť

Porady

oneskorená registrácia

Ahojte poraďáci,mam na vas jednu otazku a prosbu o vysvetlenie.
Živnostník, ktorý nie je platitelom DPH, sa chcel dobrovolne zaregistrovat za platcu DPH. Ale pri registrácii zistil, že jeho obrat presiahol 1,5 mil. korún za predchádzajúcich 12 mesiacov vlastne uz v máji. Túto skutočnosť však zistil až v septembri, ked chcel podať dobrovoľnú registráciu za platcu DPH.
Chcem sa spytat aký postih (myslím pokuta v akej výške) ho bude čakať. Na stránke Daňového riaditeľstva Slovenskej republiky som našla toto: Za nesplnenie povinnosti podať žiadosť o registráciu alebo za oneskorené podanie tejto žiadosti uloží daňový úrad pokutu najviac do výšky dane na výstupe, ktorú by bola osoba podliehajúca dani povinná uplatniť za svoje uskutočnené zdaniteľné plnenia ako platiteľ, a to v období od prvého kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, keď bola povinná podať žiadosť o registráciu, do dňa zistenia porušenia povinnosti.
Pochopila som správne, že živnostník zaplatí pokutu za daň na výstupe za mesiace jún, júl, august a september? Príklad: ak mal živnostník za tieto mesiace obrat 1.mil. Sk tak jeho daň na výstupe bude 190 000 Sk a táto suma bude aj pokutou???
Vopred za odpovede dakujem..moc by ste mi pomohli...



Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
ÁNo dobre si pochopil. Je to tvrdé, ale je to tak.
0 0
LILIEZ LILIEZ

LILIEZ je offline (nepripojený) LILIEZ

dakujem...a potom tam uz nijaký iný postih nehrozi, okrem tejto pokuty? alebo sú tam mozné este aj iné postihy??
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
LILIEZ Pozri príspevok
dakujem...a potom tam uz nijaký iný postih nehrozi, okrem tejto pokuty? alebo sú tam mozné este aj iné postihy??
Prípadne za oneskorené odvedenie DPH za jednotlivé obdobia, ale v tomto nie som si celkom istý.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Netreba to nejako časovo naťahovať a čím skôr sa treba registrovať , lebo to môže byť kruté .
0 0
emgeton emgeton

emgeton je offline (nepripojený) emgeton

LILIEZ Pozri príspevok
dakujem...a potom tam uz nijaký iný postih nehrozi, okrem tejto pokuty? alebo sú tam mozné este aj iné postihy??
Nie, aspoň nie také, ktorým sa nedá vyhnúť.
0 0
LILIEZ LILIEZ

LILIEZ je offline (nepripojený) LILIEZ

a to su aké napríklad? ktorým sa nedá vyhnúť?
0 0
emgeton emgeton

emgeton je offline (nepripojený) emgeton

LILIEZ Pozri príspevok
a to su aké napríklad? ktorým sa nedá vyhnúť?
Zle položená otázka, vzhľadom na predchádzajúci príspevok.

Ktorým sa dá vyhnúť?

Napr. Dá sa vyhnúť sankčnému úroku pri oneskorenom platení. Jednoducho zaplatiť daň, príp. sankciu v lehote splatnosti.
0 0
LILIEZ LILIEZ

LILIEZ je offline (nepripojený) LILIEZ

ano vlastne som si to uvedomila po opätovnom prečitani....takze sa ospravedlnujem...teraz uz len rychlo na daňový úrad sa ist zaregistrovat... a zaplatit pokutu a bude to vsetko OK?
moc dakujem moc ste mi pomohli..
0 0
emgeton emgeton

emgeton je offline (nepripojený) emgeton

LILIEZ Pozri príspevok
ano vlastne som si to uvedomila po opätovnom prečitani....takze sa ospravedlnujem...teraz uz len rychlo na daňový úrad sa ist zaregistrovat... a zaplatit pokutu a bude to vsetko OK?
moc dakujem moc ste mi pomohli..
Všetko, ale tú pokutu treba zaplatiť až keď ju vyrúbia. Je tam potom 15 dňová lehota na zaplatenie, príp. odvolanie voči vyrúbeniu pokuty. V týchto prípadoch sa väčšinou niet ako odvolať ( presnejšie niet na základe čoho sa odvolať), až na malé výnimky, keď pochybí správca dane pri odvôvodňovaní pokuty.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Tu ešte stojí za povšimnutie , ako dopadli tí, čo sa oneskorene registrovali resp. ako to riešil DÚ so sankciou ...to len z dôvodu toho, aby ste mali ako takú predstavu ......

http://www.porada.sk/t22312-oneskore...istr%E1cia+DPH

http://www.porada.sk/t12408-oneskore...istr%E1cia+DPH

http://www.porada.sk/t22812-oneskore...istr%E1cia+DPH
0 0
LILIEZ LILIEZ

LILIEZ je offline (nepripojený) LILIEZ

este by som sa chcela spytat ako reagovat, ked pridem uz s registráciou na daňový úrad a tam zistia, že sa to prekročilo už v tom máji... a registrácia je v septembri..
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
LILIEZ Pozri príspevok
este by som sa chcela spytat ako reagovat, ked pridem uz s registráciou na daňový úrad a tam zistia, že sa to prekročilo už v tom máji... a registrácia je v septembri..
Hmm to je dobrá otázka , no ak by sa to týkalo mňa , tak určite by som im povedala ako sa veci majú a zistila som to až teraz , tak dnešným dňom sa registrujem .Ostatné by som už nechala na Daňový úrad .Ale to len uvažujem , lebo som nebola v takej situácii .......rozhodne by som sa neregistrovala ako dobrovoľný pláca ......ale ako povinný plátca DPH pri prekročení zákonom stanoveného obratu .

No ,ale ako som písala , ešte som sa neocitla v danej situácii a ani neriešila ....
0 0
LILIEZ LILIEZ

LILIEZ je offline (nepripojený) LILIEZ

existuju dve rôzne tlaciva, myslim tým jedno na registráciu v prípade, že sa idem dobrovolne zaregistrovat a druhé ked sa idem zaregistrovat ako povinný platca dph?? alebo sú to identické tlačivá
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
LILIEZ Pozri príspevok
existuju dve rôzne tlaciva, myslim tým jedno na registráciu v prípade, že sa idem dobrovolne zaregistrovat a druhé ked sa idem zaregistrovat ako povinný platca dph?? alebo sú to identické tlačivá
Sú to identické tlačivá. Myslím, že treba krížikovať, že či ide o dobrovoľnú alebo povinnú registráciu.
0 0
LILIEZ LILIEZ

LILIEZ je offline (nepripojený) LILIEZ

takze ľahšie alebo lepšie by bolo zakrížikovať v tomto prípade, že ide o povinného platcu pri prekročení obratu a vysvetliť, že hoci registrácia mala byť už v máji, povinnosť registrácie sme zistili až v septembri? bude to tak dostačujúce?
dúfam, že snáď áno.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Tu je to konkrétne tlačivo, editovateľné.Takže si to môžeš dopredu vyplniť.

http://www.drsr.sk/wps/portal/!ut/p/...ElVRS82XzBfQkw!
0 0
LILIEZ LILIEZ

LILIEZ je offline (nepripojený) LILIEZ

dakujem moc pekne...som rada, že som sa na vas obrátila....pomohli ste mi..
DAKUJEM!!
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Teraz nemôžem nájsť link, v ktorom sa rozoberá, či do obratu na DPH sa započítavajú príjmy z prevádzky výherných automatov. Neviete mi pomôcť?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
cloe Pozri príspevok
Teraz nemôžem nájsť link, v ktorom sa rozoberá, či do obratu na DPH sa započítavajú príjmy z prevádzky výherných automatov. Neviete mi pomôcť?
Nemala si na mysli toto:

http://www.porada.sk/t25205-prijem-z...aty-a-dph.html

Cez vyhladávanie som zadal: vyhern* autom* a našiel veľa linkov.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

LILIEZ Pozri príspevok
takze ľahšie alebo lepšie by bolo zakrížikovať v tomto prípade, že ide o povinného platcu pri prekročení obratu a vysvetliť, že hoci registrácia mala byť už v máji, povinnosť registrácie sme zistili až v septembri? bude to tak dostačujúce?
dúfam, že snáď áno.
Tlačivo sa odovzdá v podatelni a nikomu sa nič nevysvetľuje.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať