Zavrieť

Porady

zahraničný dobropis

Dobrý deň,

potrebujem sa uistiť - Nakupujeme tovar od zahraničnej firmy, ktorá však má pridelené slovenské IČO DPH. Vystavili mi dobropis na tovar, ktorý sme im reklamovali a na tomto dobropise nieje vyčíslené DPH. Podľa mňa by tam malo byť. Oni to odôvodňujú tým, že reklamovaný tovar bol kúpený a odobraný ešte v r.2006.

Ďakujem za všetky rady a názory
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    berry je offline (nepripojený) berry

    berry
    Aj podľa mňa by tam malo byť. Iba ak v roku 2006 by neboli platitelia dph. Tzn, že vám to fakturovali bez dph.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    par.25-oprava ZD.

    (6) Základ dane a daň sa nemusí opraviť, ak platiteľ zníži cenu tovaru alebo služby po vzniku daňovej povinnosti voči inému platiteľovi za predpokladu, že na takom postupe sa obidve strany písomne dohodli.

    Nefakturovali DPH, pretože sa dodavateľ s odberateľom písomne dohodli, že sa ZD a daň nebudú opravovať

    zuhl je offline (nepripojený) zuhl

    zuhl
    Ahojte, mám fa z Čiech na opravu zo dňa 5.11, tak som použila kurz z toho dňa a DPH som zaúčtovala normálne aj do zd. obchodov aj do odp. dane, ale oni poslali dobropis na tú fa zo dňa 19.11. Mám dať kurz z tohto dňa a potom nebude vadiť, že DPH nebude rovnaká?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    zuhl Pozri príspevok
    Ahojte, mám fa z Čiech na opravu zo dňa 5.11, tak som použila kurz z toho dňa a DPH som zaúčtovala normálne aj do zd. obchodov aj do odp. dane, ale oni poslali dobropis na tú fa zo dňa 19.11. Mám dať kurz z tohto dňa a potom nebude vadiť, že DPH nebude rovnaká?


    O dobropise účtujeme dňom jeho prijatia a použijeme kurz faktúry, s ktorou súvisí.

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    Počas roku nám firma zle vystavovala faktúry na tovar, kde boli nesprávne vyčíslené zľavy. Teraz urobili jeden dobropis, ktorý sa však týka asi 12-tich faktúr. Na tomto dobropise je jedna suma a mám tu napísané : "Dobropisujeme vám zle fakturovanú zľavu v sume napr. 500 EUR". ...a týka sa to týchto faktúr ......... účtujem spôsobom A a polovica tovaru je už predaná.

    Na aký účet mám zaúčtovať dobropis a čo so skladovými cenami ?

    Ďakujem.
    Naposledy upravil jess : 16.06.09 at 06:50

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Závisíi od spôsobu, kt. účtujete, či účtujete ako odberateľ dobropis cez 315, alebo cez 321.
    Vyriešila by som spôsobom: ak bol tovar spotrebovaný:
    - 315/504 (znížia sa mi náklady na predaný tovar, z titulu zľavy)
    - alebo -504/-321.

    - ak tovar nebol spotrebovaný, cez 132.

    zahraničný dobropis

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.