Zavrieť

Porady

Príjem

Potrebujem urobiť odpočet na manželku do DP ,ktorá mala iba marodku, materský príspevok a rodičovský príspevok. Iný príjem nemala.

Pýtam sa , ci sa do príjmu započítava:marodka, materská a rodicovský príspevok.
Dakujem za rýchlu odpoved. Maruska-maska
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    heluška je offline (nepripojený) heluška

    heluška
    Do príjmu manželky pre odpočitateľnú položku sa počíta PN, materska.Rodičovský nie.
    Do príjmu manželky na uplatnenie 80832 sa neráta rodičovský príspevok, materská a PN určite!
    Naposledy upravil annabella : 10.03.05 at 13:48

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    annabella
    Do príjmu manželky na uplatnenie 80832 sa neráta rodičovský príspevok, materská a PN určite!
    NIE, naopak !! Pozrite §11/1b - "do vlastného príjmu sa nezahŕňa ... štátne sociálne davky". Rodičovský príspevok je štátna sociálna dávka. PN a materská sú dávky z nemocenského poistenia, do príjmu manželky sa započítavjú.

    anka1 je offline (nepripojený) anka1

    anka1
    somij
    NIE, naopak !! Pozrite §11/1b - "do vlastného príjmu sa nezahŕňa ... štátne sociálne davky". Rodičovský príspevok je štátna sociálna dávka. PN a materská sú dávky z nemocenského poistenia, do príjmu manželky sa započítavjú.
    Somij, Annabella napísala to isté.
    Rodičovský príspevok sa do prímu nezahŕňa. PN a materská áno.

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    somij
    NIE, naopak !! Pozrite §11/1b - "do vlastného príjmu sa nezahŕňa ... štátne sociálne davky". Rodičovský príspevok je štátna sociálna dávka. PN a materská sú dávky z nemocenského poistenia, do príjmu manželky sa započítavjú.
    somij, ale ved annabella to napisala spravne. Ako prijem nie su socialne davky, tak ak by niekto mal iba rodicovsky prispevok, ma narok na celu odpocitatelnu polozku. Ak tam ma aj materske a PN, tie su prijmom a preto sa o ne odpocitatelna polozka znizuje.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Platí to aj pri RZD zamestnankyni na MD od 1.5.04? Tiež jej do príjmu započítam aj materskú? Ďakujem za radu

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Paula
    Platí to aj pri RZD zamestnankyni na MD od 1.5.04? Tiež jej do príjmu započítam aj materskú? Ďakujem za radu
    Pri RZD zamestnankyne na MD jej do zdaniteľného príjmu nejde materská (nemocenské dávky sa nezdaňujú).

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Nemala som zatmenie. Nešlo mi to do hlavy, že by som zle videla, ale pôvodne to Annabella napísala naopak - to mi došlo mailom a na to som reagovala, opravený text som si nevšimla.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.