Zavrieť

Porady

Príjmový doklad bez faktúry

Ahojte poraďáci,
potrebujem si ujasniť vystavovanie príjmových dokladov. Ak sa jedná o vystavenie dokladu za službu, ktorú vykonám a zároveň si za ňu vyinkasujem na mieste sumu napr. 300,- Sk, postačuje mne aj odberateľovi /zákazníkovi/ príjmový doklad, ktorý vystavím, alebo je potrebná aj faktúra.
Vďaka za vašu radu vopred.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Záleží o aký druh služby sa jedná .Či nie je potrebná RP.

    DMK je offline (nepripojený) DMK

    DMK
    Ahoj Mamuša, - vystavovanie PPD
    Odporúčam pri uzatváraní zmlúv za služby, dať do nich, že za vykonané služby sa bude vystavovať faktúra. Ak to v zmluve nemáte, že sa bude vystavovať faktúra, potom Vám stačí vystaviť PPD a napísať tam, že je to za službu v zmysle zmluvy č. xx zo dňa .....
    ERP používať nemusíte, vaša služba vo vyhláške nie je uvedená.
    Pozri si Vyhlášku MF SR 353/1996 § 2 ods.k)

    ahoj

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    No možno ma poopravíte , ale čistenie výčapných zariadení mi nejako nejde do súvisu s Mandátnou zmluvou .

    mamuša je offline (nepripojený) mamuša

    mamuša
    Prepáčte, že som nereagovala na vaše rady, ale bola som zaneprázdnená. Ale teraz k veci:
    Mandant a mandatár uzatvorili zmluvu, v ktorej predmetom je montáž elektric. zariadení, t.j výčapných , montáž reklám a ich servis.
    Za tieto činnosti sa faktúruje. Od niektorých prevádzok, ktoré nesplnili plán, sa percentualne prispieva na servis a to zaplatením priamo pri servisovaní na mieste a na to potrebujem zistiť, akou formou mám vystaviť príjmový doklad, lebo vystavovanie faktúr na mieste pri 20 až 30 prevádzkách sa mi zdá ...
    Dúfam, že ste ma pochopili a ak treba takúto zmluvu ošetriť nejakým dodatkom, pomôžte!!!

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    mamuša Pozri príspevok
    vie niekto viac o tom, čo som niekedy spomínala
    Viem toľko , že ešte môžete vystavovať faktúry a úhradu môžete inkasovať na základe PPD do 31.12.2010 . Od 1.1.2011 musí mať RP, pokiaľ bude chcieť prijímať peniaze v hotovosti .


    http://www.porada.sk/t102701-registr...anky-drsr.html

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.