Zavrieť

Porady

Dohoda o pracovnej činnosti

Zdravím Vás Poraďáci, chcem Vás poprosiť o radu, chcela by som zamestnať zamestnanca na dohodu, ale teraz neviem či na dohodu o VP, alebo dohodu o pracovnej činnosti. Náplňou ich práce by bolo napr. lakovanie drevených násad, brúsenie apod.A ešte jedna otázočka, aký príjem môže mať UoZ zamestnaný na dohodu o pracovnej činnosti?
Vopred Vám ďakujem za radu.
Usporiadat
Stina Stina

Stina je offline (nepripojený) Stina

A/ Podľa § 226 Zákonníka práce sa dohoda o vykonaní práce (DoVP) môže uzatvoriť, ak predpokladaný rozsah práce (pracovnej úlohy), na ktorý sa dohoda uzatvára, nepresahuje 350 hodín v kalendárnom roku. Do predpokladaného rozsahu práce sa započítava aj práca vykonávaná zamestnancom pre zamestnávateľa na základe inej dohody o vykonaní práce.
B/ Na základe dohody o pracovnej činnosti možno vykonávať pracovnú činnosť v rozsahu najviac 10 hodín týždenne.V dohode o pracovnej činnosti musí byť uvedená dohodnutá práca, dohodnutá odmena za vykonávanú prácu, dohodnutý rozsah pracovného času a doba, na ktorú sa dohoda uzatvára.
Naposledy upravil Stina : 28.09.07 at 07:26
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Dohoda o vykonaní práce má rozsah zmenený podľa novelizácie zákonníka práce na 350 hodín ročne.
0 0
Marta V Marta V

Marta V je offline (nepripojený) Marta V

Dohoda o vykonaní práce by sa uzatvorila v prípade ak by sa jednalo o nalakovanie a brúsenie určitej zákazky napr. jednorázovo. Ak by sa jednalo o opakovanú prácu, ak by sa lakovanie a brúsenie robilo pravidelne každý mesiac, tak to by bola dohoda o pracovnej činnosti. Výška príjmu nie je ohraničená. Záleží ako sa dohodne v dohode.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

dicinka Pozri príspevok
A ešte jedna otázočka, aký príjem môže mať UoZ zamestnaný na dohodu o pracovnej činnosti?
Vopred Vám ďakujem za radu.
Čo je to UoZ ?
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Predpokladám, že uchádzač o zamestnanie.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Janca Pozri príspevok
Predpokladám, že uchádzač o zamestnanie.
Môže odpracovať 64 hodín mesačne, za 3.200 brutto.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Ak je teda evidovaný nezamestnaný, nemôže ani na DoPČ zarobiť viac ako 3200 Sk mesačne.
0 0
dicinka dicinka

dicinka je offline (nepripojený) dicinka

Ďakujem všetkým za radu, ste zlatučkí. Veľmi ste mi pomohli.
Ešte raz ďíky.
0 0
dicinka dicinka

dicinka je offline (nepripojený) dicinka

Ale ešte by som sa chcela spýtať, že zamestnancom, ktorých mám momentálne zamestnaných na Dohodu o VP,musím vypísať od 01.09.2007 Dohodu o pracovnej činnosti, alebo môže zostať Dohoda o VP?
ĎAKUJEM
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Ak sa jedná o prácu vymedzenú výsledkom, môže ostať DoVP.
0 0
gokko gokko

gokko je offline (nepripojený) gokko

Prosím vás, nemáte niekto vzor DoPČ podľa platného ZP od 1.9.2007?? Je mi to zvláštne, ale nemôžem tu na Porade žiadnu nájsť. Ďakujem.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

gokko Pozri príspevok
Prosím vás, nemáte niekto vzor DoPČ podľa platného ZP od 1.9.2007?? Je mi to zvláštne, ale nemôžem tu na Porade žiadnu nájsť. Ďakujem.
nech sa páči :
http://www.porada.sk/t57951-dohoda-o...nej+%E8innosti
0 0
gokko gokko

gokko je offline (nepripojený) gokko

NO super !!, ďakujem. Ja som hľadala v sekcii tlačivá.
0 0
andrea andrea

andrea je offline (nepripojený) andrea

trapiaci sa zivnostnik-ekonom ...viac
Prosím Vás kto mi poradí ako to je s cudzincami (Ukrajincami), ktorí pracujú na dohodu o vykonaní práce alebo na dohodu o pracovnej činnosti??? Je tam niečo iné ako keď pracuje Slovák na dohodu???? Platia tie isté "pravidla". Ďakujem
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

Aké sú odvodové povinnosti pri dohode o pracovnej činnosti?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

adam Pozri príspevok
Aké sú odvodové povinnosti pri dohode o pracovnej činnosti?
Také iste ako pri ostatných dohodách - 0,8 % úrazové poistenie do SP. + 0,25 % garančné poistenie

--------
Veronika
Naposledy upravil veronikasad : 05.10.07 at 16:11
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

Ďakujem za odpovede...Príjemný večer!
0 0
momaria momaria

momaria je offline (nepripojený) momaria

smith Pozri príspevok
Dohoda o vykonaní práce má rozsah zmenený podľa novelizácie zákonníka práce na 350 hodín ročne.
Máme uzavreté DoVP od 1.1.2007.. bude platiť tento limit aj na tieto dohody?Čiže na celý rok 350 hodín?
0 0
ekubicova ekubicova

ekubicova je offline (nepripojený) ekubicova

Nemusíš meniť dohodu o vykonaní práce na dohodu o pracovnej činnosti, pokiaľ počet odpracovaných hodín na dohodu o vyk.práce nepresiahol 350 hodín a do konca roka bude stačiť limit hodín a zároveň sa nemení aj výkon práce viazaný výsledkom na opakovanú činnosť.
Naposledy upravil ekubicova : 11.10.07 at 19:25
0 0
ekubicova ekubicova

ekubicova je offline (nepripojený) ekubicova

Najlepšie Ti poradia na Ustredí práce, soc. vecí a rodiny. Iné tlačivo oznámenia je pre občana EU a iné pre ostatné štáty. Sú tam termíny nahlásenia na Ústredie....a tlačivo , ktorým musí byť nahlásený cudzinec. Týka sa to dohody.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať