Zavrieť

Porady

SF-potreba osobitného účtu

Ahojte,
chcela by som sa opýtať, niekde som počula, že sociálny fond už nemusí byť vedený na osobitnom účte v banke. Hľadala som odpoveď v dostupnej literatúre, no nikde som sa nedočítala, či to je pravda. A podľa zákona, presnejšie podľa par.6, odsek 1 zákona č.152/1994 o sociálnom fonde, citujem: " Prostriedky fondu sú vedené na osobitnom účte fondu zamestnávateľa." Takže moja otázka znie: musím mať vedený osobitný účet na sociálny fond? Ak nie, podľa akého predpisu? Ďakujem za pomoc!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

    ZlaticaB
    Nemusí byť ušetríš financie za vedenie účtu, ale podľa mňa je to prehľadnejšie keď ho máš na osobitnom účte.

    MartuskaN je offline (nepripojený) MartuskaN

    MartuskaN
    Ja som sa dostala k návrhu novely zákona o soc.fonde a bolo tam písané že:
    § 6
    (1) Tvorba fondu a čerpanie fondu sa vedie na osobitnom analytickom účte fondu alebo na osobitnom účte v banke alebo v pobočke zahraničnej banky.
    Bol to materiál z rokovania vlády - schválený 26.09.07. Tak si vyber. Podľa mňa to je jednoduchšie sledovať na analytike - nemáš problém s čerpaním - vyberaním z účtu.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Janka-) Pozri príspevok
    Ahojte,
    chcela by som sa opýtať, niekde som počula, že sociálny fond už nemusí byť vedený na osobitnom účte v banke. Hľadala som odpoveď v dostupnej literatúre, no nikde som sa nedočítala, či to je pravda. A podľa zákona, presnejšie podľa par.6, odsek 1 zákona č.152/1994 o sociálnom fonde, citujem: " Prostriedky fondu sú vedené na osobitnom účte fondu zamestnávateľa." Takže moja otázka znie: musím mať vedený osobitný účet na sociálny fond? Ak nie, podľa akého predpisu? Ďakujem za pomoc!
    Myslí sa tým účet účtového rozvrhu = 472.
    Naposledy upravil liba2 : 29.09.07 at 04:43

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Tento príspevok považujem za príspevok . Materiál z rokovania vlády SR, aj keď je vládou schváleny, ešte nie je záväzný. Musí byť prerokovaný v Národnej rade SR a tam aj schválený; a až najskôr dňom zverejnenia v Zbierke zákonov sa stáva platným.
    Preto neodporúčam v súčasnosti sa nižšie uvedeným znením §-u 6 riadiť . Do zverejnenia v Zbierke zákonov sa tento text môže rôzne zmeniť, alebo môže byť zo zákona vyškrtnutý.

    MartuskaN Pozri príspevok
    Ja som sa dostala k návrhu novely zákona o soc.fonde a bolo tam písané že:
    "§ 6
    (1) Tvorba fondu a čerpanie fondu sa vedie na osobitnom analytickom účte fondu alebo na osobitnom účte v banke alebo v pobočke zahraničnej banky."
    Bol to materiál z rokovania vlády - schválený 26.09.07. Tak si vyber.
    Podľa mňa to je jednoduchšie sledovať na analytike - nemáš problém s čerpaním - vyberaním z účtu.

    Janka-) je offline (nepripojený) Janka-)

    Janka-)
    ĎAKUJEM krásne všetkým za odpovede!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Myslím si, že viesť sociálny fond na osobitnom účte je pre malú spoločnosť zbytočné a neekonomické (hlavne čo sa týka poplatkov za vedenie účtu). Ešte raz vďaka!

    SF-potreba osobitného účtu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.