Zavrieť

Porady

Odborná spôsobilosť v potravinách

Zamestnávame študentku-brigádničku na občasnú výpomoc v predajni pri predaji potravín. Hygiena od nej vyžaduje doklad o odbornej spôsobilosti (hygienické minimum).
Musí ho vlastniť aj brigádniť(myslela som, že v tomto prípade stačí zdravotný preukaz)?
Usporiadat
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Naozaj nestačí pre brigádnika zdravotný preukaz, musí mať odbornú spôsobilosť. Odbornú spôsobilosť môže získať priamo na hygiene /robia školenia/, k žiadosti sa pripája kolok za 700,- Sk a za školenie sa platí 500,- Sk.
0 0
fipina fipina

fipina je offline (nepripojený) fipina

Áno, postup pri vybavovaní tohto osvedčenia poznám. Robievame ho bežne pre zamestnancov.
Asi neviem hľadať, ale v žiadnom zákone som nič také nenašla. Všade sa píše len o zamestnancoch a brigádnik nie je zamestnanec v pracovnom pomere. Alebo to chápem zle?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Na základe akej zmluvy /dohody/ zamestnávaš brigádnikov?
0 0
fipina fipina

fipina je offline (nepripojený) fipina

Je to študentka - DBPŠ.
0 0
fipina fipina

fipina je offline (nepripojený) fipina

Nikde som nenašla konkrétny par., ktorý prikazuje brigádnikom mať hyg. minimum. Pomôže mi niekto? Prosím...
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
fipina Pozri príspevok
Nikde som nenašla konkrétny par., ktorý prikazuje brigádnikom mať hyg. minimum. Pomôže mi niekto? Prosím...
Do akej školy chodí brigádnička? Aj to je podstatné, lebo ak chodí napr. odborné učilište - predavačka potravín, tak nepotrebuje nič, lebo sa to učí v škole.
0 0
fipina fipina

fipina je offline (nepripojený) fipina

je vysokoškoláčka - ekonomický smer. Podľa tvojho textu súdim, že asi potrebuje hyg. minimum. V ktorom zákone to nájdem, že aj brigádnik potrebuje toto oprávnenie?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Fipina, neviem v akom zákone by som to narýchlo našla, lebo som to vybavovala už dávno, ale keď si zavoláš na hygienu - prevádzka potravín, určite Ťa usmernia.
0 0
fipina fipina

fipina je offline (nepripojený) fipina

Tam totiž údajne ešte nič nevedia, preto to skúšam tu.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Mňa na to upozornili práve hygieničky. Boli na kontrole prevádzky /zmena majiteľa/ a medzi rečou sa zamestnanca opýtali ako na tom je so svojou odbornou spôsobilosťou na vykonávanie uvedenej práce. Hneď nás usmernili, podali sme žiadosť, bol na školení, urobil skúšky a odbornú spôsobilosť má. V tejto súvislosti som sa hneď opýtala na brigádničku, ktorá je študentkou hotelovej akadémie a dostala som odpoveď, že tá nemusí lebo sa to účí v škole. V prípade, že by chodila napr. na ekonomickú musela by si uorbiť aj ona odbornú spôsobilosť na vykonávanie práce v potravinárstve napriek tomu, že je len brigádnička.
0 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Chcem Vás poprosiť poradte,v ktorom zákone sa píše,že to musia mať všetci zamestnanci,ktorí majú styk s potravinami? Vo vyhláške 520/2007 to nie je,tak kde? Ďakujem.
0 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Nikto neporadí?
0 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Ak by to ešte niekto potreboval,našla som,je to zákon 355/2007 parag.15 odst.2,ale tam som nenašla či aj brigádnik to musí mať.
0 0
Legina Legina

Legina je offline (nepripojený) Legina

Dobrý deň,
čítam Vaše príspevky a napadlo ma či uvedené minimum musí vlastniť aj zamestnanec pohostinstva.
Ďakujem
0 0
Huta Huta

Huta je offline (nepripojený) Huta

Áno musí. Pokiaľ nie je vyučený v odbore.
0 0
Legina Legina

Legina je offline (nepripojený) Legina

Aké vysoké sú pokuty ak zamestnanec nemá odbornú spôsobilosť?
0 0
correctba correctba

correctba je offline (nepripojený) correctba

Ja to zhrniem v skratke .
Každý kto prichádza do styku s potravinami,manipuluje nimi musí mať buď vzdelanie potravinárske,alebo Osvedčenie o odbornej spôsobilosti,ktoré na základe skúšky vydá Regionálny úrad verejného zdravotníctva.Platí 5 rokov, potom sa musí znova robiť skúška.
Naposledy upravil Chobot : 18.01.10 at 07:22 Dôvod: Spam
0 0
correctba correctba

correctba je offline (nepripojený) correctba

correctba Pozri príspevok
Ja to zhrniem v skratke .
Každý kto prichádza do styku s potravinami,manipuluje nimi musí mať buď vzdelanie potravinárske,alebo Osvedčenie o odbornej spôsobilosti,ktoré na základe skúšky vydá Regionálny úrad verejného zdravotníctva.Platí 5 rokov, potom sa musí znova robiť skúška.
Hlásim zmenu
Podľa nového zákona Osvedčenie o odbornej spôsobilosti v potravinárstve platí na neurčito.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

correctba Pozri príspevok
Hlásim zmenu
Podľa nového zákona Osvedčenie o odbornej spôsobilosti v potravinárstve platí na neurčito.
Ešte pricap zákon a paragraf podľa ktorého to tak je.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať