Zavrieť

Porady

Odborná spôsobilosť v doprave

Vie mi prosím niekto poradiť čo je obsahom skúšky na odbornú spôsobilosť na podnikanie v cestnej doprave.Dakujem
Usporiadat
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
http://www.gevomg.sk/index.php?pr=2&left=2
0 0
Zermax Zermax

Zermax je offline (nepripojený) Zermax

Ďakujem ale potreboval by som niekoho kto tuto byrokraciu skutočne absolvoval.
0 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Môj manžel má túto skúšku urobenú.Robil to v B.Bystrici ak niečo potrebuješ a budem to vedieť, odpoviem.
0 0
Zermax Zermax

Zermax je offline (nepripojený) Zermax

Potreboval by som vediet ci sa oplati vrazit do kurzu alebo zvolit efektivnejsiu alternativu a rovno nastudovat literaturu zo Zilinskej univerzity.Je mozne sa dostat k testom este pred skuskou?Nema manzel nejake prefotene?Kolko sa caka na skusu od podania ziadosti?Dakujem za kazde info ktore dopomoze prekonat tuto barieru.
0 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Je ťažko povedať,či sa oplatí vraziť do kurzu,každý ma na to iný pohľad.Keď ten kurz nemáš,musíš zamestnať osobu na TPP,keď len na pár hodín mesačne,ale výplatu,odvody,výkazy atď. musíš urobiť a je to tiež strata času.K testom sa dá určite dostať nejakou cestou,ale to asi len keď tam začneš chodiť,pretože tie čo robil manžel už musia byť prerobené nakoľko stále sa menia zákony,vyhlášky,nariadenia atd.On bol na prednáške asi len 2x a potom sa to učil doma a mal na to asi 2 mesiace.
0 0
Zermax Zermax

Zermax je offline (nepripojený) Zermax

Odbornu sposobilost treba mat na seba o tom nepolemizujem.Pytam sa ci ste absolvovali pred skuskou kurz (stoji asi 6tis.),alebo organizoval nieco Krajsky urad?
0 0
fizzy fizzy

fizzy je offline (nepripojený) fizzy

No momentalne to zaujima i mna
konkretne §3 odst. 2 zakona 168/1996 Zz:

(2) Skúšobná komisia môže uznať za odborne spôsobilého bez skúšky toho, kto

a) v rozsahu požadovaných odborných tém získal vysokoškolské vzdelanie alebo úplné stredoškolské vzdelanie alebo
b) má najmenej päť rokov odbornej praxe v riadiacej funkcii
s náplňou činnosti v odbore cestnej dopravy, od ktorej
neuplynuli dva roky.

Ta stredna a vysoka skola to su pravdepodobne Dopravne smery kde si urobili naviac vyhlasku, pravdopodobne.
A ta prax, no to neviem ako myslia aku poziciu?
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
fizzy Pozri príspevok
No momentalne to zaujima i mna
konkretne §3 odst. 2 zakona 168/1996 Zz:

(2) Skúšobná komisia môže uznať za odborne spôsobilého bez skúšky toho, kto

a) v rozsahu požadovaných odborných tém získal vysokoškolské vzdelanie alebo úplné stredoškolské vzdelanie alebo
b) má najmenej päť rokov odbornej praxe v riadiacej funkcii
s náplňou činnosti v odbore cestnej dopravy, od ktorej
neuplynuli dva roky.

Ta stredna a vysoka skola to su pravdepodobne Dopravne smery kde si urobili naviac vyhlasku, pravdopodobne.
A ta prax, no to neviem ako myslia aku poziciu?
Máš to tam predsa dosť jasne napísané - minimálne 5 rokov praxe v riadicej funkcii v odbore cestnej dopravy, od skončenia PP v tejto funkcii nesmú uplynúť viac ako 2 roky.
0 0
fizzy fizzy

fizzy je offline (nepripojený) fizzy

Ano uz som si to pozeral podrobnejsie. Este by ma jedna vec zaujimala.
Nakladnu dopravu vyuzivame (budeme) pre vlastnu potrebu, tj. dodavka tovaru od dodavatela. V tomto pripade by sme nepotrebovali koncesovanu zivnost. Ale v pripade ze by sme vozili tovar aj odberatelom a fakturovali si ho, vtedy je koncesovana zivnost potrebna.
Dobre tomu rozumiem?
0 0
palinka palinka

palinka je offline (nepripojený) palinka

áno, pozri živ.zákon
0 0
fizzy fizzy

fizzy je offline (nepripojený) fizzy

OK dakujem,
este by som sa chcel opytat ci neviete o nejakej spolocnosti v okr. Zilina ktora robi skolenia, seminare na zvladnutie skúšky odbornej spôsobilosti podľa zákona č. 168/ 1996 Z. z. ? Zatial sa mi to akosi nepodarilo najst

neviete ci CESMAD robi aj inde skolenia ako v BA?
http://www.cesmad.sk/index.php?page=70

dakujem
0 0
fizzy fizzy

fizzy je offline (nepripojený) fizzy

Este raz sa obraciam na Vas s otazkou ci nevie niekto poradit kde sa robia Skolenie odbornej sposobilosti v cestnej osobnej a nakladnej doprave?
0 0
fizzy fizzy

fizzy je offline (nepripojený) fizzy

posuvam...
0 0
Dobrovolník Dobrovolník

Dobrovolník je offline (nepripojený) Dobrovolník

V Žilinskej univerzite už odporúčanú publikáciu vypredali. Mám záujem kúpiť ju, trebárs od Vášho manžela.
0 0
mceri mceri

mceri je offline (nepripojený) mceri

Ja už túto skúšku mám, bolo to náročné ale mám licenciu. Ak by ma niekto chcel zamestnať na polovičný úväzok môžem mu robiť odborného zástupcu na základe zmluvy aj pre 2 firmy.
0 0
mceri mceri

mceri je offline (nepripojený) mceri

Ja už túto skúšku mám, bolo to náročné ale mám licenciu. Ak niekto by chcel ma zamestnať na polovičný úväzok môžem robiť odborného zástupcu pre 2 firmy.
0 0
Silkov Silkov

Silkov je offline (nepripojený) Silkov

Môj známy, ktorý podnika v nákladnej doprave od 1998 a potrebuje vedieť či je povinný si obnoviť odbornú spôsobilosť prevádzkovateľa cestnej nákladnej dopravy. Je okruh ľudí, ktorí tvrdia, že áno a niektorí tvrdia, že nie.
Naposledy upravil Silkov : 15.05.12 at 15:02
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Najlepšie bude, keď si danú informáciu písomne vyžiada od úradu, ktorý vydal licenciu alebo povolenie, (resp.ktorý by mu ju teraz vydal). Výhovorky tu nebudú platiť a bude mať stanovisko čierne na bielom, či musí alebo nemusí niečo podstúpiť. Ústne informácie od úradníkov bývajú veľmi rôzne, no keď niekto dá niečo na papier a aj sa pod text podpíše.. To nepustí....
0 0
Silkov Silkov

Silkov je offline (nepripojený) Silkov

Nakoniec som sa dostala k informácii a to, že ak máte odbornú spôsobilosť od roku 1999 + 10 ročnú prax alebo máte odb. spôs. po roku 2002 bez praxe nemusíte si robiť na novo odbornú spôsobilosť. V prípade môjho známeho, ktorý má odb. spôs. od roku 1998 musí si obnoviť do 6 mes. po 1.3.2012 kedy boli prijaté nové predpisy.
0 0
D4L!BOR D4L!BOR

D4L!BOR je offline (nepripojený) D4L!BOR

Ahojte ... Nevie mi niekto povedt ako je to s uznavanim odbornej sposobilosti v doprave v inom state? ... konkretne v anglicku ?

Dakujem za odpovede
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať